Lada Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Lada araçların periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda bu araçların periyodik bakım fiyatlarını etkileyen birçok unsurun varlığından söz etmek yanlış olmayacaktır. Markanın araçlarının periyodik bakım sürecinin günümüzde mutlak suretle belirli periyotlar aralığında yaptırılması gerekir. Düzenli aralıklarla periyodik bakım yaptırılması araçların sürüş performansını artıran en önemli detaylardan birisi olarak kabul edilir. Bu bölümde sizlere markanın araçlarının periyodik bakım fiyatlarını en ince ayrıntısına kadar model model ele alıp anlatacağız. Bütün detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Lada Periyodik Bakım Fiyatları

Lada Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Markanın otomobillerinin periyodik bakımının neleri kapsadığı merak edilen konular arasında bulunuyor. Araçlar periyodik bakım süreci dahilinde pek çok farklı işlemden geçer. Bu işlemler aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Akülerin takviyesinin yapılması,
 • Süspansiyon sistemlerinin ve şanzımanların kontrollerinin yapılarak onarılması,
 • Şasi kontrollerinin yapılması,
 • Lastiklerin kontrollerinin yapılması ve araçların bütün sistem aksamlarının kontrol edilmesi,
 • Elektronik aksamların kontrollerinin yapılarak en ince ayrıntısına kadar yenilenmesi,

Gibi işlemler sıralanabilir. Bu süreçte serinin araçlarının aynı zamanda periyodik bakım sürecinin mutlaka 20 bin km bir aralıklarla düzenli şekilde yaptırılması önemlidir. Düzenli olarak yapılan periyodik bakım her açıdan sürücülere en iyi sürüş performansını sunmasıyla ilgileri üzerine çekmesiyle ön plana çıkar.

Lada Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Lada Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılır?

Lada serisinin araçlarının ağır bakımlarının düzenli olarak günümüzde 75 bin ile 100 bin km aralıklarla yaptırılması günümüzde çok önemlidir. Böylelikle düzenli aralıklarla periyodik bakım yaptırıldığında araçların en iyi sürüş performansını sunduğu bilinir.

Lada Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılır?

Lada Ağır Bakımları Neleri Kapsar?

Serinin otomobillerinin ağır bakımlarının günümüzde pek çok işlemi kapsadığı bilinir. Markanın araçlarının ağır bakım sürecinde aşağıdaki işlemlerden geçtiği bilinen detaylar arasındadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Triger seti kayışlarının kontrol edilmesi,
 • Far ve rot ayarlarının kontrol edilmesi,
 • Fren sistemlerinin kontrollerinin yapılarak onarılması,
 • Süspansiyon ve şasilerin kontrol edilerek onarım işlemlerinin tamamlanması,
 • Akülerin takviyesinin yapılması,
 • Süspansiyon ve şasilerin kontrol edilerek en ince ayrıntısına kadar sürecin yapılması,

Ek olarak serinin araçlarının ağır bakımları sırasında bütün sistem aksamlarının kontrollerinin de yapıldığı biliniyor.

Lada Ağır Bakımları Neleri Kapsar?

Lada 4×4 Periyodik Bakım Fiyatları

Lada 4×4 araçlar günümüzde en çok tercih edilen araçlar arasında yer alır. Bu araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması araçların sürüş performansını etkileyen en önemli detaylar arasında yer alıyor. Düzenli olarak araçların periyodik bakımlarının günümüzde 15 bin km ile 18 bin km aralıklarla yaptırılması sürüş performansını artıran en önemli detaylar arasında bulunuyor. Ek olarak serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak yenilenen fiyat tarifesine göre sürekli olarak değişerek farklılık gösteren bir süreci günümüzde teşkil ediyor.

Lada 4×4Periyodik bakım2000 TL-3500 TL
Lada 4×4 Periyodik Bakım Fiyatları
Lada 4X4 Yağ Bakımı Fiyatları

Lada 4X4 Yağ Bakımı Fiyatları

Lada 4×4 yağ bakımı fiyatları sürekli olarak değişen ve gelişen bir süreci teşkil ediyor. Her 10 bin km bir aralıklarla araçların yağ bakımının yapılması gerekir. Düzenli yağ bakımının günümüzde araçların sürüş performansını arttırdığı ve en iyi şekilde geliştirdiği bilinen unsurlar arasında bulunuyor. Markanın araçlarının yağ bakım fiyatları sürekli olarak yenilenen fiyat tarifesine göre değişiyor. Dolayısıyla sizlere bu bölümde bahsedeceğimiz fiyatların tamamı ortalama fiyat tarifesine uygun olarak düzenlenmiştir. Markanın araçlarının yağ bakım fiyatlarının olduğu tablo aşağıdaki gibi yer alır.

