Bakım Onarım 13.815 24

Motor rektefiye fiyatları 2020

Otomobillerin üzerindeki motorlar belirli kilometrelerde ve kötü kullanım şartlarında eskiyebilmektedirler. Yıpranmakta olan bu motorlar artık eskisi gibi çalışmamaya ve bazı sorunlar çıkarmaya başlarlar. Motor yenileme fiyatları 2019 yılında geçmiş yıllara göre biraz daha artmaktadır.Motor rektifiye fiyatları her zaman dolar kuruna bağlı olduğu için parça fiyatlarına bağlı olarak artar veya azalabilir.

Motor Rektefiye nasıl yapılır?

Otomobilde bulunan motor üzerindeki eskimiş tüm parçaların yenisiyle değiştirilme işlemine verilen isme rektefiye denir. Buradan da anlaşılmaktadır ki rektefiye işlemi eskiyen parçaların yenisiyle değiştirilerek yapılır. motor rektifiye,motor yenileme işlemleri profesyonel eller tarafından yapılmalıdır.

Motor rektefiye istiyorsa bunu ustanıza gösterebilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. Unutmayın ki her km’si yüksek araç da rektefiye olacak değildir. Kimi araç çok düşük kilometrelerde dahi rektefiye ister hale gelebilmektedir. Ucuz motor rektefiye tercih ederken , firmayı iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Genellikle piyasanın çok altında yapılan ucuz motor yenileme işlemleri hiç sağlıklı olmamaktadır. İnternetten araştırma yaparken aracınız dizel ise; dizel motor rektefiye fiyatları 2019 benzeri kelimeler ile araştırma yapabilir ve karşınıza çıkan firmaları arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Motor rektefiye fiyatları 2019

2020 yılında Motor Rektefiye Kaça Mal Olur?  Motor rektefiye ne kadar tutar sorusuna cevap vermek oldukça zor. Bu rakamlar araç markasına ve modeline göre değişiklik göstereceği için ortalama bir fiyat verilmez. Fakat şunu da belirtmek isteriz ki;
Günümüzde en basitinden tofaş markasına ait şahin-doğan gibi eski araçların rektefiye işlemleri ortalama olarak 3000 ile 5000 Türk lirası tutabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Debimetre Arızası Nasıl Anlaşılır? (MAF Sensörü Arızası)

Motor Rektefiye İşlemenin Riski Var mıdır?

Bu iş oldukça düzen ve titiz gerektiren bir iştir. Dolayısıyla işinin ehli bir servis-usta ile çalışmanız gereklidir. Amatör kişiler tarafından yapılan motor yenileme işlemleri ileride başınızı çok ağtırabilir. Tecrübeli ve deneyimli firmaları seçerseniz ve en önemlisi sadece kullandığınız markaya ait araçları yapan kişiler ile çalışırsanız her zaman memnun kalırsınız.

Motor yenileme de Değişen Parçalar

Eskimekte olan parçaların tek tek listesi çıkartılır ve hepsi sıfır parçalar ile değiştirilir.Bu sayede aracınızı güvenli bir şekilde yıllarca kullanabilirsiniz.

Motor bloğu
Contalar
Krank mili
Piston kafası
Eksantrik mili
Segmanlar
Manifoldlar
Yaylar
Rulmanlar
Silindir kapağı
Kayışlar
Dişliler
Piston kolu (Biyel kolu)
Eksantrik mili
Supablar

Motor rektefiye sonrası performans

Motor yenileme sonrası  kullanımda oldukça şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Rektefiye öncesi performansını yitirmiş olan araç, artık fabrikasyon seviyesine geri gelmiş ve performans konusunda oldukça tatminkar olmuştur.

“Motor rektefiye fiyatları 2020” üzerine 24 yorum

 1. ErcanDemir dedi ki:

  Aracım haftada 2 litre yağ eksiltiyor ustamız komple motor yapılacak dedi fiyat ne kadar sizce
  araç: 1989 model bmw e30 1600 motor

  1. otoayar dedi ki:

   BMW3.16 e30 komple motor rektefiye ücreti 7000 liraya varabilmektedir. Altı veya üstü fiyat çıkması tamamen ustanıza bağlıdır.

 2. Tunç dedi ki:

  Suzuki Vitara 2,5 benzinli V motor 2001 model rektefiye fiyatı min max ne olur bilgi vermenizi rica ederim.

  1. otoayar dedi ki:

   Suzuki Vitara 2.5 benzinli aracınız oldukça uzun ömürlü bir motora sahiptir.Uygun bakımlar ile kolay kolay arıza vermeyen bir tiptir.Komple motor rektefiyesi uzman eller ile yapılırsa 15.000 tl ile 18bin tl arasında bir fiyat çıkacaktır. En düşük rektefiye fiyatları ise yarım motor şeklinde 4 – 5 bin tl şeklinde olacaktır.

