Hyundai Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Hyundai periyodik bakım fiyatları 2023 yılı itibariyle güncellendiğinden bu yazımızda detaylarıyla bakım fiyatlarına yönelik olarak bilgiler verdik. Periyodik bakım söz konusu olduğu Hyundai araçlar günümüzde birçok farklı aşamadan geçmektedir. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları günümüzde oldukça merak edilen konular arasında bulunuyor.

Periyodik bakım fiyatları sürekli olarak yeni güncellemelerle beraber farklılık gösteriyor. Dolayısıyla sabit bir fiyat aralığından bu süreçte bahsetmek oldukça zordur. Hyundai araçların periyodik bakım fiyatları ne kadar? Bu süreçte hangi işlemler uygulanır? Kaç km’de bir periyodik bakım yapılmalıdır? Gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulacaksınız.

Hyundai Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai Periyodik Bakımı Neyi Kapsar?

Araçların periyodik bakımları günümüzde birçok işlem kapsamında yapılmaktadır. Dolayısıyla markanın araçları da periyodik bakım kapsamında günümüzde birçok işlemden geçer. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Süspansiyon sistemleri kontrolleri ve değişimleri
  • Yağ sızıntılarının kontrol edilmesi ve gerekli görülürse onarılması,
  • Şasi, far, rot ayarlarının kontrol edilmesi,
  • Elektronik aksamlar ve ışık aksamı kontrolleri bakımı,
  • Yağ filtresi değişimi,

Markanın otomobillerinin periyodik bakımlarının her 15  bin km ile 19 bin km’de bir yaptırılması önemlidir. Böylelikle araçların sürüş performansından hiçbir ödün vermeden araçları kullanma avantajına erişmiş olacaksınız. Serinin araçlarının periyodik bakımları oto-servis firmaları tarafından yapılır. Periyodik bakımların yıl içinde iki defa düzenli olarak yaptırılması gene servis firmaları tarafından önerilir.

Hyundai Periyodik Bakımı Neyi Kapsar?

Hyundai Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Otomobillerin genel olarak ağır bakımlarının 70 bin km ile 100 bin km aralığında düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir. Ağır bakım kapsamında yapılan bütün işlemler hemen hemen periyodik bakım kapsamında yapılan işlemlerle benzerlik gösterir. Hyundai periyodik bakım fiyatları yapılacak olan işlemin detaylarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bundan dolayıdır ki bu tarz bir işlem öncesinde detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Hyundai Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Hyundai Ağır Bakımında Neler Yapılıyor?

Serinin araçlarının ağır bakımları söz konusu olduğunda günümüzde araçların birçok aşamadan geçtiğini belirtmekte fayda var. Her şeyden önce markanın araçlarının ağır bakımları kapsamında bütün elektronik ve sistemsel aksamlarının kontrolleri yapılır. Ağır bakım kapsamında aynı zamanda aşağıdaki işlemler yapılır;

  • Rot ayarları, far ayarları,
  • Süspansiyon sistemi bakımı,
  • Yağ filtresi bakımı,
  • Triger setinin kontrolleri,
  • Şanzıman yağı değişimi,

Aynı zamanda araçların bu süreçte mekanik aksamlarının da kontrolleri en ince ayrıntısına kadar yapılır.

Hyundai i10 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai i10 Periyodik Bakım Fiyatları

Periyodik bakım söz konusu olduğunda günümüzde Hyundai i10 marka araçların bakımlarının yılda 2 defa yaptırılması önemlidir. Araçların bakımlarının iki defa yaptırılması markanın araçlarının sürüş performansını üst seviyeye çekmektedir. Aynı zamanda gene araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların motor performansını olumlu yönde iyileştirmektedir. Dolayısıyla buradan da anlaşılacağı üzere periyodik bakım süreci oldukça önemli bir süreci kapsamaktadır. Ek olarak bu süreçte araçların sistemsel ve mekanik aksamlarının tamamı kontrol edilir. Aynı zamanda serinin araçlarının süspansiyon sistemi ve fren sistemlerinin de kontrolleri sağlanır. Hyundai periyodik bakım fiyatları İ10 modeli için aşağıdaki gibidir;

