Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır

Otomobilde lastikler yüzeyle temas eden parçalar olduğu için, en dikkat edilmesi gereken bölgelerin başında gelir.

Hiçbir sürücünün karşılaşmak istemeyeceği sorunlardan biri de lastik patlamasıdır. Maalesef bazı zamanlarda kaçınılmaz bir durumdur. Bu durumda ne yapılacağını bilmek, gerekli malzemelere sahip olmak, sürücüler için büyük avantaj sağlayacaktır. Çekici çağırmak gibi yöntemlere de başvurulabilir.

Yalnız bu tür yöntemler kendi imkanlarınızla sorunu çözmenize nazaran büyük zaman kaybı oluşturacaktır. Zaman kaybı gibi büyük problemlerin önüne geçmek için en iyi seçeneklerden biri, lastik tamir kitine sahip olmaktır. İşte bu lastik tamir kitlerinin kullanımını ve bu hususta nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazımızda anlatacağız.

Lastik Tamir Kitinin Özellikleri

Tüm otomobil modellerinde kullanılabilen bu kit, basit olarak, patlak yerin hava ile temasını keser. Bir miktarda şişmesini sağlar ve bir tamirciye gidene kadar sorunu çözer.
Kullanımı:

 • Öncelikle mümkünse aracınızı düz bir zemine alın, motorunuzu durdurun ve el frenini çekin.
 • Kullanmadan önce 2-3 dakika boyunca güzelce çalkalayın.
 • Lastiğinizi patlatan nesneyi yerinden çıkartmayın.
 • Sprey hortumunu çevirerek lastik sibobuna yerleştirin.
 • Spreyi dik tutun ve düğmesine basın.
  Lastik şişene kadar bu işleme devam edin.
  İşlem tamamlandığında hortumu çıkarın. 5-10 dakika boyunca yavaş hızlarda aracınızı kullanarak, lastiğin içindeki maddenin her bölgeye eşit bir şekilde dağılmasını sağlayın.
 • Bu kiti bisiklete ve motosikletlerde de kullanabilirsiniz. Lastik tamir kitini kullandıktan sonra aracınızla kesinlikle yüksek hızlara çıkmayınız.
 • Araçlarınızla nice güzel yolculuklara çıkmanız dileğiyle, trafikteki kurallara dikkat edin ve her zaman uygulayın.

Lastik tamir kiti kullanımı oldukça basit ve işe yarar bir yöntemdir. Her aracın bagajında bulunması gereken işlevsel ürünler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.