LPG Tankı Fiyatları 2023 Güncel

Birçok araç kullanıcısı tasarruf etmek amacıyla araçlarını LPG sistemine çevirmektedir. Buda beraberinde bir takım proje değişikliğini getirmektedir. LPG tankı , regülatör ve bunun yol hattı gibi projeler hazırlanarak LPG sistemine geçiş yapılmaktadır. LPG’li araçlar benzine göre %35 civarında bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Bu yüzden LPG’ye geçiş her benzinli araçlara kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Görselde bulunan araçta simit lpg tankı mevcuttur.

Lpg tank ömrü 10 yıldır. Muayene istasyonlarında araç üzerindeki tüp tankının süresi 10 yılı geçti ise muayenede ağır kusur olarak işaretlenmekte ve araç muayeneden geçememektedir. Tüp tankı süresi 10 yılı geçti ise kullanıcılar yeni bir lpg tankı araştırmasına gitmektedir. Markadan markaya farklı fiyatları olan tüp tankları 10 yıl kullanım ömrü mevcuttur. Bu süreden sonra ise tekrar değişimi gereklidir.

LPG Tankı Değişim Fiyatları 2023

Araç LPG tank değişimi fiyatları alttaki tabloda gösterilmektedir. Simit ve silindir tank arasında fiyat farkları olmakla beraber bölgeden bölgeye değişiklik olabilir. ( Herhangi bir ürün satışımız yoktur. Fiyatlar ve detaylar bilgilendirme adına paylaşılmaktadır ) Araç tüp tankı değişimi fiyatı alttaki tabloda litresine göre hesaplanmıştır.

Simit Lpg Tank Fiyatları 2023Silindir Lpg Tank Değişimi Fiyatları 2023
35 Litre Simit Lpg Tankı : 1890 TL32 Litre Silindir Lpg Tankı : 1830 TL
40 Litre Simit Lpg Tankı : 2150 TL40 Litre Silindir Lpg Tankı :1 860 TL
42 Litre Simit Lpg Tankı : 2350 TL50 Litre Silindir Lpg Tankı : 1950 TL
46 Litre Simit Lpg Tankı: 2450 TL55 Litre Silindir Lpg Tankı : 2260 TL
47 Litre Simit Lpg Tankı : 3570 TL60 Litre Silindir Lpg Tankı : 2810 TL
LPG tankı değişim fiyatları 2022

Atiker lpg tank fiyatları 2023, BRC Lpg tank fiyatları ve Simit/Silindir tank fiyatları hemen hemen üç aşağı beş yukarı aralarında çok fiyat farkı olmamaktadır. OTO gaz servisinden en net fiyatları alabilir ve kararınızı o yönde verebilirsiniz.

Piyasada ki LPG tank markaları arasından size uygun olanı seçebilir ve tüp bankı değişim fiyatlarını da araştırarak aracınıza montajlanmasını isteyebilirsiniz. En çok tercih edilen LPG tank markaları arasında ise ” Prins, Atiker, Lavato, Brc, Landirenzo, Cangas, Mimgas, Step “ gibi markalar yer almaktadır. Silindir ve simit tüp tankları olarak çeşitler bulunmaktadır. Bu markalardan birini seçerek aracınıza tüp tankı taktırabilir veya üzerindekinin değişimini sağlayabilirsiniz. 2022 tüp tankı değişim fiyatları alttaki tabloda ki gibidir. Değişimin içinde işçilik ve proje de dahildir. Fiyatlar bölgeden bölgeye farklılık gösterebilmektedir.

Görselde bulunan araçta silindir tank mevcuttur.

Lpg tank değişimi kaç yıl?

Lpg tank değişim süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir. 10 yılı geçti ise araç muayene istasyonlarında ağır kusur olarak işaretlenecek ve tüp tankı değişimi yapmanız rica edilecektir. Yeni bir tüp tankı ve projesinden sonra aracınız muayeneden geçebilmektedir.

