2023 Lada Niva Fiyatları

Yılların dağ gezeni, arazi canavarı olarak bilinen bu aracın uzun zamandır 2023 versiyonu bekleniyordu. Sonunda ülkemizde de satışa sunuldu ve hayranları tarafından binilmeye başlandı. Hatları ve süspansiyonları tamamen araziye göre tasarlanan Lada Niva ,yıllardır çizgisini bozmadan devam ediyor. 2023 modelin de de her şeyin eski kasalarla birebir olduğunu görebilirsiniz. Rus tankı denilen bu aracın içi biraz daha geliştirilmiş.

Lada Niva 2023 Fiyatları Ne Kadar?

2023 model Lada Nivalar ülkemize gelmediği için şuan fiyat vermek mümkün olmamaktadır. Fakat yurt dışı fiyatı 14.500 Dolar olarak bilinmektedir. Lada Niva 2023 modelin de herhangi bir dış görünüş değişikliğine gidilmemiştir. Sadece Vision konsept adında yeni bir dış görünüş tasarlanmış modeller mevcuttur.

Lada Niva Nasıl Bir Araç ?

Lada Niva minyatür görünüşü ile her zaman dikkatleri çeken bir otomobildir. 1.7 motor seçeneği ve 86 hp gücüyle orta düzey arazilerde oldukça yeteneklerini sergileyen bir araçtır. Sürekli 4X4 çeker sisteme sahip olması onu farklı bir boyuta taşımaktadır. Ülkemizde kırsal bölgelerde çok kullanılan bir arazi canavarıdır diyebiliriz.

Fakat günümüz teknolojileri yanında çok sönük olsa da bilmemiz gerekir ki bu araba, arazi şartlarına göre üretilmiştir. Bu yüzden içinin lüks ve modern bir yapıya sahip olunmasına gerek duyulmamış. Mühendislerin her ayrıntısını kurguladığı bu arabada, şase oldukça sağlam. Günümüzde ki birçok niva yükseltilmiş şekilde arazilerde gezmektedir. Şehir içinde bu araçları görmek pek mümkün değildir.

Lada Niva 17 benzin deposu kaç litre?

Lada Niva kaç vites?

Lada Niva’nın orijinal versiyonunda üç vites vardı. Daha sonraki modeller dördüncü bir vites ekledi. Bu modelin son versiyonunda düz 5 vites yer almaktadır. 2 bin 200 mm dingil mesafesi bulunan aracın uzunluğu da 3 metre 74 santimdir. Sert arazi koşullarında üst düzeyde bir performans ortaya koyabilen Lada Niva aynı zamanda tasarruflu bir kullanım özelliğine sahiptir. Ülkemizde de engebeli arazilerde sıklıkla tercih edilen bu model bakım ve onarım maliyeti bakımından da ideal bir yapıya sahiptir. Konfor konusunda pek de geçer not alamayan bu model, tasarım konusunda kendine özgü bir görsellik konusunda başarılıdır. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lada Niva kaç vites?

Lada Niva hangi motor?

Lada Niva, 4 silindirli, 1.7 litrelik bir motora sahip bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Lada Niva, AvtoVAZ tarafından Rusya’nın Togliatti şehrinde üretilen kompakt bir SUV’ modeli olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. 1985 yılında Lada Riva’nın halefi olarak tanıtıldı ve bugün hala piyada olan bu model; dayanıklı yapısıyla adından sıklıkla söz ettirmektedir. Lada Niva 1.7’nin temel motoru, yaklaşık 65 beygir gücü üreten 1.7 litrelik karbüratörlü dört silindirli bir benzin ünitesidir. Sonraki süreçte bu motor, 72 hp üreten bir motorla değiştirildi. Günümüzde de piyasada adından sıklıkla söz ettiren bu model, özellikle engebeli arazideki performansıyla göz doldurmaktadır. Esasında bu özelliğini tamamıyla güçlü motorundan alan Lada Niva; performans konusunda ideal bir etkiye sahiptir.

Lada Niva hangi motor?

Lada Niva kaç ton?

Ağırlık özellikleri bakımından Lada Niva bin 210 kilogramağırlığa sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Toplam yük kapasitesi bakımından bin 550 kilogramağırlık kapasitesine sahip olan bu araç; 137 kilometre hız seviyesiyle de ön plana çıkmaktadır. Lada Niva, her zaman adından sıklıkla söz ettirmiş olan bir 4×4 arazi aracıdır. Orijinal olarak Sovyet otomobil üreticisi VAZ tarafından geliştirilmiş olmakla birlikte günümüzde dahi adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır. Kendine özel tasarım özel tasarım özellikleriyle dikkat çekici olan bu araç özellikle Doğu Avrupa ülkelerinde popülerdir. Ülkemizde de kırsal kesimde tercih edilen bu araç aynı zamanda yedek parça temini konusunda sorun yaşanılmayan bir model olarak adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır.

Lada Niva kaç ton?

Lada üretimi devam ediyor mu?

Lada Niva, Rus otomobil üreticisi AvtoVAZ tarafından 1985 yılından beri üretilen tam boyutlu bir SUV modeli olarak ün yapmış durumdadır. Araç, Rus ordusu için bir ticari araç olarak hizmet vermek üzere tasarlanmakla birlikte sonraki süreçte sivil kullanım için popüler hale geldi. Yılda tan 750 bin araç üretme kabiliyetine sahip olan AvtoVaz, bu aracı günümüzde de üretmektedir. Ancak son zamanlarda yaşanılan gelişmelerden de etkilenen firmanın 2022 Mart ayında üretimi durduğunu ifade edilmektedir. Bu durum biraz da Rusya ile Ukrayna arasındaki savaştan sonraki konjektürden kaynaklanırken henüz üretime ne zaman başlanacağına dair bir açıklamada yapılmış değil!

Lada üretimi devam ediyor mu?

Lada araba güncel fiyat listesi

Araç ModeliSatış Fiyatı
Lada 4X4 5 Kapılı256 bin 794 Türk Lirası
Lada 4X4 5 Kapılı Urban271 bin 928 Türk Lirası

Lada Niva, yerden yüksekliği ve daha büyük tekerlekleri olan bir arazi versiyonu ve çift arka tekerlekli yolcu versiyonları dahil olmak üzere birçok farklı versiyonda üretildi. Niva’nın ilk neslinde dört silindirli bir benzinli motor bulunurken, sonraki nesillerde dizel motorlar veya turbo dizeller kullanıldı.

Lada araba güncel fiyat listesi

Lada Niva 17 benzin deposu kaç litre?

Toplamda 42 litrelik bir benzin deposuna sahip olan Lada Niva, Sovyet şirketi AvtoVAZ tarafından üretilen bir Rus arabasıdır. Engebeli arazide sürüşe uygun olacak şekilde tasarlanmıştı ve son derece sağlam bir gövdeye sahipti. Lada Niva 1985 yılından beri üretiliyor. Ancak o zamandan beri arabanın birçok farklı versiyonu var. Lada Niva, İran, Polonya ve Yugoslavya da dahil olmak üzere diğer ülkelerde de lisans altında üretilmiştir. Şehir içinde 100 kilometrede 12 litre tüketen bu araç; şehirlerarasındaysa 8 litre yakıt tüketimi oranına sahiptir. Genel olarak Lada Niva fiyat ve performans konusunda geçer not alabilen bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

YouTube video
Lada niva kaç vites

En sevdiği bölgeler dağ ve bayırdır. Gözünüz kapalı bir şekilde dağda kamp için marşa basabilir ve en zorlu yollarda ilerleyebilirsiniz.

Yorum yapın