Mazda Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Mazda periyodik bakım fiyatları 2023 listesine dair merak ettiklerinizi bu yazımızda derledik! Mazda araçların periyodik bakımları söz konusu olduğu zaman bu otomobillerin birçok işlemden geçtiğini bilmek gerekir. Serinin araçlarının periyodik bakımları son günlerde merak edilen unsurlar arasında bulunuyor.

Serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları konusunda günümüzde sürekli olarak fiyat farklılıkları mevcuttur.  Araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak 15 km’de 1 yaptırılması gerekir. Fiyatların 2023 yılında ne kadar olduğu sürücüler tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu yazıda markanın araçlarının periyodik bakımlarından bahsedeceğiz. İşte karşınızda o detay liste!

Mazda Periyodik Bakım Fiyatları

Mazda Periyodik Bakımı Neyi Kapsar?

Mazda otomobillerin periyodik bakımları günümüzde farklılık gösteren bir süreci kapsamaktadır. Araçların periyodik bakım süreci kapsamında birçok aşamadan geçerek en iyi şekilde onarıldığını bilmekteyiz. Serinin araçlarının periyodik bakımları kapsamında aşağıdaki işlemlerden geçtiği biliniyor. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Akü kontrollerinin en ince ayrıntısına kadar yapılması,
  • Araçların fren sıvılarının değiştirilmesi,
  • Elektronik ve ışın aksamlarının değiştirilmesi,
  • Motor, frenler, ve şasilerin kontrolleri yapılır,
  • İç filtre değişiminin yapılması,

Yukarıdaki işlemlerin hepsinin günümüzde 10 ile 15 bin km’de 1 yaptırılması oto-servis firmaları tarafından önerilmektedir. Markanın otomobillerinin periyodik bakım süreci kapsamında aynı zamanda süspansiyon sistemi ve şasilerin kontrolleri de yapılır. Ek olarak gene araçların bütün sistemsel aksamları bu süreçte kontrol edilir.

Mazda Periyodik Bakım Fiyatları Ne Kadar

Mazda Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Ağır bakım süreci günümüzde serinin araçlarının oldukça önemli bir aşamasını teşkil etmektedir. Serinin araçlarının günümüzde 70 bin km ile 86 bin km’de 1 düzenli olarak ağır bakımlarının yaptırılması gerekiyor. Düzenli ağır bakım her açıdan araçların performansını arttırmaktadır.

Mazda Periyodik Bakım Fiyatları Kadardır

Mazda Ağır Bakımında Neler Yapılıyor?

Otomobillerin ağır bakım süreci günümüzde önemli bir işlevselliğe sahiptir. Dolayısıyla düzenli periyotlar halinde ağır bakımları yapılan araçların her açıdan işlevsellik sağladığı biliniyor. Markanın araçlarının ağır bakım süreci kapsamında aşağıdaki işlemlerin uygulandığı biliniyor. Bunlar;

  • Yağ sızıntılarının kontrol edilmesi ve onarılması,
  • Aracın şanzımanlarının kontrolleri,
  • Süspansiyon sistemlerinin kontrol edilmesi,
  • Far ayarları, rot ayarları ve fren ayarlarının kontrolleri,
  • Günümüzde periyodik bakım kapsamında yapılan bütün bakımların hepsi ağır bakım kapsamında da yapılmaktadır.
Mazda Ağır Bakımında Neler Yapılıyor?

Mazda 6 Sedan Periyodik Bakım Fiyatları

Mazda 6 Sedan araçların periyodik bakımları söz konusu olduğu zaman serinin araçlarının birçok işlemden geçtiğini bilmekteyiz. Her şeyden önce bu süreçte serinin araçlarının şanzımanlarının kontrolleri sağlanır. Şanzımanlarının kontrolleri gerçekleştikten sonra araçların bütün sistem ve elektronik aksamları kontrol ediliyor. Sonrasında ise araçların hava filtresi, yağ filtresi, partiküllerinin bakımları sağlanıyor. Serinin araçlarının bakım fiyatları sürekli olarak güncellemelerle farklılık gösteriyor. Net bir fiyat bilgisinden ziyada bu bölümde bahsedeceğimiz fiyatların tamamı ortalama fiyatlardır. İşte karşınız sizler için hazırladığımız ortalama fiyat listesi!