LPG Tankı çeşitleri

Lpg tanklarının birçok çeşidi mevcuttur. İnce silindir, tombul silindir tank, dıştan ve içten boğazlı tüp tankları olarak alternatifler mevcuttur. Aracınızda benzinden LPG’ye geçiş yaparken istediğiniz boyutlarda seçebilirsiniz. Fakat var olan bir LPG tankını değiştirirken üzerindeki ile aynı ebatlarda olması gerekir.

Tüp tankı değişirken dikkat edilmesi gerekenler

Lpg tankı değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Silindir veya simit tankı değişimi sırasında yeni takılacak tankın ebatlarının birebir olması gerekir. Farklı ebatlarda olduğu zaman yakıt göstergesinde yanlışlıklar olacaktır. Aynı yükseklikte ve aynı tipte tank değişimi yapıldığı zaman yakıt göstergeniz tam anlamıyla doğru çalışacaktır. Güvenliğiniz için araç lpg tank bakımlarını zamanında yaptırmalı ve 10 yılı geçtiği zaman yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir.

İlden ile LPG Tank değişimi ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse Ankara lpg tankı değişimi fiyatları ile İstanbul lpg tank değişimi fiyatları arasında farklılık olabilecektir. Bulunduğunuz ildeki otogaz firmalarını gezerek fiyatları alabilir ve uygun gördüğünüz de gerekli değişimleri yapabilirsiniz.

Arabaya tüp taktırma fiyatlarını sizler için en ince ayrıntısına kadar konumuzda listeledik. Yakın zamanda tüp tankı değişimi yaptıysanız fiyatlarını yorum kısmında belirterek diğer kullanıcılara katkı sağlayabilirsiniz.

Boş LPG tankı tehlikeli mi?

Süresi dolan LPG tankı muayeneden geçer mi?

Şayet LPG tankınızın kullanım süresi dolmuşsa böyle durumlarda aracınız muayeneden geçmeyecektir. Bundan dolayıdır ki LPG tankınızın kullanım süresi bittiyse biran önce yenisiyle değiştirmeniz gerekmektedir. Bu arada LPG tankının kullanım süresi 10 yılla sınırlıdır. Bu süre aşılmışsa ve muayenede de tespit edilmişse böyle durumlarda aracınız muayeneden geçmeyecektir. Böyle bir sorun yaşadığınız zaman size tekrar yeni bir randevu verilecektir. Bu randevu tarihine kadar aracınızın yakıt tankını yenisiyle değiştirmeniz gerekecektir. Ancak bu sayede aracınızın muayeneden geçmesi mümkün olacaktır.

Süresi dolan LPG tankı muayeneden geçer mi?

Boş LPG tankı tehlikeli mi?

LPG tankı her durumda riskidir. Yani bitmiş dahi olsa böyle bir durumda LPG tankının uygun koşullarda saklanması gerekmektedir. Zira fark edilmeden bu tarz tankların içerisinde gaz buharı birikebilecektir. Biriken bu gaz daha sonra beklenmedik tehlikelere yol açacaktır. Sonuç olarak aracınızdaki LPG tankını boşaltmayı istiyorsanız, bu işlemin kontrollü bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu tür işlemler son derece titiz işlemlerdir. Hatta LPG tankınız boş bile olsa içinde basınç birikme durumu vardır. Dolayısıyla böyle durumlarda tankın kapağının kontrolsüz olarak açmanız riskli durumları beraberinde getirecektir. Bütün bu bilgiler ışığında LPG tankıyla ilgili her türlü tasarruflarda dikkatli hareket etmenizde fayda vardır.

“LPG Tankı Fiyatları 2023 Güncel” üzerine 76 yorum

  1. Merhaba 2011 reno Clio 3 Aracıma Lovato marka simit gaz sistemi taktırmak istiyoruz şuanki güncel fiyatı nedir acaba

    Cevapla
Yorum yapın