Hyundai i10Periyodik Bakım2000 TL-3800 TL
Hyundai i10 Periyodik Bakım Fiyatları
Hyundai i10 Yağ Bakımı Fiyatları

Hyundai i10 Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı düzenli olarak yılda 3 defa yaptırılması gereken bir bakımdır. Düzenli olarak yağ bakımının yaptırılması araç sahiplerine daha uzun ömürlü motor avantajı sunmaktadır. Yağ bakımı sürecinde araçların süspansiyon yağlarının kontrolleri yapılır. Aynı zamanda süspansiyon yağlarının kontrollerinin yanı sıra araçların bu süreçte bakımları da yapılmış olur. Ek olarak serinin araçlarının şasileri ve motor aksamlarının da kontrolleri gene bu süreçte kontrol edilir. Yağ bakımı süreci boyunca araçların yağ sızıntılarının kontrolleri de gene yapılır ve araçların yağ sızıntıları onarılmış olur.

Hyundai i10Yağ  Bakım700 TL-2000 TL
Hyundai i10 Yağ Bakımı Fiyatları
Hyundai i10 Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai i10 Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık  bakım işlemleri günümüzde sürücüler için hem sürüş performansı ve hem de güvenlik açısından önemli bir yer tutar. Serinin araçlarının kışlık bakımları söz konusu olduğunda araçların birçok işlemden geçtiğini bilmekteyiz. Bu süreçte araçların lastiklerinin kontrolleri sağlanır ve lastik kontrolleriyle beraber araçların bütün sistem aksamları kontrol edilir. Ek olarak serinin araçlarının periyodik bakım kapsamında bileşenlerinin de kontrolleri sağlanarak kışlık şartlara araçlar tam uyumlu hale getirilir. Kışlık bakım fiyatları sürekli olarak yeni güncellemelerle beraber farklılık gösteren bir olgu olarak ön plana çıkmaktadır.

Hyundai i10Kışlık  Bakım2300 TL-3900 TL
Hyundai i10 Kışlık Bakım Fiyatları
Hyundai i20 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai i20 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai i20 periyodik bakımlarının düzenli olarak yıl içinde kış ve yaz öncesi dönemlerde yaptırılması gerekir. Bu dönemlerde periyodik bakımları yapılan araçların sürüş performansından ödün vermeden 4 mevsim en iyi standartlarda sürüş performansı sundukları bilinmektedir. Süspansiyon sistemi, far ayarları, sistem aksamları ve şasilerin kontrolleri sağlanır. Serinin araçlarının bakım fiyatları ise sürekli olarak farklılık göstermektedir. Dolaysıyla sabit bir fiyat bilgisinden söz etmek bu süreçte mümkün değildir. Sizlere bu bölümde periyodik bakım fiyatlarından ortalama olarak bahsedeceğiz. İşte Hyundai periyodik bakım fiyatları i20 modeli için;

Hyundai i20Periyodik Bakım2250 TL-3850 TL
Hyundai i20 Periyodik Bakım Fiyatları
Hyundai i20 Yağ Bakımı Fiyatları

Hyundai i20 Yağ Bakımı Fiyatları

Her 15 bin km’de 1 araçların yağ bakımlarının düzenli olarak yaptırılması günümüzde önemli bir süreci teşkil etmektedir. Markanın araçlarının yağ bakımları söz konusu olduğunda ilk olarak araçların süspansiyon sistemlerinin kontrolleri sağlanmış olur. Ek olarak gene bu süreçte araçların yağ bakımı kapsamında şasileri kontrol edilir ve onarımlar yapılır. Yağ bakımı söz konusu olduğunda araçların birçok işlemden geçtiğini bilmek gerekir. Aynı zamanda araçların bütün mekanik parça bileşenleri de gene bu süreçte kontrol edilerek onarılmaktadır. Serinin araçlarının bu süreçte yağ sızıntılarının da kontrolleri sağlanır.

