Kia Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Kia araçların periyodik bakımlarının her yıl düzenli olarak yapılması araçların sürüş performansı ve verimliliği açısından önemlidir. Kia periyodik bakım fiyatları 2 bin TL ile 4 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Burada fiyatların modelden modele bağlı olarak değiştiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Bir de tercih ettiğiniz servisin fiyat politikası da bakım ücretlerine doğrudan etki eder.

Kia araçları periyodik bakım kapsamında birçok işlemden geçer. Sürücüler periyodik bakım fiyatlarını son günlerde merak ediyor. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak farklılık gösteriyor. Dolayısıyla sabit bir fiyat bilgisinden bu süreçte söz etmek mümkün değildir. Bu yazıda sizlere serinin araçlarının periyodik bakım fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunu öğrenmek için yazımızın devamını okumaya devam edin!

Kia Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Periyodik Bakımı Neyi Kapsar?

Serinin araçları periyodik bakım kapsamında birçok işlemden geçmektedir. Markanın araçlarının periyodik bakımları her yıl düzenli olarak 2 defa yaptırılmalıdır. Düzenli olarak bakım yaptırılan araçlar sürüş performansından ödün vermeden sürücülere en iyi sürüş deneyimini sunmaktadır. Serinin araçlarının periyodik bakımları sırasında aşağıdaki işlemler uygulanır;

 • Şasi kontrolleri,
 • Şanzıman kontrolleri,
 • Yağ sızıntıları kontrolleri,
 • Süspansiyon kontrolleri,
 • İç filtre değişimi,
 • Motor, fren, rot bakımları ve kontrolleri,

Bu işlemler serinin araçlarının periyodik bakımları kapsamında yapılan işlemlerdir. Oto-servis firmalarında işlemler hızlı ve titiz bir şekilde yapılır. Her 15 bin km’de bir araçların periyodik bakımlarının yaptırılması günümüzde tercih edilmektedir. Periyodik bakım araçların yaz ve kış sürüş performansları açısından çok önemlidir.

Kia Periyodik Bakımı Neyi Kapsar?

Kia Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır

Kia marka araçlarının ağır bakımlarının 70 bin km ile 100 bin km aralığında yaptırılması önemlidir. Ağır bakımın düzenli olarak yaptırılması araçların sürüş performansını en etkili şekilde artıracaktır. Markanın araçların günümüzde periyodik bakım kapsamında olduğu gibi ağır bakım kapsamında da birçok farklı işlemden geçer.

Kia Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır

Kia Ağır Bakımında Neler Yapılıyor

Markanın otomobillerinde ağır bakım kapsamında pek çok işlemin yapıldığı bilinmektedir. Bu işlemlerin her biri oto-servis firmaları tarafından titiz bir hizmet kapsamında yapılıyor. Dolayısıyla oto-servis firmaları süreci en iyi şekilde yöneterek sizlere en iyiyi sunuyor. Serinin araçları ağır bakım kapsamında aşağıdaki işlemlerden geçer. Bunlar;

 • Yağ sızıntılarının kontrol edilmesi ve onarılması,
 • Süspansiyon sistemlerinin kontrolleri ve şasilerin kontrol edilmesi,
 • Bütün mekanik parça aksamlarının kontrol edilmesi ve onarılması,
 • Far ayarları kontroller,
 • Rot ayarları kontrolleri,
 • Triger seti kontrolleri,
Kia Picanto Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Picanto Periyodik Bakım Fiyatları

Özellikle Kia periyodik bakım fiyatları gündeme geldiği zaman Picanto modeline yönelik olarak farklı seçeneklerden söz edebiliriz. Kia Picanto araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak her yıl 2 defa 15 bin km’den bir yaptırılması gerekiyor. Araçların periyodik bakımları kapsamında birçok işlemden geçtiği biliniyor. Süspansiyon sistemleri başta olmak üzere rot ayarları gibi farklı bileşenlerin hepsi kontrol edilir. Ek olarak triger seti kontrolleri de bu süreçte yapılarak araçların rutin periyodik bakımları gerçekleşir. Far ayarları, sistem aksamları ve motor aksamlarının kontrolleri oto-servis firmaları tarafından hızlıca yapılır. Gerekli görüldüğü taktirde değişimlerde gene bu süreçte yapılarak araçların onarım işlemleri tamamlanmış olur.