Lada 4×4Yağ bakım1000 TL-2000 TL
Lada 4X4 Yağ Bakımı Fiyatları
Lada 4X4 Kışlık Bakım Fiyatları

Lada 4X4 Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları her kış döneminde oto-servis firmaları tarafından belirlenerek piyasaya sürülür. Araçların günümüzde kışlık bakım fiyatları sürekli olarak değişiyor. Kışlık bakım periyodunun mutlaka kasım ve aralık aylarında yaptırılması son derece önemlidir. Güvenli bir sürüş deneyimi için günümüzde mutlaka kış dönemi öncesinde araçların kışlık bakımının yaptırılması oto-servis firmaları tarafından tavsiye edilir. Gene bu süreçte araçların kışlık bakımı kapsamında yaz lastikleri çıkartılarak zincirli kış lastikleriyle değiştirilir. Fren sistemi, far, navigasyon, rot, klima, egzoz borusu sistemlerinin de kontrolleri sağlanır.

Lada 4×4Kışlık bakım2500 TL-3500 TL
Lada 4X4 Kışlık Bakım Fiyatları
Lada Niva Periyodik Bakım Fiyatları

Lada Niva Periyodik Bakım Fiyatları

Lada Niva araçların son günlerin en popüler marka araçları arasında ilk sırada yer almasıyla piyasada ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak piyasalarda yenileniyor. Serinin araçlarının periyodik bakım süreci kapsamında bütün sistem ve mekanik aksamlarının kontrolleri yapılır. Sonrasında araçların frenlerinin ve far kontrollerinin yapılarak en iyi sürüş deneyimi sunması açısından en iyi bakım sistemi yapılır. Mekanik ve elektronik parça aksamlarının kontrolleri de yapılarak araçların bütün parçalarının kontrolleri sağlanır. Fren ve far kontrollerine ek olarak navigasyonda kontrol edilerek onarılır.

Lada NivaPeriyodik bakım2100 TL-3900 TL
Lada Niva Periyodik Bakım Fiyatları
Lada Niva Yağ Bakım Fiyatları

Lada Niva Yağ Bakım Fiyatları

Günümüzde markanın araçlarının yağ bakım fiyatları sürekli yenilenen piyasa koşullarına göre farklılık gösteriyor. Serinin araçlarının yağ bakım fiyatları günümüzde pek çok unsura bağlı olarak değişiyor. Oto-servis firmaları günümüzde fiyatları etkileyen en önemli unsurlardan birisidir. Yağ bakım sürecinin mutlak suretle 12 bin km bir aralıklarla yaptırılması önemlidir. Düzenli periyotlar şeklinde yağ bakımının yıl içinde iki defa yaptırılması araçlarınızın motor performansını arttırmakla beraber motor ömrünü de uzatacak olan en önemli etmenler arasında bulunuyor. Serinin araçlarının yağ bakım fiyatları aşağıdaki tabloda olduğu gibidir!

Lada NivaYağ bakım1000 TL-2200 TL
Lada Niva Yağ Bakım Fiyatları
Lada Niva Kışlık Bakım Fiyatları

Lada Niva Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın otomobillerinin kışlık bakım fiyatları günümüzde sürekli olarak değişiyor. Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları günümüzde oto-servis firmaları tarafından belirlenen bir süreci teşkil ediyor. Kışlık bakım sürecinde araçların lastik kontrolleri yapılır ve lastiklerinin değişimi yapılır.

YouTube video
Lada Periyodik Bakım Fiyatları

Süspansiyon sistemi kontrollerine ek olarak serinin araçlarının şanzıman kontrollerinin de yapıldığı günümüzde bilinen detaylar arasında bulunuyor. Kışlık bakımın mutlaka aralık ve ocak aylarında yapılması önemli bir süreci teşkil eder. Bu süreçte günümüzde markanın araçlarının kışlık bakım fiyatları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Lada NivaKışlık bakım2500 TL-4500 TL
Lada Niva Kışlık Bakım Fiyatları

Lada periyodik bakımda neler yapılıyor?

Akülerin takviyesinin yapılması, süspansiyon sistemlerinin ve şanzımanların kontrollerinin yapılarak onarılması, Şasi kontrollerinin yapılması ve lastiklerin kontrollerinin yapılması ve araçların bütün sistem aksamlarının kontrol edilmesi yapılır.

Lada ağır bakım ne zaman yapılmalıdır?

Lada araçların bakımları söz konusu olduğu;75 bin KM ile ve 100 bin KM arasında bir dönemde ağır bakımlar yapılmak durumundadır.

Lada ağır bakımda neler yapılır?

Triger seti kayışlarının kontrol edilmesi, far ve rot ayarlarının kontrol edilmesi, fren sistemlerinin kontrollerinin yapılarak onarılması ve süspansiyon ve şasilerin kontrol edilerek onarım işlemlerinin tamamlanması yapılıyor.

Yorum yapın