Hyundai i20Yağ  Bakım1000 TL-2250 TL
Hyundai i20 Yağ Bakımı Fiyatları
Hyundai i20 Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai i20 Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının kışlık bakımlarının düzenli olarak her kış öncesi dönemde yaptırılması önem taşımaktadır. Kış öncesi dönem bu süreçte kasım ve ekim aylarını kapsamaktadır. Bu dönemlerde araçlarınızın düzenli olarak kışlık bakımını yaptırarak kışın araçlarınızın sürüş performansından ödün vermeden en iyi şekilde sürme avantajını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu süreçte araçların kışlık bakımları kapsamında lastikleri de kontrol edilir. Ayrıca bu süreçte gene araçların lastiklerinin değişimi yapılır. Böylelikle araçlar kışlık şartlara uyumlu hale getirilir. Böylece kışın yollarda daha güvenlikli bir sürüş deneyimine erişmiş olursunuz.

Hyundai i20Kışlık  Bakım2300 TL-3950 TL
Hyundai i20 Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai i30 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai i30 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai i30 araçlarınızın sürüş performansını en iyi seviyede tutmak istiyorsanız bu süreçte periyodik bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Düzenli olarak periyodik bakımları yapılan araçların sürüş performansının maksimum düzeyde olduğunu bilmekteyiz. Serinin araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğunda ilk öncelikle araçların bütün mekanik bileşenlerinin kontrolleri sağlanır. Mekanik bileşenlerinin kontrolleri sağlandıktan sonra araçların süspansiyon sistemi ve şasilerinin kontrolleri sağlanmış olur. Ek olarak araçların bütün motor aksamları da gene bu süreçte kontrol edilmektedir.  Hyundai periyodik bakım fiyatları İ30 serisi için aşağıdaki gibidir;

Hyundai i30Periyodik Bakım2350 TL-3900 TL
Hyundai i30 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai i30 Yağ Bakımı Fiyatları

Hyundai i30 Yağ Bakımı Fiyatları

Hyundai i30 yağ bakımı süreci günümüzde yıl içinde 3 defa tekrarlanması gerekir. Her 15 bin km’de bir araçların yağ bakımlarının yaptırılması gerekiyor. Böylelikle araçların motor performansı daha iyi seviyede olacak ve motor kullanım ömrü de uzamış olacaktır. Yağ bakımı süreci boyunca süspansiyon sistemi ve şanzıman yağı onarımları yapılır. Ek olarak gene bu süreçte araçların yağ sızıntıları aktif olarak kontrol edilir. Sızıntı tespit edildikten sonra sızıntının olduğu noktalar onarılır. Sonrasında ise eski yağ boşaltılarak yeni yağ ilavesiyle araçların motor yağı filtrelerinin değişim işlemleriyle yağ bakımı süreci tamamlanmış olur.

Hyundai i30Yağ  Bakım1000 TL-2300 TL
Hyundai i30 Yağ Bakımı Fiyatları
Hyundai i30 Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai i30 Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık bakımları söz konusu olduğunda kasım ayında sürücülerin kışlık bakımlarını yaptırmaları tavsiye edilir. Kışlık bakım fiyatları üzerinde günümüzde rol oynayan birçok detay unsur mevcuttur. Her şeyden önce fiyatların sürekli olarak her yıl yapılan güncellemelerle beraber farklılık gösterdiğini belirtmek önemlidir. Kışlık bakım kapsamında araçların bütün aksamlarının kontrolleri sağlanır. Ek olarak serinin araçlarının lastikleri gene bu süreçte yoğun kar yağışı ve kış şartlarına uyumlu hale getirilecek düzeyde değiştirilir. Fiyatlar üzerinde günümüzde doğrudan söz sahibi oto-servis firmaları olarak ön plana çıkmaktadır. Hyundai periyodik bakım fiyatları i30 serisi için;

