Hyundai Santa Fe Hibrit Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Hyundai Santa Fe Hibrit fiyat listesi ve özellikleri hakkında tüm detaylar bu yazımızda! Teknik ve donanım özellikleriyle son yılların en popüler araçlarından birisi olan Hyundai Santa Fe Hibrit araçlar ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Direkt enjeksiyon turbo motor kapasitesiyle piyasaya sürülen ve 1598 motor hacmiyle varlık gösteren Hyundai Santa Fe Hibrit araçlar son yılların en başarılı araçlarıdır.

Otomobillerin maksimum güç kapasitelerine baktığımızda araçların 230 PS güç kapasitesine sahip olduğunu bilmekteyiz. Maksimum tork kapasitesi olarak ise Hyundai Santa Fe Hibrit araçlar günümüzde 350 Nm tork kapasitesine sahip olmalarıyla ön planda yer alıyorlar. Hızlanma özelliklerini araştırdığımızda Hyundai Santa Fe Hibrit araçların 9.1 – 100 km / s özelliklere sahip olduğunu biliyoruz.

Silindir sayısı özellikleri 4 olmakla beraber, valf sayısı olarak da 16 olarak bilinir. Şanzıman tipi özelliklerine baktığımız zaman Hyundai Santa Fe Hibrit şanzıman özellikleri bakımından 6 ileri otomatik özelliklere sahiptir. Uzunluk kapasitesi 4785 mm, genişlik kapasitesi 1900 mm, yükseklik özellikleri ise araçların 1710 olarak ön plandadır. Dingil mesafesi olarak 2765 mm özelliklerinde oldukları bilinen detaylardır.

Hyundai Santa Fe Hibrit fiyat listesi ve özellikleri

Hyundai Santa Fe Hibrit Yakıt Tüketimi

Her şeyden önce Hyundai Santa Fe Hibrit araçlar yakıt tipi olarak kurşunsuz benzin özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyorlar. Şehir içi yakıt tüketimi özellikleri incelendiğinde araçların günümüzde 8.6 litre yakıt tüketimi gerçekleştirdiğini bilmekteyiz.

Şehir dışında ise bu durum yaklaşık olarak 8.8 olarak belirlenmiştir. Karma yakıt tüketimi özellikleri incelendiği zaman ise araçların günümüzde 7.6 litre birleşik yakıt tüketimine sahip olduğu bilinen unsurlardandır. CO2 emisyon değerlerini incelediğimiz zaman araçların 172 g-km özelliklere sahip olduğu biliniyor. Yakıt deposu özellikleri araçların 67 litre olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Araçlarda günümüzde donanımsal açıdan da birçok farklı özellik mevcut durumdadır. Elektrik cam sistemi başta olmak üzere araçlarda dijital klima sistemi gibi farklı özellikler mevcut durumdadır.

Multimedya dijital ekran başta olmak üzere alaşımlı jantlar  ve birçok farklı özellik araçlarda bulunuyor.6 ileri otomatik şanzıman tipine sahiptirler ve silindir sayısı olarak ise 4’tür .Valf sayısı özelliklerini incelediğimiz zaman Hyundai Santa Fe Hibrit araçların 16 özelliklerinde olduklarını günümüzde biliyoruz ve 350 maksimum tork kapasitesine sahiptirler. Hyundai güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Hyundai Santa Fe Hibrit Kampanyalı Fiyat Listesi

Hyundai Santa Fe Hibrit Kampanyalı Fiyat Listesi

Araçların kampanyalı fiyat listesinin oluşumunda günümüzde birçok unsurun ön plana çıktığını bilmekteyiz. Bu süreçte donanım paketi başta olmak üzere araçların tasarım paketi gibi etkenleri fiyatlar üzerinde doğrudan etkili oluyor. 6 ileri şanzıman tipine sahip olmalarıyla biliniyorlar ve maksimum hız kapasitesi olarak ise araçların 187 km-s olarak ön plana çıktığını bilmekteyiz.

Motor hacmi özellikleri araçların 1598 cc özelliklere sahip olduğu biliniyor ve hızlanma özellikleri 9.1 saniye olarak biliniyor. Kurşunsuz benzin özelliklerine sahiptirler ve şehir içi yakıt tüketimi olarak 8.6 litre yakıt tüketiyorlar. Bagaj hacmi özelliklerini incelediğimiz zaman Hyundai Santa Fe Hibrit araçların 571 litre özelliklere sahip olduğunu biliyoruz ve 1917 ağırlığında olduğu bilinir. Hyundai Santa Fe Hibrit fiyat listesi ve özellikleri 4×4 Progressive için;

MarkaModelFiyat
Hyundai Santa Fe Hibrit4×4 Progressive1.910.000TL
Hyundai Santa Fe Hibrit ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Hyundai Santa Fe Hibrit ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai Santa Fe Hibrit ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai Santa Fe Hibrit ÖTV oranı %60 ile %110 arasında farklılık gösterebiliyor. Araçların ÖTV oranlarının günümüzde oluşumunda rol oynayan en önemli faktör silindir hacmi olarak biliniyor. Silindir hacmine bağlı olarak fiyatlarda artışlar olabilir ve azalışlar olabilir. Hyundai Santa Fe Hibrit araçların günümüzde engelli kişilerce uygun fiyatlara satın alınabildiği biliniyor. Engelli vatandaşlarımız araçları günümüzde ÖTV muafiyetsiz olarak satın alabiliyorlar.

Fakat bunun için kişilerin %90 engeli bulunması gerekiyor, bu durumda kişiler ekonomik olarak Hyundai Santa Fe Hibrit araçları satın alabiliyorlar. %45 ile %89 arasında engel seviyesi bulunan kişiler ise Hyundai Santa Fe Hibrit araçları günümüz koşullarında %27 ÖTV indirimiyle satın alabiliyorlar ve 5 yıllık süre zaafında satabiliyorlar. Hyundai Santa Fe Hibrit fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle birlikte;

MarkaModelÖTV Fiyat
Hyundai Santa Fe Hibrit4×4 Progressive1.010.753TL
Yorum yapın