Hyundai Bayon Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Hyundai Bayon fiyat listesi ve özellikleri hakkında geniş kapsamlı bilgilere bu yazımızda yer verdik! 2022 yılında piyasaya sürülen ve hiç tartışmasız ilgileri rekor seviyede üzerine çekmeyi başaran Hyundai Bayon araçlar 2023 yılında da popülerliğini devam ettirmesi bekleniyor.  MPİ motor özelliklerine sahip şekilde piyasaya sürülen Hyundai Bayon otomobilleri 1368 c-c motor hacmine sahip durumdadır. Araçların maksimum düzeydeki hız kapasitelerine incelediğimiz zaman 176 km / s özelliklerinde olduklarını gözlemleyebiliyoruz.

Hyundai araçlar arasında son günlerde satışlarında patlamalar yaşanan Bayon araçların 100 PS beygir gücünün olduğunu bilmekteyiz.  Maksimum tork kapasitelerini incelediğimizde ise bu araçların günümüzde 134 Nm düzeyinde olduğu bilinen diğer detaylardandır. Hızlanma özelliklerine baktığımız zaman ise araçların 12.6 saniye hızlanma özelliklerinin olduğu bilinmekle beraber silindir sayıları da araçların 4’tür. 

Valf sayısı özelliklerine baktığımızda ise Hyundai Bayon otomobillerinin 16 özelliklere sahip olduğunu günümüzde bilmekteyiz. Şanzıman tipi özellikleri günümüzde Hyundai Bayon araçların 6 ileri manuel özelliklerine sahiptir. Uzunluk özellikleri araçları 4180, genişlik özellikleri 1775, yükseklik özellikleri ise 1500 olarak ön plana çıkıyor.  Dingil mesafesi özellikleri araçların günümüzde 2580 mm düzeyindedir.

iHyundai Bayon fiyat listesi ve özellikleri

Hyundai Bayon Yakıt Tüketimi

Benzinli motorlu araçlar olarak piyasaya sürülen Hyundai marka Bayon araçlar şehir içinde yaklaşık olarak 8.5 litre yakıt tüketimi gerçekleştirirler. Araçların şehir dışı yakıt tüketimlerini incelediğimizde ise 6.5 litre özelliklere sahip olduklarını gözlemleyebiliyoruz.  Birleşik yakıt tüketimi bakımından ise araçların günümüzde 6.4 litre karma yakıt tükettikleri bilinen unsurlardır.

CO2 emisyon değerlerine baktığımızda 145 g / km özelliklerine sahip durumdadırlar. Yakıt deposu özellikleri bakımından ise Hyundai Bayon araçlar 40 litre kapasiteye sahip olarak ön plana çıkmayı başarıyorlar. Bagaj hacmi bakımından 411 litre olarak ön plana çıkıyor ve ağırlık özelliklerini incelediğimizde 1132 kg düzeyinde olduklarını gözlemleyebiliyoruz. 16 inç ön jantlara sahiptirler ve arka jant özellikleri de araçların 16 inç jant olarak ön plandadır.

Ön lastik özelliklerini incelediğimiz 195- 55 R16 ön lastik ve 195 55 R16 arka lastik özelliklere sahiptirler.  Araçlarda ABS sistemi başta olmak üzere EBD sistemi ve BAS sistemleri mevcuttur. Elektronik denge kontrol programı ESP araçlarda bilinen özelliklerden bazılarıdır. Yol kalkış sistemi HAC’da araçlarda mevcuttur. Hyundai güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Hyundai Bayon Kampanyalı Fiyat Listesi

Hyundai Bayon Kampanyalı Fiyat Listesi

Otomobil dünyasında fiyat listelerinin oluşumunda rol oynayan günümüzde pek çok farklı unsur bulunmaktadır. Fakat bu unsurlar arasında donanım paketinin en ön sırada rol oynadığını bilmekteyiz. Ek olarak tasarım paketinin de 2. Olarak araçların kampanyalı fiyat listesinde rol oynadığı bilinen detaylardır. Hyundai Bayon araçlarında elbette ki fiyatlarının oluşumunda donanım paketi ve tasarım paketi rol oynamaktadır. 

MPi motor tipine sahip olmaları ve maksimum güç 100 HP olarak bilinmektedir. Maksimum tork kapasitesini incelediğimiz zaman otomobillerin 134 Nm düzeyinde olduğu bilinen unsurlardandır. 12,6 saniye düzeyinde araçların 0 ile 100 km hızlanma değerlerinin olduğunu bilmekteyiz. Silindir sayısı olarak ise bu araçlar 4 özelliklerinde ve 16 valf sayısındadır. Hyundai Bayon fiyat listesi ve özellikleri Jump ve Style için;

MarkaModelFiyat
Hyundai BayonJump466.000TL
Hyundai BayonStyle516.000TL
Hyundai Bayon ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai Bayon ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indiriminin oluşumunda günümüzde rol oynayan birçok farklı etmen maddesi bulunuyor. Her şeyden önce silindir hacmi başta olmak üzere araçların fiyat listeleri ÖTV oranının oluşumunda rol oynayan unsurlardan bazılarıdır. Hyundai Bayon ÖTV oranı %80 ile %110 arasında değişiklik göstermekle beraber araçların günümüzde KDV oranları %18 olarak belirlenmiştir.

Ek olarak günümüzde engel durumu %90 ve üstü olan kişiler bu araçları ÖTV muafiyetsiz olarak uygun fiyatlara vergisiz satın alabiliyorlar. Gene %40 ile %80- %89 engel durumu bulunan T.C. vatandaşları %27 ÖTV indiriminden yararlanma fırsatına sahip durumdadır. Aynı zamanda bu kişiler %18 KDV oranından da indirimli olarak yararlanabilmekte ve uygun fiyatlara Hyundai Bayon araçlar satın alabilmektedir. Hyundai Bayon fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli;

MarkaModelFiyat
Hyundai BayonJump246.822TL
Hyundai BayonStyle258.772TL

Bu yazımızda Hyundai Bayon fiyat listesi ve özellikleri konusuna ayrıntılarıyla değindik!

Yorum yapın