Kia PicantoPeriyodik bakım2100 TL-3800 TL
Kia Picanto Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Picanto Yağ Bakım Fiyatları

Kia Picanto Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakım fiyatları sürekli olarak günümüzde değişkenlik gösteriyor. Markanın araçlarının yağ bakım fiyatları söz konusu olduğunda günümüzde bu alanda oto-servis firmaları doğrudan rol oynamaktadır. Fiyatlar sürekli olarak bir önceki yıla göre güncellenerek değişiklik gösterir. Yağ bakımı kapsamında süspansiyon yağlarının kontrolleri sağlanır. Süspansiyon yağları kontrolleriyle beraber araçların yağ sızıntılarının kontrolleri sağlanır. Bu işlemlerle beraber serinin araçlarının günümüzde bütün sistemsel aksamlarının kontrolleri de gerçekleşir. Ek olarak gene bu süreçte 15 bin km’de 1 yağ bakımının yaptırılması tavsiye edilir.

Kia PicantoYağ bakım800 TL-2100 TL
Kia Picanto Yağ Bakım Fiyatları
Kia Picanto Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Picanto Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın otomobillerinin kışlık bakım fiyatları söz konusu olduğunda günümüzde birçok detayın fiyatları etkilediğini bilmekteyiz. Fiyatlar üzerinde doğrudan belirleyici faktör hiç şüphesiz ki oto-servis hizmeti sunan firmalardır. Firmalar bu süreçte farklı fiyat döngüsünü belirleme listesine sahiptir. Kışlık bakımın düzenli olarak her yıl kış öncesi dönemde yaptırılması gerekiyor. Kış öncesi dönemde kışlık bakımın yapılması kışın araçların daha verimli bir sürüş deneyimi sunmasında etkili olmaktadır. Aynı zamanda serinin araçlarının kışlık bakımları sırasında lastik kontrolleri sağlanır. Lastik kontrolleriyle beraber araçların lastikleri kış şartlarına uygun olarak değiştirilir.

Kia PicantoKışlık bakım2200 TL-3900 TL
Kia Picanto Kışlık Bakım Fiyatları
Kia Rio Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Rio Periyodik Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları her yıl sürekli olarak güncelleniyor. Bu sebeple fiyatlar sabit değildir. Fiyatlardan bahsederken bu bölümde ortalama fiyat döngüsü olarak bahsedeceğiz. Serinin araçlarının periyodik bakımları süreci boyunca birçok işlemden geçtiği biliniyor. Şasi kontrolleri, far ayarları, rot ayarları yapılır. Aynı zamanda gene bu süreçte serinin araçlarının bütün sistemsel aksamları ve motor aksamlarının da yapıldığı biliniyor. Markanın araçlarının periyodik bakımları minimum 1 maksimum 2 defa yaptırılması gerekiyor. Her 16 bin km’de bir araçların periyodik bakımlarının yapılması tavsiye edilir.

Kia RioPeriyodik Bakım2000 TL-3450 TL
Kia Rio Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Rio Yağ Bakım Fiyatları

Kia Rio Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakımının düzenli olarak 15 bin km’de bir yaptırılması araçların sürüş performansını artıracak en önemli detaylar arasında bulunuyor. Yağ bakım fiyatları süreci günümüzde önemli bir işlevselliği kapsamaktadır. Motor ömrünün artırılması başta olmak üzere araçların daha verimli bir motor performansı sunmasında da etkili olmaktadır. Yağ bakımı kapsamında araçların yağ sızıntılarının kontrolleri en ince ayrıntısına kadar sağlanır. Sonrasında ise araçların süspansiyon yağlarının kontrolleri sağlanır ve araçların bütün aksamları kontrol edilerek gerekli değişimler yapılır. Yağ bakımının minimum 2, maksimum ise 3 defa yaptırılması önemlidir.