Hyundai i30Kışlık  Bakım2200 TL-4000 TL
Hyundai i30 Kışlık Bakım Fiyatları
Hyundai i40 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai i40 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai i40 araçların her 15 bin km ile 25 bin km aralığında periyodik bakımlarının yaptırılması önemlidir. Periyodik bakım süreci düzenli olarak yapılan araçların sürüş performansını en iyi şekilde devam ettirdiği bilinmektedir. Bu süreçte araçların hava filtrelerinin kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda partikül fitresi kontrolleri de gene bu süreçte sağlanmaktadır. Ek olarak araçların gene bu süreçte egzoz borularının da kontrolleri sağlanarak araçların performansından ödün vermeden sürüş deneyimi sunması sağlanır. Periyodik bakım fiyatları günümüzde oto-servis firmalarından firmalarına farklılık gösteren bir süreci kapsamaktadır.

Hyundai i40Periyodik Bakım2100 TL-3900 TL
Hyundai i40 Periyodik Bakım Fiyatları
Hyundai i40 Yağ Bakım Fiyatları

Hyundai i40 Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakım fiyatları oto-servis firmaları tarafından belirlenen bir oto-servis hizmeti olarak günümüzde ön plana çıkmaktadır. Serinin araçlarının yağ bakımları söz konusu olduğunda ilk öncelikle sızıntı tespit işlemi yapılır .Yağ sızıntılarının  tespiti yapıldıktan sonra araçların şanzıman yağlarının da kontrolleri yapılır. Şanzıman yağı onarımları yapılarak araçların periyodik yağ bakım işlemleri tamamlanmış olur. Serinin araçlarının yağ fiyatları her yıl güncelleniyor. Dolayısıyla sizlere bu bölümde bahsedeceğimiz fiyatların tamamı ortalama fiyat aralığına sahiptir. Ek olarak markanın araçlarının yağ bakımları 15 bin km’de bir yapılır.

Hyundai i40Yağ Bakım900 TL-2100 TL
Hyundai i40 Yağ Bakım Fiyatları
Hyundai i40 Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai i40 Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım günümüzde güvenlik açısından en önemli periyodik bakımlar arasında bulunmaktadır. Düzenli olarak kışlık bakımını yaptırmayan sürücülerin araçları güvenlik zafiyet vermiş olur. Dolayısıyla kışın araçlar zorlanır. Aynı zamanda kışlık bakımı yapılmayan araçların motor performansında da ciddi düşüşler meydana gelir. Markanın araçlarının kışlık bakımlarının düzenli olarak sonbahar döneminde yapılması gerekiyor. Sonbahar döneminde kışlık bakım kapsamında araçların bütün sistemsel aksamlarının kontrolleri sağlanır. Ek olarak şasilerin ve motor yağı filtresi değişimleri gene bu süreçte yapılır. Böylelikle bakım süreci tamamlanmış olur.

Hyundai i40Yağ Bakım2200 TL-4000 TL

Hyundai Bayon Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai Bayon araçlar söz konusu olduğunda bu araçların teknik özellikleriyle piyasada ilgileri üzerine çektiklerinden bahsetmek yanlış olmayacaktır. Araçların dolayısıyla periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların sürüş performansın tam verimlilik elde edilmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Serinin araçlarının periyodik bakımları kapsamında bütün mekanik ve sistem aksamlarının kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda gene bu süreçte elektronik aksamlarında kontrolleri en ince ayrıntısına kadar tamamlanmış olur. Yağ filtresi değişimi başta olmak üzere aynı zamanda hava filtresi ve partikül filtresi değişimleri de gene bu süreçte yapılmaktadır.  Hyundai periyodik bakım fiyatları Bayron modeli için;

Hyundai BayonPeriyodik Bakım2000 TL-3500 TL

Hyundai Bayon Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakım fiyatları günümüzde sürekli olarak değişen koşullar neticesinde farklılık gösteriyor. Bu süreçte yağ bakım fiyatları üzerinde doğrudan etkiye sahip olan servis firmalarıdır. Servis firmalarından firmalarına fiyatların farklılıklar gösterdiğini günümüzde bilmekteyiz. Serinin araçlarının yağ bakımları söz konusu olduğunda araçların sürekli olarak yağ fiyatlarının farklılık gösterdiğini belirtmekte fayda var. Yağ bakım süreci kapsamında aynı zamanda araçların bütün motor yağı bölmesi kontrol edilir. Aynı zamanda gene bu süreçte araçların sistemsel aksamlarının da kontrolleri gene servis firmaları tarafından sağlanarak araçların yağ bakımları tamamlanmış olur.

