Hyundai Kona Elektrik Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Hyundai Kona Elektrik fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak ettiklerinize bu yazımızda yer verdik. Elektrikli araçlar son yıllarda oldukça popüler olmaya devam ediyor. Elektrikli araç üretiminde dünyanın dev markaları arasında faaliyet gösteren Hyundai Kona Elektrikli araçları günümüzde oldukça fazla ilgi görüyor. Motor tipi özelliklerine baktığımızda bu araçların kalıcı mıknatıslı senkron motor özelliklere sahip olduğunu bilmekteyiz. Maksimum güç kapasitelerini incelediğimizde ise Hyundai Kona Elektrik araçların günümüzde 100 PS özelliklere sahip olduğu bilinir.

Hyundai Kona Elektrik maksimum tork kapasitesi olarak 395 Nm özelliklerine sahiptir ve vites özellikleri bakımından ise tek vitesli araçlardır. Maksimum hız kapasitesini incelediğimizde Hyundai Kona Elektrik araçların 115 km / saat özelliklere sahip olduklarını bilmekteyiz.

Redüktör şanzıman özelliklerine sahiptirler ve 0 ile 100 km arası hızlanma değerleri 9,9 saniye olarak belirlenmiştir. Menzil kapasitesi incelendiğinde Hyundai Kona Elektrikli araçlarının 305 km menzil kapasitesine sahip olduğu bilinir. Çekiş sistemi olarak önden çekişli özelliklere sahiptirler ve uzunluk olarak ise 4205 mm düzeyindedir. AKS mesafesini incelediğimizde Hyundai Kona Elektrikli araçlarının 2600 mm özelliklerine sahip olduğunu bilmekteyiz. 332 litre bagaj hacmi bulunur.

Hyundai Kona Elektrik fiyat listesi ve özellikleri

Hyundai Kona Elektrik Yakıt Tüketimi

Elektrikli araçlar olarak ön plana çıkan Hyundai Kona Elektrik araçlar enerji tüketimi olarak 14.3 kWh tüketim özelliklerine sahiptir. CO2 emisyon değerlerini incelediğimiz zaman araçların günümüzde 0 gr-km özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Bunun yanında Hyundai Kona Elektrik otomobillerinin lityum iyon batarya kapasitesi 39,2 olarak belirlenmiştir.

Dahili AC şarj süresi olarak ise Hyundai Kona Elektrik araçların günümüzde 11 KW özelleri olduğu bilinmektedir.  Şarj süresi özelliklerini incelediğimiz zaman Hyundai Kona Elektrik 6 saatte %100 şarj olabilme kapasitesine sahiptir. 1800 mm genişlik, 1570 yükseklik özelliklerine sahiptirler. Yerden minimum yükseklik 158 mm özelliklerindedir.

AKS mesafesi araçların 2600 mm olarak belirlenmiştir. Ön süspansiyon sistemi ve hava filtresi değişimi araçlarda bulunan özelliklerdir. 7,0 inç jant kapasitesine sahiptirler ve araçlarda dijital klima sistemi mevcuttur. Ek olarak araçlarda navigasyon çubuğu başta olmak üzere 17 alaşımlı jantlar mevcut durumdadır. LED gündüz sürüş farları ve otomatik yanan frenler, gövde rengi kapı kolları Hyundai Kona Elektrik araçlarda bulunuyor. LED ön far sistemleri de araçlarda mevcuttur. Hyundai güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Hyundai Kona Elektrik Kampanyalı Fiyat Listesi

Hyundai Kona Elektrik Kampanyalı Fiyat Listesi

Günümüz araçlarının kampanyalı fiyat listelerinin oluşumunda birçok farklı detay unsurunun rol oynadığını bilmekteyiz. Hyundai Kona Elektrik araçların donanım paketleri ve tasarım paketlerine bağlı olarak fiyatlarında değişikliklerin oluştuğu biliniyor. Fiyatların oluşumunda aynı zamanda vergi oranlarının da etkili olduğu biliniyor.

KDV oranı ve ÖTV oranı vergileri bu süreçte etkili olan unsurlardandır. LED spoiler ve tavan rayları araçlarda bulunan en yaygın özelliklerdir. Elektrikli açılabilir sunroof, renkli camlar, TPMS sistemi Hyundai Kona Elektrik araçlarda bulunuyor. Sürücü koltuğu yükseklik ayarı, sürücü koltuğu bel destek ayarı, kumaş deri koltuklar, ısıtmalı ön koltuklar, ön kol dayama, arka kol dayama gibi özellikler mevcuttur. Ön koltuk arkası harita cebi, elektrikli ön ve arka camlarda araçlarda mevcuttur. Hyundai Kona Elektrik fiyat listesi ve özellikleri Progressive için;

MarkaModelFiyat
Hyundai Kona ElektrikProgressive885.000TL
Hyundai Kona Elektrik ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai Kona Elektrik ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai Kona Elektrik ÖTV oranları %60 ile %80 arasında değişkenlik gösterir. Oranlarda değişikliklerin oluşumunda donanım paketi ve silindir hacminin ön planda olduğu elbette ki biliniyor. Günümüzde %90 oranlarında özel engel durumu bulunan T.C. vatandaşları Hyundai Kona Elektrik araçları ÖTV muafiyetsiz olarak kolaylıkla ve ekonomik olarak satın alabiliyorlar.

Aynı zamanda bu süreçte kişiler %18 oranında belirlenmiş olan KDV oranından da tamamıyla muaf durumdadırlar. Ayrıca günümüzde %40 ile %89 arasında engel durumu bulunan kişilerde araçları %27 ÖTV indirimiyle satın alabilme olanaklarına sahip oluyorlar. Böylelikle kişiler avantajlı bir hizmet olanağından faydalanarak ekonomik olarak araçları satın alma ayrıcalığına sahip oluyorlar. Araçlarda aynı zamanda önden çekişli sistemin olduğu biliniyor. Hyundai Kona Elektrik fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle birlikte;

MarkaModelÖTV
Hyundai Kona ElektrikProgressive654.546TL

Böylece Hyundai Kona Elektrik fiyat listesi ve özellikleri konusuna kapsamlı bir şekilde yanıt verdik.

Yorum yapın