Kırık Stop Camı Muayeneden Geçer mi ?

Birçok otomobil kullanıcısının araçlarında bazı durumlarda çarpmadan, eskimeden dolayı stop cam kırıkları ve çatlakları oluşabilmektedir. Bu gibi durumlar pek maliyetli olmasa da muayene esnasında karşımıza olumsuz olarak çıkabiliyor. Arka far camının kırık olması derecesine göre belirlenmektedir. TüvTürk muayene istasyonun da stop camının çatlak olması bazı durumlarda engel teşkil edecektir.

Stop camı kırık muayeneden geçer mi ?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Çatlak Kırık Stop Cam Örneği

Aydınlatma ve sinyaller için önemi büyük olan far stoplarının muayene istasyonlarından geçebilmesi için belli bir sağlamlıkta olması beklenir. Aracınızda bulunan stop camında çatlaklar veya kırıklar büyük ise muayene tekrarı yazılacaktır. Kırığı ve çatlağı fazla olan stop camlarında far ışığı göz aldığı için ve fazlasıyla su girebilecek kadar büyük ise aracınız muayeden geçmeyecektir.

Fakat çatlak oldukça ufak ise ve herhangi bir ışık yansıması olmuyor ise bu durumda muayene istasyonlarında bir sorun çıkmamaktadır. Muayene istasyonu kontrol edecek ve stop camında kırığın minimum seviyede olduğuna karar verecektir. Stop camında ufak bir çatlak varsa muayeneden hafif kusur, çatlak büyük ise ağır kusur olarak tekrar yazılacaktır.

Kırık stop lambası tamiri yapılır mı?

Kırık stop camı tamiri yapılabilmektedir. Bu gibi işlemlerde kullanıcı yenisine yüksek ücretler ödemek yerine tamir yaptırmayı seçebilmektedir. Tamir işlemi de oldukça sağlıklı ve kırıklar tamamen yok edilene kadar restore edilmektedir. Kırık stop tamiri birçok ilimiz de mevcuttur. Uygun fiyatlara stop camının yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Arka stop kırık tamiri genellikle 3-5 sene arası dayanabilmektedir.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.