Kia RioYağ Bakım1000-2000 TL
Kia Rio Yağ Bakım Fiyatları
Kia Rio Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Rio Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Rio araçların kışlık bakım fiyatları günümüzde sürekli olarak her yıl güncellenmektedir. Kışlık bakımın her yıl düzenli olarak yaptırılması önemlidir. Dolayısıyla bu süreçte araçların kışlık bakımlarının yaptırılması araçların sürüş performansından ödün vermeden kış şartlarına en iyi uyum sağlaması açısından önemlidir. Motor aksamlarının ve sistem aksamlarının kontrolleri de gene bu süreçte yapılır. Kışlık bakım süreci kapsamında mekanik kontrollerin de bu süreçte yapılması biliniyor. Kışlık bakım fiyatları oto-servis firmalarından firmalarına tamamıyla farklılık gösterir. Kışlık bakım kapsamında araçların lastikleri değiştirilerek kışlık şartlara uyumlu hale getirilir.

Kia RioKışlık Bakım2200 TL-3750 TL
Kia Rio Kışlık Bakım Fiyatları
Kia Yeni Cerato Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Yeni Cerato Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Yeni Cerato araçların periyodik bakımları düzenli olarak yaptırılması gereken bir süreci gerçekleşmektedir. Periyodik bakımlarının fiyatları her yıl güncellenmektedir. Günümüzde serinin araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğunda araçların periyodik bakımların sürekli olarak farklılık gösterdiği bilinen detaylar arasında bulunuyor. Far ayarları başta olmak üzere rot ayarları, şasi kontrolleri ve araçların bütün aksamlarının kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda serinin araçlarının bu süreçte mekanik parçalarının da kontrolleri en ince ayrıntısına kadar yapılarak gerçekleştirilir. Periyodik bakımın düzenli olarak yaptırılması araç performansını olumlu yönde etkiler

Kia Yeni CeratoPeriyodik Bakım2000 TL-3500 TL
Kia Yeni Cerato Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Yeni Cerato Yağ Bakım Fiyatları

Kia Yeni Cerato Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakımı günümüzde sürekli olarak düzenli bir şekilde yaptırılması gereken bir süreci kapsamaktadır. Serinin araçlarının yağ bakımlarının düzenli bir şekilde yaptırılması araçların sürüş performansını ciddi manada etkilemektedir. Motor kullanım ömrü açısından da araçların yağ bakımlarının yaptırılması gerekiyor. Markanın araçlarının yağ bakımları kapsamında birçok işlemden geçtiğini bilmekteyiz. Bu işlemler arasında süspansiyon yağı kontrolleri ve aksam kontrolleri en önemli detaylar arasında bulunuyor. Aynı zamanda gene bu süreçte yağ sızıntılarının kontrolleri gerçekleşerek araçların bütün işlemleri gerçekleşmiş olur.

Kia Yeni CeratoYağ Bakım1000 TL-2000 TL
Kia Yeni Cerato Yağ Bakım Fiyatları
Kia Yeni Cerato Kışlık Bakım Fiyatları
Kia Yeni Cerato Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Yeni Cerato Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık bakımları sonbahar aylarında yaptırılması gerekir. Kışlık bakım işlemleri kapsamında araçlar birçok aşamadan geçer. İlk olarak araçların bütün sistemsel aksamlarının kontrolleri sağlanır. Sonrasında ise araçların bütün mekanik parça aksamlarının gerçekleştiği biliniyor. Kışlık bakım işlemleri günümüzde araçların güvenli bir sürüş deneyimi açısından da önemlidir. Böylelikle kışın araçlar güvenli bir sürüş deneyiminden ödün vermeden en iyi performansta çalışır. Kışlık bakımın düzenli olarak yaptırılması aynı zamanda araçların motor kullanım ömrünü de artıran detaylar arasında günümüzde bulunuyor.

Kia Yeni CeratoPeriyodik Bakım2150 TL-4000 TL
Kia Yeni Cerato Kışlık Bakım Fiyatları
Kia Ceed Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Ceed Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Ceed marka araçların periyodik bakımları her 15 bin km’de bir yaptırılması gereken bir süreci kapsamaktadır. Dolayısıyla periyodik bakımların düzenli olarak yaptırılması son derece önemli bir süreci teşkil etmektedir. Şanzımanlar bu süreçte en ince ayrıntısına kadar kontrol edilir ve şasilerinde kontrolleri sağlanmış olur. Aynı zamanda gene bu süreçte araçların bütün mekanik ve sistemsel aksamlarının kontrolleri sağlanmış olur. Serinin araçlarının periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların performansını artırmaktadır. Aynı zaman far ve rot ayarları yaptırılarak gene bu süreçte araçların bütün parçaları yenilenir.