Mazda 6 SedanPeriyodik Bakım2000 TL-3650 TL
Mazda 6 Sedan Periyodik Bakım Fiyatları
Mazda 6 Sedan Yağ Bakım Fiyatları

Mazda 6 Sedan Yağ Bakım Fiyatları

Mazda 6 Sedan yağ bakım sürecinin 10 bin km’de 1 yaptırılması araçların sürüş performansı açısından çok önemlidir. Motor verimliliğini kaybetmemesi için ve sürüş performansından ödün vermemeleri için araçların yağ bakımlarının yaptırılması gerekir. Yağ bakımı süreci günümüzde ayrıcalıklı bir süreç kapsamı dahilinde oto-servis firmaları tarafından yapılan bir süreçtir. Yağ bakım fiyatları günümüzde oto-servis firmalarından firmalarına farklılık gösteren bir olguyu teşkil ediyor. Dolayısıyla net bir fiyat bilgisinden söz etmek mümkün değildir. Sizlere bu bölümde ortalama olarak yağ bakım fiyatlarından bahsedeceğiz.

Mazda 6 SedanYağ Bakım700 TL-2000 TL
Mazda 6 Sedan Yağ Bakım Fiyatları
Mazda 6 Sedan Kışlık Bakım Fiyatları

Mazda 6 Sedan Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım araçların güvenli bir sürüş performansı açısından hayati öneme sahiptir. Güvenli bir sürüş performansı açısından araçların kışlık bakımlarının her yıl aralık aylarında yaptırılması gerekiyor. Kışlık bakım süreci kapsamında serinin araçlarının bütün sistem ve motor aksamlarının kontrolleri sağlanır. Ek olarak araçların elektronik aksamlarının da bütün parçaları kontrol edilmektedir. Şasi ve süspansiyon sistemlerinin kontrolleriyle beraber serinin araçlarının aynı zamanda yağ bakım süreci de gerçekleştirilir. Bu süreçte aynı zamanda akü kontrolleri de yapılarak araçların sürüş performansı artırılır. Kışlık bakım sürecinde serinin araçlarının lastiklerinin değişimi yapılır.

Mazda 6 SedanKışlık Bakım2200TL-3800TL
Mazda 6 Sedan Kışlık Bakım Fiyatları
Mazda CX-5 Periyodik Bakım Fiyatları

Mazda CX-5 Periyodik Bakım Fiyatları

Otomobillerin periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması son derece önemlidir. Mazda CX-5 periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda araçların bütün aksamlarının kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda bu süreçte araçların sistem aksamları ve elektron aksamlarının da kontrolleri sağlanmaktadır. Serinin araçlarının aynı zamanda süspansiyon sistemlerinin kontrolleriyle beraber şasilerinin de kontrolleri en ince ayrıntısına kadar oto-servis firmaları tarafından yapılmaktadır. Periyodik bakım fiyatları sürekli olarak günümüzde güncelleniyor. Dolayısıyla fiyatlar sabit bazda değil ortalama bazda değerlendirilmelidir. Mazda CX-5 periyodik bakım süreci 15 bin km’de 1 yapılması gerekir. Mazda periyodik bakım fiyatları CX-5 için;

Mazda CX-5Periyodik Bakım2050 TL-3800 TL
Mazda CX-5 Periyodik Bakım Fiyatları
Mazda CX-5 Yağ Bakım Fiyatları

Mazda CX-5 Yağ Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının yağ bakım fiyatları günümüzde sürekli olarak farklılık gösteriyor. Serinin araçlarının yağ bakımları sırasında şanzıman yağlarının bütün kontrolleri gerçekleşir. Aynı zamanda gene bu süreçte araçların iç filtrelerinin kontrolleri sağlanmaktadır. Eski yağ boşaltılarak yeni yağ ile bu süreçte araçların yağ filtrelerinin değişimleri yapılır. Yağ sızıntıları da gene yağ bakım süreci kapsamında yapılan işlemlerden birisidir. Yağ bakım sürecinde yağ sızıntılarının kontrol edilmesiyle beraber gerekli onarımlar yapılır. Yağ bakımı düzenli olarak yapılan araçların motorlarının ömürleri daha uzun olduğu bilinen bir gerçektir.

