LPG Tankı Fiyatları 2022 Güncel

Birçok araç kullanıcısı tasarruf etmek amacıyla araçlarını LPG sistemine çevirmektedir. Buda beraberinde bir takım proje değişikliğini getirmektedir. LPG tankı , regülatör ve bunun yol hattı gibi projeler hazırlanarak LPG sistemine geçiş yapılmaktadır. LPG’li araçlar benzine göre %35 civarında bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Bu yüzden LPG’ye geçiş her benzinli araçlara kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Görselde bulunan araçta simit lpg tankı mevcuttur.

Lpg tank ömrü 10 yıldır. Muayene istasyonlarında araç üzerindeki tüp tankının süresi 10 yılı geçti ise muayenede ağır kusur olarak işaretlenmekte ve araç muayeneden geçememektedir. Tüp tankı süresi 10 yılı geçti ise kullanıcılar yeni bir lpg tankı araştırmasına gitmektedir. Markadan markaya farklı fiyatları olan tüp tankları 10 yıl kullanım ömrü mevcuttur. Bu süreden sonra ise tekrar değişimi gereklidir.

LPG Tankı Değişim Fiyatları 2022

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Araç LPG tank değişimi fiyatları alttaki tabloda gösterilmektedir. Simit ve silindir tank arasında fiyat farkları olmakla beraber bölgeden bölgeye değişiklik olabilir. ( Herhangi bir ürün satışımız yoktur. Fiyatlar ve detaylar bilgilendirme adına paylaşılmaktadır ) Araç tüp tankı değişimi fiyatı alttaki tabloda litresine göre hesaplanmıştır.

Simit Lpg Tank Fiyatları 2022Silindir Lpg Tank Değişimi Fiyatları 2022
35 Litre Simit Lpg Tankı : 890 TL32 Litre Silindir Lpg Tankı : 830 TL
40 Litre Simit Lpg Tankı : 1150 TL40 Litre Silindir Lpg Tankı : 860 TL
42 Litre Simit Lpg Tankı : 1350 TL50 Litre Silindir Lpg Tankı : 950 TL
46 Litre Simit Lpg Tankı: 1450 TL55 Litre Silindir Lpg Tankı : 1160 TL
47 Litre Simit Lpg Tankı : 1570 TL60 Litre Silindir Lpg Tankı : 1410 TL
LPG tankı değişim fiyatları 2022

Atiker lpg tank fiyatları 2022, BRC Lpg tank fiyatları ve Simit/Silindir tank fiyatları hemen hemen üç aşağı beş yukarı aralarında çok fiyat farkı olmamaktadır. OTO gaz servisinden en net fiyatları alabilir ve kararınızı o yönde verebilirsiniz.

Piyasada ki LPG tank markaları arasından size uygun olanı seçebilir ve tüp bankı değişim fiyatlarını da araştırarak aracınıza montajlanmasını isteyebilirsiniz. En çok tercih edilen LPG tank markaları arasında ise ” Prins, Atiker, Lavato, Brc, Landirenzo, Cangas, Mimgas, Step “ gibi markalar yer almaktadır. Silindir ve simit tüp tankları olarak çeşitler bulunmaktadır. Bu markalardan birini seçerek aracınıza tüp tankı taktırabilir veya üzerindekinin değişimini sağlayabilirsiniz. 2022 tüp tankı değişim fiyatları alttaki tabloda ki gibidir. Değişimin içinde işçilik ve proje de dahildir. Fiyatlar bölgeden bölgeye farklılık gösterebilmektedir.

Görselde bulunan araçta silindir tank mevcuttur.

Lpg tank değişimi kaç yıl?

Lpg tank değişim süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir. 10 yılı geçti ise araç muayene istasyonlarında ağır kusur olarak işaretlenecek ve tüp tankı değişimi yapmanız rica edilecektir. Yeni bir tüp tankı ve projesinden sonra aracınız muayeneden geçebilmektedir.

LPG Tankı çeşitleri

Lpg tanklarının birçok çeşidi mevcuttur. İnce silindir, tombul silindir tank, dıştan ve içten boğazlı tüp tankları olarak alternatifler mevcuttur. Aracınızda benzinden LPG’ye geçiş yaparken istediğiniz boyutlarda seçebilirsiniz. Fakat var olan bir LPG tankını değiştirirken üzerindeki ile aynı ebatlarda olması gerekir.

Tüp tankı değişirken dikkat edilmesi gerekenler

Lpg tankı değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Silindir veya simit tankı değişimi sırasında yeni takılacak tankın ebatlarının birebir olması gerekir. Farklı ebatlarda olduğu zaman yakıt göstergesinde yanlışlıklar olacaktır. Aynı yükseklikte ve aynı tipte tank değişimi yapıldığı zaman yakıt göstergeniz tam anlamıyla doğru çalışacaktır. Güvenliğiniz için araç lpg tank bakımlarını zamanında yaptırmalı ve 10 yılı geçtiği zaman yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir.

İlden ile LPG Tank değişimi ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse Ankara lpg tankı değişimi fiyatları ile İstanbul lpg tank değişimi fiyatları arasında farklılık olabilecektir. Bulunduğunuz ildeki otogaz firmalarını gezerek fiyatları alabilir ve uygun gördüğünüz de gerekli değişimleri yapabilirsiniz.

Arabaya tüp taktırma fiyatlarını sizler için en ince ayrıntısına kadar konumuzda listeledik. Yakın zamanda tüp tankı değişimi yaptıysanız fiyatlarını yorum kısmında belirterek diğer kullanıcılara katkı sağlayabilirsini.

3.3/5

“LPG Tankı Fiyatları 2022 Güncel” üzerine 28 yorum

 1. Ali Dayı dedi ki:

  Tank süresi 2023 Temmuz ayında doluyor.
  Muayene ise 2023 Ocak ayında.
  Bir daha ki muayene kadar tank süresi dolmuş olacağından tuvturk de sıkıntı yaparlar mı?

  1. otoayar dedi ki:

   Tank süresi 10 yılı geçtiği zaman muayeneden geçmemektedir.

 2. Davut dedi ki:

  Aracım 98 model şahin tankının değişmesi lazım 40 litrelik tank ne kadar işçilik ve sızdırmazlık raporu ile beraber

  1. otoayar dedi ki:

   40 litre silindir tank değişimi fiyatları ortalama olarak 800- 930 TL arasında tutmaktadır. Sızdırma raporuna artık gerek yoktur. LPG tankını değiştireceğiniz iş yerinde tüm belgeler ve projeler tarafınıza verilmektedir. O belgeleri de ileride araç muayenesine teslim etmektesiniz.

 3. ABDULLAH dedi ki:

  Merhabalar aracım 93 model 1.6 toyota corolla karbüratörlü LPG tank takılı bunu simit tup yaptırmak istiyorum. Maliyeti ne çıkar üstünde Atiker takılı.

 4. Ali Demir dedi ki:

  Aracım 2001 megane 1.6, tarihi dolmak üzere olan silindir 40 litre tank var. Bu tankı 40 litre simit tank ile değiştirmemin proje dahil süreci ve maliyeti hakkında genel bilgi rica edebilir miyim. İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.