Kia CeedPeriyodik Bakım2000 TL-3800 TL
Kia Ceed Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Ceed HB Yağ Bakım Fiyatları

Kia Ceed HB Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakımı söz konusu olduğunda serinin araçlarının düzenli olarak 10 bin km ile 15 bin km’de bir yağ bakımlarının yaptırılması gerekir. Düzenli yağ bakımı araçların sürüş performansını artıran ve motor kullanım ömrünü artıran en önemli faktörler arasında bulunuyor. Yağ bakımı kapsamında araçlar aynı zamanda pek çok farklı işlemden geçer. Bu süreçte şanzıman yağı kontrolleri ve yağ sızıntılarının kontrolleri de gene en ince ayrıntısına kadar yapılmaktadır. Yağ bakım fiyatları sürekli olarak yeni gelişmelere bağlı olarak güncellemelerle farklılık göstermektedir. Dolayısıyla fiyatlar söz konusu olduğunda sabit bir fiyat bilgisinden ziyade ortalama olarak fiyat bilgisinden bahsetmek daha doğru olacaktır.

Kia CeedYağ Bakım750 TL-2000 TL
Kia Ceed HB Yağ Bakım Fiyatları
Kia Ceed HB Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Ceed HB Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım fiyatları konusu gündeme geldiğinde fiyatların ortalama bazda değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. Kışlık bakım araç sahiplerinin sürekli olarak her kış dönemi öncesinde yaptırmaları gereken bir süreci ifade etmektedir. Kışlık bakımını düzenli olarak yaptıran araç sahipleri böylelikle en iyi sürüş performansından faydalanarak en iyi verimliliğe ulaşabiliyor. Aynı zamanda kışlık bakım fiyatları günümüzde her geçen gün daha önemli bir yere sahip oluyor. Yollarda güvenli bir sürüş için bu süreçte kışlık bakımların yaptırılması araç sahipleri için hayati öneme sahip bir olgu arasında bulunuyor. Kışlık bakımını düzenli olarak yaptıran araç sahipleri sorunsuz bir kış dönemi geçirmiş olur.

Kia CeedKışlık Bakım2100 TL-4000 TL
Kia Ceed HB Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Yeni Niro Hibrit Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Yeni Niro Hibrit Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Yeni Niro Hibrit model araçlar çevre dostu araçlar olarak günümüzde piyasada oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Serinin araçlarının periyodik bakımları oto-servis firmaları vasıtasıyla hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Servis firmaları bu süreçte hızlı ve kurumsal bir hizmet olanağı sunarak periyodik bakım sürecini gerçekleştirmiş olur. Hibrit periyodik bakım fiyatları kapsamında oto-servis firmaları son derece titiz bir çalışma işlemi gerçekleştirirler. Periyodik bakım sürecinde araçların motor aksamları ve sistem aksamlarının kontrolleri sağlanarak araçların bütün mekanik parçalarının da kontrolleri sağlanır.

Kia Yeni Niro HibritPeriyodik Bakım2000 TL-3600 TL
Kia Yeni Niro Hibrit Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Yeni NiroEV Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Yeni NiroEV Periyodik Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının periyodik bakımlarının günümüzde düzenli olarak yaptırılması önemli bir süreci teşkil etmektedir. Dolayısıyla serinin araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğunda bu işlemin her 15 bin km’de 1 yaptırılması gerekiyor. Serinin araçlarının periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların sürüş performansını arttırmakla beraber sistemsel aksamlarının ömrünü de uzatmaktadır. Serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak farklılık göstermekle beraber fiyatlar her geçen gün yenilenmektedir. Dolayısıyla fiyatlar üzerinde sabit bir fiyat bilgisinden bahsetmek mümkün değildir.

Kia Yeni Niro EVPeriyodik Bakım2150 TL-3700 TL
Kia Yeni NiroEV Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Stonic Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Stonic Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Stonic periyodik bakımları gündeme geldiğinde serinin araçlarının bakımlarının düzenli olarak yaptırılması önemli bir süreci teşkil etmektedir. Süspansiyon sistemi ve şasilerin kontrolleri yapılarak araçların bakımları gerçekleşir. Motor aksamları ve sistem aksamları da gene bu süreçte yapılarak her açıdan araçların bütün aksamları düzenlenir. Periyodik bakım süreci araçların sürüş verimliliği açısından önemli bir süreci kapsamaktadır. Düzenli periyodik bakımı yapılan araçlar sürüşlerinden hiçbir verimlilik kaybetmemektedir. 15 bin km’de 1 araçların periyodik bakımlarının yaptırılması önerilir. Oto-servis firmaları bu alanda en iyi hizmetleri sunarak bakımları gerçekleşir.

Kia StonicPeriyodik Bakım2250 TL-3900 TL
Kia Stonic Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Stonic Yağ Bakım Fiyatları

Kia Stonic Yağ Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının yağ bakımlarının günümüzde düzenli olarak 15 bin km’de bir oto-servis firmalarına yaptırılması gerekir. Düzenli yağ bakımının yapılması araçların sürüş performansını maksimum verimliliğe çekmektedir. Serinin araçlarının yağ bakım fiyatları söz konusu olduğunda ise birçok detayın bu süreçte rol oynadığını belirtmekte fayda var. Dolayısıyla yağ bakım fiyatları günümüzde sürekli olarak yeni güncellemelerle ve firmalardan firmalara farklı fiyat tarifeleriyle değişiklik gösteriyor. Süspansiyon yağlarının kontrolleri bu bakım sürecinde gerçekleşir. Aynı zamanda yağ sızıntılarının kontrol edilmesi ve onarılması da gene bu sürecin önemli bir faktörüdür.

Kia StonicYağ Bakım1000 TL-2250 TL
Kia Stonic Yağ Bakım Fiyatları
Kia Stonic Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Stonic Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının kışlık bakımlarının düzenli olarak yaptırılması günümüzde önemlidir. Güvenli bir sürüş deneyimi açısından hayati öneme sahip olan kışlık bakım periyodunun kasım ile ocak ayları arasında yaptırılması gerekir. Kışlık bakım kapsamında araçların bütün sistem aksamları başta olmak üzere aynı zamanda motor aksamlarının kontrolleri sağlanır. Ek olarak araçların şasileri ve şanzımanları da gene bu süreçte kontrol edilerek kış şartlarına uyum sağlayıp sağlamadıklarına bakılır. Bunun yanında araçların lastik kontrolleri de yapılır. Lastikler kış mevsimine uyumlu hale getirilir. Triger seti kayışı kontrolleri ve hava filtresi kontrolleri yapılarak kışlık bakım süreci tamamlanmış olur.

Kia StonicKışlık Bakım2400 TL-4000 TL
Kia Stonic Kışlık Bakım Fiyatları
Kia Sportage Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Sportage Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Sportage araçların periyodik bakımının düzenli olarak yapılması teknik özellikleri üst seviye olan bu araç için oldukça önemlidir. Periyodik bakım süreci kapsamında serinin araçlarının birçok farklı işlemden geçtiğini bilmekteyiz. Her şeyden önce araçların mekanik bileşenlerinin kontrolleri sağlanır. Mekanik bileşenlerde herhangi bir sorun bulunmaması durumunda araçların bütün elektronik aksamlarının kontrolleri yapılır. Eğer ki gerekli görülürse bu süreçte elektronik aksamların onarımları yapılır. Bununla beraber gene triger kayışı seti başta olmak üzere süspansiyon sistemi ve şasilerin kontrolleri sağlanır.