Mazda CX-5Yağ Bakım800 TL-2050 TL
Mazda CX-5 Yağ Bakım Fiyatları
Mazda CX-5 Kışlık Bakım Fiyatları

Mazda CX-5 Kışlık Bakım Fiyatları

Otomobillerin kışlık bakım fiyatları her kış ayında yeni güncellemelerle farklılık gösteriyor. Fiyatlarda güncellemelerin olmasında oto-servis firmaları doğrudan rol oynamaktadır. Oto-Servis firmaları süreci en iyi şekilde yöneterek sizlere kışlık bakım kapsamında en iyi hizmetleri sunar. Kışlık bakım süreci dahilinde araçların bütün mekanik aksamlarının kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda araçların motor aksamlarının kontrolleriyle beraber araçların bütün sistem aksamlarının kontrolleri en iyi şekilde onarılır. Araçların kışlık bakımı güvenli bir sürüş performansı deneyimi açısından önemli bir süreci günümüzde teşkil etmektedir.

Mazda CX-5Periyodik Bakım2250 TL-3950 TL
Mazda CX-5 Kışlık Bakım Fiyatları
Mazda MX-5 Roadster Periyodik Bakım Fiyatları

Mazda MX-5 Roadster Periyodik Bakım Fiyatları

SUV model araçlar arasında günümüz araç sektöründe en çok tercih edilen araçların başında Mazda MX-5 Roadster araçlar yer almaktadır. Bu araçların günümüzde üstün sürüş yeteneklerine sahip olması araçların kalitesini artıran bir unsur olarak biliniyor. Periyodik bakım süreci kapsamında araçların birçok işlemden geçtiğini bilmekteyiz. Serinin araçları her şeyden önce bu süreçte motor aksamları kontrollerinden geçmektedir. Motor aksamlarının kontrol edilmesiyle beraber araçların bütün sistem aksamlarının kontrolleri A’dan Z’ye en ince ayrıntısına kadar oto-servis firmaları tarafından gerçekleştirilir. Oto-servis alanında hizmetler sunan firmalar süreci en iyi şekilde yöneterek sizlere hizmetler sağlamayı başarıyor. Mazda periyodik bakım fiyatları MX-5 Roadster için;

Mazda MX-5 RoadsterPeriyodik Bakım2300 TL-4000 TL
Mazda MX-5 Roadster Periyodik Bakım Fiyatları
Mazda MX-5 Roadster Yağ Bakım Fiyatları

Mazda MX-5 Roadster Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakım fiyatları sürekli olarak yeni güncellemelerle günümüzde farklılık gösteren bir süreci kapsar. Serinin araçlarının yağ bakım süreci kapsamında şanzıman yağlarının kontrolleri sağlanır. Şanzıman yağlarının kontrollerine ek olarak araçların yağ sızıntılarının da kontrolleri yapılır. Yağ sızıntıları bulunması durumunda araçların bütün sızıntılarının onarılması gerçekleşir. Yağ bakımı sürecinin 15 bin km’de 1 sürekli olarak tekrarlanması gerekir. Yağ bakımının tamamlanması araç sürücülerine daha iyi bir performansa sahip motor avantajı sunmakla beraber araçların en iyi sürüş deneyimini sunmasında etkilidir.

Mazda MX-5 RoadsterYağ Bakım1000 TL-2300 TL
Mazda MX-5 Roadster Yağ Bakım Fiyatları
Mazda MX-5 Roadster Kışlık Bakım Fiyatları

Mazda MX-5 Roadster Kışlık Bakım Fiyatları

Kış mevsiminde güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız sürüş performansınızdan ödün vermeden sürüş gerçekleştirmek istiyorsanız kışlık bakım önemlidir. Kışlık bakım süreci dahilinde araçların bütün aksamlarının kontrolleri sağlanır. Ek olarak araçların akülerinin kontrolleri gerçekleşir. Akü kontrolleri sırasında gerekli görülürse akü takviyesi yapılır. Aynı zamanda araçların elektron aksamlarıyla beraber süspansiyon yağlarının da kontrolleri bu süreçte yapılır. Ek olarak gene bu süreçte markanın araçlarının lastiklerinin de kontrolleri yapılır. Lastikler kış şartlarına uyum sağlaması için kış şartlarına uyumlu hale getirilir.

