Hyundai Kona Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Hyundai Kona fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılında güncellendi. Bu yazımızda genel olarak Hyundai Kona özelliklerine ve fiyatlarına yer verdik! Performans özellikleriyle ve teknik özellikleriyle hiç şüphesiz son günlerde ön plana çıkan araçlardan birisi de Hyundai Kona araçlardır.  T-GDİ motor tipiyle piyasaya sürülmüş olup, 998 cc motor hacmine sahip olmasıyla popülerliğini artırıyor.  Hyundai Kona maksimum hız özelliklerini incelediğimizde araçların 180 km-s özelliklere sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Maksimum güç bakımından ise Hyundai Kona araçlar yaklaşık olarak günümüzde 120 PS özelliklere sahip durumdadır. Maksimum tork nm özellikleri ise araçların günümüzde 200 Nm olarak belirlenmiştir. 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde Hyundai Kona otomobillerinin 11 saniye özelliklere sahip olduğunu bilmekteyiz.

Silindir sayısı araçların 3’tür ve valf sayısı ise günümüzde 12’dir. Şanzıman tipi özellikleri bakımından ise 7 ileri DCT özelliklere sahip durumdadırlar. 4205 uzunluk, 1800 genişlik, 1550 yükseklik özelliklerindedir. 2600 dingil mesafesindedirler ve bagaj hacimleri araçların 374 litre olarak ölçülmüştür. 1342 en düşük ağırlık kapasitesi olarak ölçülmüş ve 1383 en yüksek ağırlık özelliklerindedirler. 205 ön lastik ve 205 arka lastik özelliklerine sahip durumda olarak bilinir.

Hyundai Kona fiyat listesi ve özellikleri

Hyundai Kona Yakıt Tüketimi

Hyundai Kona yakıt tüketimi bakımından benzinli araç özelliklerine sahip olmalarıyla bilinmektedirler. Şehir içinde araçların yakıt tüketimlerinin 7.4 litre özelliklerde olduğu biliniyor ve şehir dışı yakıt tüketiminde Hyundai Kona 6.5 litre yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Ek olarak karma yakıt tüketimi özellikleri olarak Hyundai Kona otomobillerinin günümüzde 6.0 litre yakıt tükettiklerini bilmekteyiz.

CO2 emisyon değerlerini incelediğimiz zaman Hyundai Kona otomobillerinin 137 g- km özelliklerinde olduğunu bilmekteyiz. Yakıt deposu kapasitesi bakımından ise 50 litre kapasiteye sahiptirler. Araçlar piyasaya DCT-Style motor kapasitesiyle sürülmüşlerdir. 998 cc motor kapasitesine sahiptirler ve T-GDİ motor tipi özelliklerine sahip olmalarıyla piyasada varlık göstermeyi başarıyorlar. 

Maksimum hız olanakları bakımından ise araçların 180 km özelliklerinde olduğunu biliyoruz. Yokuş kalkış desteği başta olmak üzere araçlarda birçok farklı donanımsal özellikler mevcuttur. Klima sistemi ve elektrikli dikiz aynası sistemleri araçlarda mevcut olan en önemli özelliklerden bazıları konumundadır. Araçların aynı zamanda ABS sistemi başta olmak üzere ESC sistemi gibi özelliklerinin olduğunu da bilmekteyiz ve multimedya ekranda mevcuttur. Hyundai güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Hyundai Kona Kampanyalı Fiyat Listesi

Hyundai Kona Kampanyalı Fiyat Listesi

Hyundai, Kona serisinde Sport, Limited ve Elite olmak üzere üç model yayınladı. Her üç model de mükemmel görünüm ve inanılmaz performans özellikleri sunar. Sport modeli, motora göre etkileyici bir beygir gücü aralığı sunuyor – 1,6 L motordaki 130 attan 2,0L motordaki 202 ata kadar!

Beygir gücüne ek olarak, her model ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olan yakıt ekonomisi / verimlilik derecelendirmeleri sunar. Sport modeli, benzinli motorlar için 27 şehir / 41 otoyol / 30 kombine MPG (1,6L veya 2,0L) derecelendirmeleri sunarken, Limited ve Elite modelleri benzinli motorlar için 26/40/28 MPG (1,6L veya 2,0L) derecelendirmeleri sunar. Böylelikle araçlar ilgileri bu özellikler ile ön plana çekiyor. Style paketi için Hyundai Kona fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Hyundai KonaStyle688.000TL
Hyundai Kona ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai Kona ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai Kona ÖTV indirimli fiyat listesinin oluşumunda günümüzde rol oynayan birçok faktör bulunuyor. Her şeyden önce araçların ÖTV oranlarının oluşumunda günümüzde silindir hacmine ek olarak fiyat listesi fiyatlarda rol oynamaktadır. Böylelikle ÖTV oranları bu iki faktör arasında değişkenlik göstermektedir.

Hyundai Kona araçların  ÖTV oranları günümüzde %80 ile %110 arasında farklılık göstermesiyle biliniyor. Günümüz koşullarında %90 engeli bulunan vatandaşlarımız araçları vergisiz olarak satın alabiliyorlar. Böylelikle araçların sadece fiyatını ödeyerek %100’e yakın indirimden faydalanma olanaklarına sahip oluyor. %45 ile %89 arası engel durumu bulunan kişiler ise Hyundai Kona araçları günümüzde %27 ÖTV indirimi + %18 KDV indirimli olarak satın alma avantajına erişiyorlar. Hyundai Kona fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli bir şekilde;

MarkaModelÖTV Fiyat
Hyundai KonaStyle364.083TL

Bu yazımızda Hyundai Kona fiyat listesi ve özellikleri konusuna ayrıntılarıyla değinmiş olduk!

Yorum yapın