Kia SportagePeriyodik Bakım2300 TL-4800 TL
Kia Sportage Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Sportage Yağ Bakımı Fiyatları

Kia Sportage Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı günümüzde motor performansı açısından önemli bir süreci teşkil etmektedir. Aynı zamanda aracınızın motor ömrünü uzatması bakımından da Kia Sportage araçların yağ bakım süreci önemli bir süreci teşkil etmektedir. Yağ bakımları günümüzde 11 bin km ile 17 bin km aralığında yaptırılması gerekir. Düzenli olarak yıl içinde yağ bakımının minimum  2 defa maksimum ise 3 defa olmak üzere yaptırılması gerekiyor. Yağ bakım süreci günümüzde oto-servis firmaları tarafından yılında 365 günü sunulan bir hizmettir. Hizmet sırasında araçların süspansiyon yağlarının değiştirilmesi yapılır. Ayrıca araçların yağ sızıntıları kontrol edilerek onarılır.

Kia SportageYağ Bakım1000 TL-2300 TL
Kia Sportage Yağ Bakımı Fiyatları
Kia Sportage Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Sportage Kışlık Bakım Fiyatları

Teknik özellikleriyle ilgileri üzerine çeken serinin araçlarının kışlık bakım süreci günümüzde güvenli bir sürüş deneyimi açısından önemlidir. Yollarda güvenli bir sürüş deneyimi gerçekleştirmek istiyorsanız araçlarınızın kışlık bakımını mutlaka kar yağmadan önce zorlu kış şartlarından önce yaptırmanız önerilir. Özellikle bu süreçte lastik değişimi hayati öneme sahiptir. Lastik değişimi kapsamında araçların yazlık lastikleri çıkartılır ve kışlık lastikler takılır. Aynı zamanda gene sistem aksamları ve mekanik parça aksamlarının da kontrolleri en ince ayrıntısına kadar oto-servis firmaları tarafından gerçekleştirilen bir işlem çeşididir.

Kia SportageKışlık Bakım2500 TL-4250 TL
Kia Sportage Kışlık Bakım Fiyatları
Kia Sportage Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Sorento Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Sorento periyodik bakım fiyatları günümüzde oto-servis firmaları tarafından belirlenen bir süreci kapsar. Dolayısıyla bu bölümde sizlere bahsedeceğimiz fiyatlar tamamıyla ortalama fiyatlar. Her firmanın günümüzde farklı fiyat döngüsü tarifesi mevcuttur. Periyodik bakım 15 bin km’de 1 mutlak suretle araç sahiplerinin yaptırması gereken bir bakımı teşkil eder. Bu süreçte araçların şanzımanlarının kontrolleri sağlanır. Ek olarak araçların şasilerinin kontrolleri sağlanarak bütün sistem aksamlarının kontrolleri araçların sağlanmaktadır. Mekanik ve sistem aksamlarının kontrolleri yapılır ve gerekli görülürse oto-servis firmaları yapılandırılır.

Kia SorentoPeriyodik Fiyat2000 TL-4500 TL
Kia Sorento Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Sorento Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Sorento Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakım fiyatları üzerinde günümüzde söz sahibi olan en önemli faktör firmalardır. Firmaların günümüzde yağ bakım fiyatlarının farklılık gösterdiğini bilmekteyiz. Yağ bakımının yıl içinde maksimum 3 defa yaptırılması araçların sürüş performansını arttırmaktadır. Aynı zamanda motor ömrünü de gene düzenli yağ kullanımının arttırdığını bilmekteyiz. Süspansiyon yağlarının kontrolleri bu süreçte sağlanarak gerekli görülürse onarım işlemi yapılır. Yağ sızıntıları tek tek kontrol edilir ve sızıntılar tespit edilirse onarım işleminden araçlar geçer. Ek olarak araçların eski motor yağı boşaltılarak yeni motor yağıyla değiştirilir.

Kia SorentoYağ Bakım1000 TL-2000 TL
Kia Sorento Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Sorento Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Sorento Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım fiyatları sürekli olarak her kış döneminde farklılık göstermektedir. Tam kışın ortasında kışlık bakım yaptırırsanız fiyatlar bir tık daha yukarı seviyelerde olacaktır. Dolayısıyla kış öncesi dönemde yaptırmanız kışlık bakım fiyatlarını daha ekonomik bir seçenek haline getirecektir. Ek olarak kışlık bakım söz konusu olduğunda araçların bütün parça bileşenlerinin aksamlarının kontrolleri sağlanır. Böylelikle araçlarınızdan kışın maksimum performans verimliliği elde edebilirsiniz. Kışlık bakım fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki tabloya göz atmanızı tavsiye ederiz. İşte o tablo!

Kia SorentoKışlık Bakım2250 TL-4700 TL
Kia Sorento Kışlık Bakım Fiyatları
Kia Bongo Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Bongo Periyodik Bakım Fiyatları

Kia Bongo araçların periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda araçların birçok farklı oto-servis hizmetinden geçtiğini belirtmekte fayda var. Bu süreçte ilk olarak serinin araçlarının bütün aktif mekanik aksamlarının kontrolleri sağlanır. Frenlerinin durumu kontrol edilerek frenlerde herhangi bir hasar olup olmadığı kontrol edilir. Sonrasında ise far-rot- şanzıman ayarlarının kontrolleri sağlanır. Bu işlemlerin ardından otomobillerin triger kayışı setlerinin kontroller yapılır ve araçların hava filtresi kontrol edilir. Egzoz borusu, yağ filtresi, klima, direksiyon tutuş kontrolleri yapılarak araçların periyodik bakımı tamamlanır.

Kia BongoPeriyodik Bakım2200 TL-4500 TL
Kia Bongo Periyodik Bakım Fiyatları
Kia Bongo Yağ Bakım Fiyatları

Kia Bongo Yağ Bakım Fiyatları

Kia Bongo otomobillerin yağ bakım süreci günümüzde 15 bin km’de 1 tekrarlanması gereken bir süreci ifade etmektedir. Bu süreçler içinde araçların yağ bakımlarının tekrarlanması sürücülere maksimum sürüş konforu sağlayacak detaylar arasında bulunuyor. Yağ bakımı düzenli olarak yaptırılan araçların motor performansının ve motor ömrünün daha verimli olduğu biliniyor. Aynı zamanda gene yağ bakımı süreci kapsamında araçların yağ sızıntılarının kontrolleri sağlanır ve gerekli görüldüğü taktirde bu süreçte yağ sızıntılarının onarımı yapılır. Süspansiyon yağlarının kontrolleri de gene bu süreçte sağlanarak araçların bütün periyodik yağ bakımı süreci tamamlanmış olur.

Kia BongoYağ Bakım1000 TL-2200 TL
Kia Bongo Yağ Bakım Fiyatları
Kia Bongo Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Bongo Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık bakımının kasım ayında yaptırılması oto-servis firmaları tarafından tavsiye edilmektedir. Bu dönemde kışlık bakımın yapılması araçların sürüş performansını artırıyor. Aynı zamanda gene bu süreçte yapılan bakım fiyatları en ekonomik fiyatlar olarak ön plana çıkıyor.

YouTube video

Kışlık bakım kapsamında bütün mekanik parçaların kontrolleriyle beraber elektronik ve sistem aksamları kontrolleri gerçekleşir. Sonrasında ise fren kontrolleri, far kontrolleri ve hava filtresi kontrolleri sağlanır. Son aşamada ise araçların bu süreçte lastik kontrolleri yapılarak lastikler değiştirilerek kış lastikleriyle uyumlu hale getirilir.

Kia BongoKışlık Bakım2300T L-4600 TL
Kia Bongo Kışlık Bakım Fiyatları

Kia Rio periyodik bakım ücreti ne kadar?

Kia Rio periyodik bakım fiyatları konusu gündeme geldiği zaman karşımıza 2000 TL ile 3450 TL arasında ücret seçenekleri karşımıza çıkıyor. Yağ bakımı, 1000-2000 TL ve kışlık bakım fiyatları; 2200 TL-3750 TL arasındadır.

Kia Yeni Cerato periyodik bakım fiyatları ne kadar?

Kia Yeni Cerato periyodik bakım ücretleri; 2000 TL-3500 TL, yağ bakımı fiyatları; 1000 TL-2000 TL ve kılık bakım fiyatları da 2150 TL-4000 TL arasındadır.

Kia Sorento periyodik bakım ücretleri ne kadardır?

Kia Sorento periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğu zaman karşımıza 2 bin TL ile 4 bin 500 TL arasında fiyat seçenekleri çıkıyor.

Yorum yapın