Mazda MX-5 RoadsterKışlık Bakım2400 TL-4250 TL
Mazda MX-5 Roadster Kışlık Bakım Fiyatları
Mazda MX-5 RF Periyodik Bakım Fiyatları

Mazda MX-5 RF Periyodik Bakım Fiyatları

Günümüzde Mazda MX-5 RF araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak 15 bin ile 20 bin km’de 1  yaptırılması gerekmektedir. Düzenli periyodik bakım araçların sürüş performansı ve motor performansı açısından hayati öneme sahiptir. Serinin araçlarının periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması araçların aynı zamanda verimlilik göstermesi etkili olmaktadır. Markanın araçlarının periyodik bakımları yapılırken hava filtrelerinin ve partikül fitrelerinin kontrolleri gerçekleşir. İç aksamlarında kontrolleri gene bu süreçte sağlanarak araçların akülerinin kontrolleri yapılmaktadır.  Periyodik bakım fiyatları üzerinde günümüzde doğrudan rol oynayan faktör oto-servis firmalarıdır. Mazda periyodik bakım fiyatları mx-5 RF için;

Mazda MX-5 RFPeriyodik Bakım2300 TL-4600 TL
Mazda MX-5 RF Periyodik Bakım Fiyatları
Mazda MX-5 RF Yağ Bakım Fiyatları

Mazda MX-5 RF Yağ Bakım Fiyatları

Mazda MX-5 RF yağ bakım fiyatları gündeme geldiğinde otomobil sürücülerinin fiyatları merak ettiği bilinmektedir. Bu bölümde sizlere serinin araçlarının yağ bakım fiyatlarından bahsedeceğiz. Markanın araçlarının yağ bakımlarının 12 bin km’de 1 tekrarlanması önerilir. Dolayısıyla araçların minimum 2 defa olmak üzere maksimum ise toplamda yıl içinde 3 defa yağ bakımının yapılması önemlidir. Yağ bakımının düzenli olarak yapılması araçların motor performansını artıran en önemli olguların başında geliyor. Ek olarak araçların yağ bakımlarının yapılması sırasında yağ sızıntılarının kontrolleri gerçekleşir. Yağ sızıntıları olması durumunda yağ sızıntıları onarılarak araçlar sürüş deneyimine hazır hale getirilir.

Mazda MX-5 RFYağ Bakım800 TL-2300 TL
Mazda MX-5 RF Yağ Bakım Fiyatları
Mazda MX-5 RF Kışlık Bakım Fiyatları

Mazda MX-5 RF Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım günümüzde her yıl kasım ayında yaptırılması gereken bir bakım sürecidir. Kışlık bakım süreci dahilinde araçların bütün aksamlarının kontrolleri sağlanır. Araçların bütün aksamlarının kontrollerinin ardından araçların lastikleri de kontrol edilir. Lastik kontrolleriyle beraber araçların lastikleri değiştirilerek kış şartlarına araçlar hazır hale getirilir.

YouTube video
Mazda Periyodik Bakım Fiyatları

Akü kontrolleri de gene bu süreçte yapılarak araçların bütün akü bileşenleri kontrol edilir. Aynı zamanda markanın araçlarının gene bu süreçte süspansiyon ve şasi kontrolleri sağlanmaktadır. Bu bölümde sizlere Mazda MX-5 RF araçların kışlık bakımından söz edeceğiz. İşte karşınızda kışlık bakım fiyatlarının olduğu tablo!

Mazda MX-5 RFKışlık Bakım2400 TL-4700 TL
Mazda MX-5 RF Kışlık Bakım Fiyatları

Böylece yazımızın tamamında Mazda periyodik bakım fiyatları konusuna detaylarıyla yer vermiş olduk!

Mazda periyodik araç bakımında neler yapılıyor?

Akü kontrollerinin en ince ayrıntısına kadar yapılması, Araçların fren sıvılarının değiştirilmesi, Elektronik ve ışın aksamlarının değiştirilmesi, Motor, frenler ve şasilerin kontrolleri yapılır ve İç filtre değişiminin yapılması gibi işlemler; Mazda modellerinin periyodik bakımlarında yapılıyor.

Mazda ağır bakımı ne zaman yapılmalıdır?

Mazda ağır bakımları 70 bin km ile 86 bin km arasında yapılmak durumundadır. Unutmamak gerekir ki ağır bakımlar bir aracın sürüş güvenliğini ve performansını doğrudan etkiler.

Mazda ağır bakımında neler yapılmaktadır?

Yağ sızıntılarının kontrol edilmesi ve onarılması, Aracın şanzımanlarının kontrolleri, Süspansiyon sistemlerinin kontrol edilmesi ve far ayarları, rot ayarları ve fren ayarlarının kontrolleri yapılmaktadır.

Yorum yapın