Krank Keçesi Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Krank keçesi yağ kaçağı sonucunda araçlarda sürekli yağ eksilmeye başlar ve bu durum yağın komple bitmesine neden olabilir. Bu durumda krank keçesi değişimi gereklidir. Gitmiş olduğunuz usta veya servis aracı inceleyecek ve krank keçesi yağ kaçağını tespit ettikten sonra değişim için işlemlere başlayacaktır.

Yorum kısmına marka ve model belirterek krank keçesi değişim ücretini öğrenebilirsiniz.

yorum yap

Krank keçesi yağ kaçağı önleyiciler gibi kimyasal maddeler olsa da bu yöntemler geçicidir. Aşınan contayı değiştirmek sorunu kökten çözerken bu gibi yağ kaçağı önleyiciler ise geçici çözümdür.

Krank keçesi değişiminde işçilik ücreti araç modeline göre oldukça yüksek tutabilmektedir. Zorlu bir işçiliği vardır. Krank keçesi ucuz bir parça olmasına rağmen değişimi ise oldukça pahalıdır. Arka krank keçesi yağ kaçağı ve ön krank keçesi yağ kaçakları olmak üzere işçilik ücretleri farklı olabilmektedir. Aracınız krank keçesinden yağ kaçırıyor ise hemen bir ustaya gitmeli ve değişim yapılmasını istemelisiniz.

Krank Keçesi Değişimi Fiyatı 2022

Krank keçesi değişim ücreti araç marka ve modeline göre değişkenlik gösterir. Sizlere şuan bazı araçların krank keçesi değişim fiyatlarını listeleyeceğiz. Kullanmakta olduğunuz aracın marka ve model bilgisini yorum kısmına yazarak krank keçesi değişim ücretini öğrenebilirsiniz.

Araç MarkasıKrank Keçesi Değişimi Fiyatı
Opel astra g krank keçesi değişimi 3100 TL
Megane 2 krank keçesi değişimi 3000 TL
Honda civic krank keçesi değişimi 3100 TL
Broadway krank keçesi değişimi 2800 TL
Reno 9 krank keçesi değişimi 2800 TL
Ford connect krank keçesi değişimi 3200 TL

Keçeden yağ kaçırma günümüz de birçok arabada görülebilir. Özellikle eski otomobillerin çoğunda az da olsa keçeden yağ kaçırma yaşanmaktadır. Keçe iyice yırtıldıysa bu yağ kaçırma çok artacak ve aracın yağsız kalmasına neden olacaktır. 250 TL lik bir parça komple motor arızasına dönüşebilmektedir. Bu yüzden krank keçesinde en ufak bir yağ sızıntısı varsa hemen müdahale edilmeli ve değiştirilmelidir.

Şanzıman keçesi ne işe yarar

Şanzıman Keçesi Değişim Fiyatları

Marka modelFiyatı Aralığı
Reno Clio2500 TL – 4000 TL
Fiat Linea2000 TL – 3000 TL
Reno Symbol2500 TL – 4000 TL
Opel Corsa3000 TL – 5000 TL
Fiat Albea2000 TL – 3000 TL
Şanzıman Keçesi Değişim Fiyatları

Şanzıman keçesi neden yağ kaçırır?

Şanzıman keçesi, şanzıman ve motor gibi şanzımanın iki parçası arasına oturan kauçuk veya metal bir halkadır. Hareketli parçaları yağlayan ve sürtünmeyi azaltan yağı şanzımanın içinde tutar. Şayet şanzıman keçesi yıpranmışsa gayet doğal olarak yağ kaçıracaktır. Şanzıman keçesi, aracınızın şanzımanının önemli bir bileşenidir. Bu conta, şanzıman sıvısının şanzımandan dışarı sızmasını önler, bu da şanzımanın içindeki dişlilere ve diğer bileşenlere zarar verebilir. Zamanla, bu conta aşınabilir veya bir sızıntı geliştirebilir. Şanzıman contası sızıntısı, harici veya dahili olabilir ve bulunduğu yere bağlı olarak farklı onarım türleri gerektirecektir.

Şanzıman keçesi neden yağ kaçırır?

Şanzıman keçesi ne işe yarar

Şanzıman keçesinin amacı, herhangi bir sızıntının oluşmasını önlemektir. Aracınızın şanzımanında herhangi bir sızıntı varsa, aracınızın altında bir yağ birikintisi görebilir veya hatta altından yağ damlaları sıçradığını görebilirsiniz. Bu, kontrol edilmezse aracınızın motorunda ciddi hasara neden olabilir. Şanzıman keçesi, sızıntıların oluşmasını önlemek için birlikte görev yapan hem metal hem de kauçuk elemanlardan oluşur. Bu parçaya ait keçe kısım bir conta görevi görerek kendi kendine baskı oluşturur ve her şeyi sıkıca bir arada tutar. Böylece hiçbir şey yerinden oynamaz ve gerektiğinde kendi içinde kolayca hareket etmesine izin verir.

“Krank Keçesi Değişimi Fiyatı Ne Kadar?” üzerine 33 yorum

  1. Merhaba lar benim aracım Linea 1.3multijet dizel on Grant kecesinde yağ sızıntısı var bana maliyeti nedir acaba

    Cevapla
    • Merhaba, geçmiş olsun Fiat Linea 1.3 Multijet Dizel aracinizin ortalama krank keçedi değişim ücreti 40000 tl civari bir fiyat tutar.

      Cevapla
Yorum yapın