Hyundai BayonYağ  Bakım750 TL-1900 TL
Hyundai i40 Kışlık Bakım Fiyatları
Hyundai Bayon Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai Bayon Kışlık Bakım Fiyatları

Yollarda kışın güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız Hyundai Bayon araçların kışlık bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. Kasım ayı ve aralık ayının başında genellikle kışlık bakım işlemlerinin yaptırılması önem taşır. Kışlık bakım söz konusu olduğunda araçlar birçok işlemden geçer. Her şeyden önce serinin araçlarının lastiklerinin kontrolleri yapılır ve lastik kontrolleriyle beraber araçların kış dönemine hazır hale gelmesi sağlanır. Ek olarak elektronik aksamlar ve bütün sistemsel aksamlarında kontrolleri gene bu süreçte yapılır. Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları sürekli olarak her yıl farklılık gösteriyor.

Hyundai BayonKışlık  Bakım2250 TL-3650 TL
Hyundai Bayon Kışlık Bakım Fiyatları
Hyundai Kona Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai Kona Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai Kona periyodik bakım 15 bin km ile 20 bin km aralığında tekrarlanması gereken bir süreci kapsamaktadır. Eğer ki araçlarınızın periyodik bakımını bu aralıklar arasında yaptırırsanız araçlarınızdan maksimum sürüş deneyimi elde edebilirsiniz. Serinin araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğunda birçok farklı işlemin bu süreçte uygulandığı bilinmektedir. Bu süreçte markanın araçlarının bütün süspansiyon sistemlerinin kontrolleri sağlanır. Şasi ve rot ayarı kontrolleri de gene bu süreçte sağlanarak araçların bütün bileşenlerinin kontrolleri en ince ayrıntısına kadar tamamlanmış olur. Periyodik bakım kapsamında serinin araçlarının egzoz borusu da kontrol edilir.

Hyundai KonaPeriyodik Bakım2300 TL-3700 TL
Hyundai Kona Periyodik Bakım Fiyatları
Hyundai Kona Yağ Bakımı Fiyatları

Hyundai Kona Yağ Bakımı Fiyatları

Otomobillerin her 10 bin km ile 17 bin km aralığında yağ bakımlarının yaptırılması araçların motor performansını etkileyen en önemli olguların başında yer alıyor. Serinin araçlarının motor performansını üst düzeyde tutmak istiyorsanız Hyundai Kona araçların yağ bakımlarını oto-servis firmalarında yaptırmanız gerekiyor. Düzenli olarak yağ bakımı kapsamında bu süreçte araçların bütün süspansiyon yağlarının kontrolleri sağlanmış olur. Ek olarak serinin araçlarının bu süreçte yağ sızıntılarının da kontrolleri tamamlanarak yağ sızıntılarının onarılması işlemi gerçekleşmiş olur. Yağ bakım fiyatları ise sürekli olarak yıldan yılda güncellenmektedir.

Hyundai KonaYağ  Bakım800 TL-2300 TL
Hyundai Kona Yağ Bakımı Fiyatları
Hyundai Kona Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai Kona Kışlık Bakım Fiyatları

Güvenli bir sürüş deneyimine kışında devam istiyorsanız Hyundai Kona araçların kışlık bakımını sonbahar döneminde yaptırmanız gerekiyor. Sonbahar döneminde kışlık bakım kapsamında araçların bütün mekanik ve sistemsel bileşenlerinin kontrolleri sağlanır. Sonrasında ise araçların bütün elektronik aksamlarının da kontrolleri tamamlanmış olur. Serinin araçlarının kışlık bakımlarının düzenli olarak her yıl yaptırılması şarttır. Aksi durumda araçlarınızdan tam verim elde edemeyecek ve sürüş performansında ciddi düzeyde düşüşler meydana gelecektir. Elbette ki güvenliğiniz de bu süreçte tehlikeye girecektir. Dolayısıyla kışlık bakım güvenlik açısından hayati öneme sahiptir.