 3. Mehmet Çekiç dedi ki:

  Citroen C3 1.4 HDi 16v motor revizyonu için en az kaç lira gözden çıkarmak gerekli

  1. otoayar dedi ki:

   Serviste motor revizyonu ortalama olarak 6500tl tutmaktadır.Aracınızın motoru usta ellerde yapılırsa uzun ömürlü olur.İkinci elde en çok tercih edilen bir araçtır ve oldukça kalitelidir.

 4. Yusuf D dedi ki:

  2002 Model 520i Rektefiye fiyatı nedir acaba ? ortalama

  1. otoayar dedi ki:

   2002 model bmw 520i aracınızın motor rektefiyesi ortalama olarak 12.000 ile 15.000 arası tutmaktadır. Bu oran ustadan ustaya da değişiklik gösterebilir.

 5. egemen dedi ki:

  99 model opel vectra b gls 2.0 16V rektifiye ücreti ne kadar

  1. otoayar dedi ki:

   1999 model Opel vectra 2.0 16v aracınızın komple rektefiye ücreti ortalama 8-10 bin tl tutabilmektedir.

   1. Dinçer dedi ki:

    Yeni motor rektefiye yaptırdım 2001 opel Vectra 1.8 otomatik parça usta ve rektefiye ücreti toplamda 8400 lira tuttu aracı teslim almaya gidiyorum şimdi

    1. otoayar dedi ki:

     Fiyat gayet uygun tutmuş. Güle güle binin.Keyifli sürüşler diliyorum.

 6. Ali dedi ki:

  Merhaba, Toyota corolla 2001 terra 1.6 rektefiye ücreti nedir? araçdan yatak sesi geliyor hen üz yatak sarmadı..araca rektefiye edileceği söylendi? Yatak sesi gelen henüz yatak sarmayan araca doğru bi teşhis mi konuldu?

  1. otoayar dedi ki:

   Yatak sarmayan aracta rektefiye şart değildir. Yatak sesi geliyorsa yatak değişimi yeterlidir.

   Rektefiye ücreti ise ortalama olarak 6bin tl civarları olacaktır.

 7. Kürşat dedi ki:

  Nissan pathfinder vg33e v6 3.3 benzinli yataklardan kadeh sesleri çoğaldı gitti yatak sarma başlangıç… komple revizyon ne tutar

  1. otoayar dedi ki:

   Nissan pathfinder vg33e aracınızın komple motor rektefiyesi ortalama olarak 16.000 ile birlikte 20.000 TL arasında tutabilir.

 8. selçuk dedi ki:

  Merhaba. 2000 model polo 1.6 benzinli aracımın yağ göstergesi yanıp sönmeye başlaması ve motor sesindeki oluşan farklılık nedeniyle servise götürdüm. motordan kartere yağ kaçağı tespit edildi. motorun rektefiye edilmesi gerektiği söylendi. 8 ile 10 bin arası maaliyet çıkardılar. Bu fiyat normal mi? iyi çalışmalar..

  1. otoayar dedi ki:

   2000 model polo 1.6 benzinli araç icin verilen Rektefiye fiyatı normaldir. Farklı bir servise daha gidip aracınızı tekrar kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 9. Ramazan. dedi ki:

  94 Doğan Slx Araç eksantrik kayışı atmasından siboplar yamuldu, yağ yakma mevcuttu. Ustamız komple motor 5 bin dedi. Fiyat nedir sizce ?

  1. otoayar dedi ki:

   Usta’nın verdiği fiyat aracınız için normaldir.94 doğan slx motor rektefiyesi 5bin tl tutmaktadır.

 10. Tunahan dedi ki:

  Slm usta araçim pejo 206 1.4 hdi dizel arac aracima yarim motor yaptirmak istiyorum tahminen ne kadar tutar bide yarim motor da ne gibi bir işlem yapiyor teşekkürler

  1. otoayar dedi ki:

   Yarım motor işleminde üst kapak taşlanması ve conta yenilenmesi yer alır. Bu yarım motor rektefiye işlemi 5bin tl ortalama fiyat tutar.

 11. Mustafa dedi ki:

  1995 model Hyundai Accent 1.5 GT 3 kapı modeli rektefe yaptirsak ortalama fiyat nedir?

  1. otoayar dedi ki:

   1995 model hyundai accent gt aracınızın motor rektefiyesi tamamen orijinal parçalar ile 6-8 bin tl arasında tutacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir