Krank Keçesi Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Krank keçesi yağ kaçağı sonucunda araçlarda sürekli yağ eksilmeye başlar ve bu durum yağın komple bitmesine neden olabilir. Bu durumda krank keçesi değişimi gereklidir. Gitmiş olduğunuz usta veya servis aracı inceleyecek ve krank keçesi yağ kaçağını tespit ettikten sonra değişim için işlemlere başlayacaktır.

Yorum kısmına marka ve model belirterek krank keçesi değişim ücretini öğrenebilirsiniz.

yorum yap

Krank keçesi yağ kaçağı önleyiciler gibi kimyasal maddeler olsa da bu yöntemler geçicidir. Aşınan contayı değiştirmek sorunu kökten çözerken bu gibi yağ kaçağı önleyiciler ise geçici çözümdür.

Krank keçesi değişiminde işçilik ücreti araç modeline göre oldukça yüksek tutabilmektedir. Zorlu bir işçiliği vardır. Krank keçesi ucuz bir parça olmasına rağmen değişimi ise oldukça pahalıdır. Arka krank keçesi yağ kaçağı ve ön krank keçesi yağ kaçakları olmak üzere işçilik ücretleri farklı olabilmektedir. Aracınız krank keçesinden yağ kaçırıyor ise hemen bir ustaya gitmeli ve değişim yapılmasını istemelisiniz.

Krank Keçesi Değişimi Fiyatı 2022

Krank keçesi değişim ücreti araç marka ve modeline göre değişkenlik gösterir. Sizlere şuan bazı araçların krank keçesi değişim fiyatlarını listeleyeceğiz. Kullanmakta olduğunuz aracın marka ve model bilgisini yorum kısmına yazarak krank keçesi değişim ücretini öğrenebilirsiniz.

Araç MarkasıKrank Keçesi Değişimi Fiyatı
Opel astra g krank keçesi değişimi 1100 TL
Megane 2 krank keçesi değişimi 1000 TL
Honda civic krank keçesi değişimi 1100 TL
Broadway krank keçesi değişimi 800 TL
Reno 9 krank keçesi değişimi 800 TL
Ford connect krank keçesi değişimi 1200 TL

Keçeden yağ kaçırma günümüz de birçok arabada görülebilir. Özellikle eski otomobillerin çoğunda az da olsa keçeden yağ kaçırma yaşanmaktadır. Keçe iyice yırtıldıysa bu yağ kaçırma çok artacak ve aracın yağsız kalmasına neden olacaktır. 50 TL lik bir parça komple motor arızasına dönüşebilmektedir. Bu yüzden krank keçesinde en ufak bir yağ sızıntısı varsa hemen müdahale edilmeli ve değiştirilmelidir.

Puan ver

“Krank Keçesi Değişimi Fiyatı Ne Kadar?” üzerine 2 yorum

  1. Yakup Güngör dedi ki:

    2010 model 1.33 terra sport benzinli toyota yaris ön krank keçesi değişecek bize ne kadara maal olur

    1. otoayar dedi ki:

      2010 model 1.33 terra sport aracınız için krank keçesi değişimi fiyatı ortalama olarak 600- 900 TL arasında tutabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.