Hyundai KonaKışlık  Bakım2350 TL -3800 TL
Hyundai Kona Kışlık Bakım Fiyatları
Hyundai Staria Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai Staria Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai Staria araçlar yollarda profesyonel sürüş deneyimini sürücülere en iyi sunan araçlar olarak biliniyor. Bu araçların günümüzde her şeyden önce sürücülere konfor sunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Dolayısıyla konforlu ve profesyonel bir sürüş deneyimi için araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yıl içinde minimum 2 defa, maksimum ise 3 defa yaptırılması gerekir. Periyodik bakım kapsamında araçların sistem, mekanik ve elektronik aksamlarının kontrolleri sağlanır. Süspansiyon sistemi, şasi kontrolleri, hava filtresi, partikül filtresi kontrolleri yapılır ve bakım işlemi böylelikle tamamlanmış olur.

Hyundai StariaPeriyodik Bakım2150 TL-3750 TL
Hyundai Staria Periyodik Bakım Fiyatları
Hyundai Staria Yağ Bakım Fiyatları

Hyundai Staria Yağ Bakım Fiyatları

15 bin km’de bir Hyundai Staria araçların yağ bakımlarının yaptırılması gerekiyor. Aksi durumda araçlarınızın motor performansında ciddi düşüşler meydana gelebilecektir. Motor performansının olumsuz yönde etkilenmesini istemiyorsanız markanın araçlarının yağ bakımlarının düzenli olarak yaptırılması büyük önem taşır. Böylelikle maksimum sürüş konforuna ulaşma avantajına sahip olabilirsiniz. Yağ bakım süreci günümüzde yağ sızıntılarının kontrolleriyle sağlanır. Yağ sızıntılarının kontrolleri sağlandıktan sonra araçların süspansiyon yağlarının da kontrolleri sağlanarak bütün onarımlar tamamlanmış olur. Yağ bakımı fiyatları günümüzde oto- servis firmalarından firmalarına farklılık gösteren bir süreci teşkil ediyor.

Hyundai StariaYağ  Bakım2200 TL-3800 TL
Hyundai Staria Yağ Bakım Fiyatları
Hyundai Staria Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai Staria Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının kışlık bakımlarının kış öncesi dönemde yaptırılması önem taşır. Aksi durumda araçların güvenlik ve sürüş performansında ciddi düzeyde düşüşler meydana gelecektir. Kışlık bakım kapsamında serinin araçlarının bütün bileşenleri kontrol edilir. Aynı zamanda gene bu süreçte araçların lastiklerinin de kontrolleri sağlanarak kış lastikleriyle değiştirilir. Kışlık bakımın her yıl düzenli olarak yapılması zorunludur. Aynı zamanda ülkemizde kış bakımı yaptırmayan araç sürücülerine karşı ciddi düzeyde yaptırımlar bulunmaktadır. Araçların kışlık bakımını düzenli olarak yaptırarak araçlarınızdan tam düzeyde performans elde etme avantajına erişebilirsiniz.

Hyundai StariaKışlık  Bakım2200 TL-3900 TL
Hyundai Staria Kışlık Bakım Fiyatları
Hyundai H-100 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai H-100 Periyodik Bakım Fiyatları

Hyundai H-100 araçlar son günlerin en çok tercih edilen araçları olarak markanın  en çok satılan segmentleri arasında bulunuyor. Serinin araçlarının periyodik bakımlarının düzeni olarak yıl içinde 2 ile 3 defa yaptırılması araçların sürüş performansı açısından önemlidir. Böylelikle sürücüler en iyi sürüş deneyimine erişmiş olacaklar. Periyodik bakım kapsamında araçların ilk olarak motor aksamlarının kontrolleri tamamlanır. Motor aksamlarının kontrolleri tamamlandıktan sonra araçların sistem aksamlarının da kontrolleri yapılır. Hava filtresi ve partikül filtresi kontrolleriyle beraber araçların şasilerinin de kontrolleri gene bu süreçte yapılmaktadır. H – 100 için Hyundai periyodik bakım fiyatları;

Hyundai H-100Periyodik Bakım2000 TL-4000 TL
Hyundai Staria Kışlık Bakım Fiyatları
Hyundai H-100 Yağ Bakım Fiyatları

Hyundai H-100 Yağ Bakım Fiyatları

Düzenli olarak yağ bakımının yapılması araçların sürüş performansını etkileyen günümüzdeki en önemli olguların başında geliyor. Hyundai H-100 araçların yağ bakımları 10 bin km ile 15 bin km’de bir aralıklarla yapılması gerekir. Aksi durumda araçların sürüş performansında ciddi düşüşler meydana gelecektir. Serinin araçlarının yağ bakımlarının yılda periyotlar halinde yaptırılması gerekiyor. Aynı zamanda süspansiyon yağı ve yağ sızıntıları kontrolleri de gene bu süreçte yapılan bakımlardan birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Yağ bakımı süreci günümüzde oto-servis firmaları tarafından sunulan son derece kaliteli bir hizmettir. Hyundai periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğu zaman H-100 yağ bakım üreti aşağıdaki gibidir;

Hyundai H-100Yağ  Bakım1000TL-2000TL
Hyundai H-100 Yağ Bakım Fiyatları
Hyundai H-100 Kışlık Bakım Fiyatları

Hyundai H-100 Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık bakımlarının her yıl yaptırılması sürücülere trafikte güvenli bir sürüş deneyimi sunacaktır. Sürüş deneyimini en üst donanımda yaşamak istiyorsanız araçlarınızın kışlık bakımını kış öncesi dönemde yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Kışlık bakım süreci kapsamında araçların bütün mekanik bileşenlerinin kontrolleri sağlanmış olur.

YouTube video
Hyundai Periyodik Bakım Fiyatları

Ayrıcagene bu süreçte araçların elektronik aksamlarının ve motor aksamlarının kontrolleri sağlanır. Serinin araçlarını kışlık bakım kapsamında lastiklerinin de kontrolleri yapılarak araçların lastikleri kışlık şartlara uyumlu hale getirilir. Kışlık bakım fiyatları ise günümüzde oto-servis firmalarınca belirlenmektedir.

Hyundai H-100Periyodik Bakım2250 TL-4300 TL

Böylece yazımızın tamamında Hyundai periyodik bakım fiyatları konusuna dair kapsamlı bir şekilde yanıtlar vermiş olduk. Siz de yorumlarınızla bulunduğunuz bölgedeki güncel bakım fiyatlarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Hyundai i10 Periyodik Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Hyundai i10 modelinin periyodik bakın fiyatları 2000 TL-3800 TL arasındadır. Ayrıca Yağ  Bakım ücreti 700 TL-2000 TL ve Kışlık  Bakım ücreti de 2300 TL-3900 TL’dir

Hyundai i20 Periyodik Bakım Fiyatları Ne Kadardır?

Hyundai i20 modeline ait periyodik bakım fiyatları; 2250 TL-3850 TL, Yağ  Bakım ücreti; 1000 TL-2250 TL ve Kışlık  Bakım fiyatları 2300 TL-3950 TL arasındadır.

Hyundai i30 Periyodik Bakım Fiyatları Ne Kadardır?

Hyundai i30 periyodik bakım fiyatları; 2350 TL-3900 TL ve Yağ  Bakım fiyatları 1000 TL-2300 TL’dir. Ayrıca Hyundai i30 Kışlık  Bakım ücretleri 2200 TL-4000 TL arasında seyreder.

Yorum yapın