2022 Lada Niva Fiyatları

Yılların dağ gezeni, arazi canavarı olarak bilinen bu aracın uzun zamandır 2022 versiyonu bekleniyordu. Sonunda ülkemizde de satışa sunuldu ve hayranları tarafından binilmeye başlandı. Hatları ve süspansiyonları tamamen araziye göre tasarlanan Lada Niva ,yıllardır çizgisini bozmadan devam ediyor. 2022 modelin de de herşeyin eski kasalarla birebir olduğunu görebilirsiniz. Rus tankı denilen bu aracın içi biraz daha geliştirilmiş.

Lada Niva 2022 Fiyatları Ne Kadar?

2022 model Lada Nivalar ülkemize gelmediği için şuan fiyat vermek mümkün olmamaktadır. Fakat yurt dışı fiyatı 12.500 Dolar olarak bilinmektedir. Lada Niva 2022 modelin de herhangi bir dış görünüş değişikliğine gidilmemiştir. Sadece Vision konsept adında yeni bir dış görünüş tasarlanmış modeller mevcuttur.

Lada Niva Nasıl Bir Araç ?

Lada Niva minyatür görünüşü ile her zaman dikkatleri çeken bir otomobildir. 1.7 motor seçeneği ve 86 hp gücüyle orta düzey arazilerde oldukça yeteneklerini sergileyen bir araçtır. Sürekli 4X4 çeker sisteme sahip olması onu farklı bir boyuta taşımaktadır. Ülkemizde kırsal bölgelerde çok kullanılan bir arazi canavarıdır diyebiliriz.

Fakat günümüz teknolojileri yanında çok sönük olsa da bilmemiz gerekir ki bu araba, arazi şartlarına göre üretilmiştir. Bu yüzden içinin lüks ve modern bir yapıya sahip olunmasına gerek duyulmamış. Mühendislerin her ayrıntısını kurguladığı bu arabada, şase oldukça sağlam. Günümüzde ki birçok niva yükseltilmiş şekilde arazilerde gezmektedir. Şehir içinde bu araçları görmek pek mümkün değildir.

En sevdiği bölgeler dağ ve bayırdır. Gözünüz kapalı bir şekilde dağda kamp için marşa basabilir ve en zorlu yollarda ilerleyebilirsiniz.

Yorum yapın