Honda Civic Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Honda Civic fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılında farklı alternatif seçeneklerden oluşuyor! Honda Civic 1597 cc motor hacmiyle piyasaya sürülen bir araçtır. Sıkıştırma oranı araçların günümüzde 10,7:1 olarak belirlenmiş olup, maksimum güç kapasiteleri 125 HP olarak ön plana çıkıyor. Bu değerde yaklaşık olarak 6500 d-d özelliklere sahip durumdadır. Benzinli motor maksimum güç kapasitesi ise 152 HP -4300 d-d olarak biliniyor.

Frenlere baktığımızda hava soğutmalı disk özelliklerine sahip olması onu popüler yapan faktörlerden birkaçıdır. Şanzıman özelliklerine baktığımız zaman ise Honda Civic araçların CVT 6 ileri düz vites özelliklere sahip olduğunu görmekteyiz. Çekiş özellikleri bakımından ise 4 x 2 önden çekiş özelliklerine sahiptirler. Maksimum hız kapasiteleri Honda Civic araçların kayıtlara 196- 205 km arasında geçmiştir.

Ek olarak hızlanma değerlerine baktığımızda da araçların 11.5- 10.6 saniye arasında hızlanma değerlerinin olduğu biliniyor. Ağırlık kapasitesi olarak 1319 kg- 1302 kg arasında farklılık gösteren düzeyleri mevcuttur. Lastik özelliklerine baktığımız zaman ise araçların 215-55-R16 özelliklerinde olduğu bilinir. Yakıt deposu olarak araçların 46 litre depo kapasitesine sahip olduğu günümüzde bilinen özelliklerdendir.

46 litre yakıt deposuyla ön plana çıkan Honda Civic araçlar 519 bagaj hacmiyle piyasada varlık göstermeye 2022 yılında devam ediyor. Yakıt tüketimi özelliklerini incelediğimizde araçların benzinli sınıf özelliklere sahip olduğunu bilmekte fayda var. Şehir içi yakıt tüketimi olarak Honda Civic8.7 litre performansa sahiptir.

Honda Civic fiyat listesi ve özellikleri
Honda Civic fiyat listesi ve özellikleri

Honda Civic Yakıt Tüketimi

Şehir dışı yakıt tüketimi olarak ise Honda Civic araçların performans düzeyleri 4.9 litre olarak ölçülmüştür. Karma yakıt tüketimi özelliklerine baktığımız zaman ise 6.3 litrelik bir değerle karşılaşıyoruz.  CO2 emisyon değerleri araçların 144- 148 g-km olarak piyasada biliniyor. Ağırlıklarına baktığımızda Honda Civic araçların 1302 kg ağırlık kapasitesine sahip olduğunu bilmekteyiz. Ek olarak  maksimum PS 125-6500d-d olarak ölçülmüştür.

Maksimum tork kapasitesi olarak Honda Civic araçlar 152 Nm-4300 d-d özelliklere sahip olmalarıyla biliniyorlar. Bagaj aydınlatma sistemi, elektrikli park freni, otomatik kararan dikiz aynası gibi özellikler Honda Civic araçlarda mevcuttur. Otomatik klima, ayarlanabilir direksiyon özellikleri, elektrikli ön ve arka camlar gibi özelliklerde vardır. Merkezi kilit uzaktan kumanda ile ayarlanabilir durumdadır. Honda Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Honda Civic Kampanyalı Fiyat Listesi

Honda Civic Kampanyalı Fiyat Listesi

Donanım paketine bağlı olarak Honda Civic araçların kampanyalı fiyat listeleri günümüzde değişkenlik gösteriyor. Gündüz yanan LED farlar başta olmak üzere, lastik tamir kiti,  otomatik yanan farlar, elektrikli ayna, ısıtmalı yan ayna, yan ayna sinyalleri araçlarda mevcuttur. Krom öz ızgara sistemi araçlarda mevcuttur ve çelik jantları araçların 16 düzeyindedir.

AKS mesafesini incelediğimizde Honda Civic araçların 2698 mm kapasiteye sahip olduğunu bilmekteyiz.  Ön tekerlek izi 1547 mm düzeyindedir ve arka tekerlek 1575 mm düzeyindedir. CO2 emisyon değerleri 144-148 olarak piyasada ölçülmüştür. Lastik özelliklerine baktığımızda ise 215-55-R16 ebatlara sahip olduğu biliniyor. 1319-1302 ağırlık kapasitesine sahiptir. Maksimum sürat özellikleri araçların 196- 205 km olarak ölçülmüştür. Honda Civic fiyat listesi ve özellikleri Premium ve Elegance paketleri için aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Honda CivicPremium835.500TL
Honda CivicElegance916.000TL
Honda Civic ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Honda Civic ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Honda Civic araçların 4×2 önden çekiş özellikleri mevcuttur. Şanzıman tipi olarak araçların CVT- 6 ileri düz özelliklere sahip olduğu bilinen detaylardır. ÖTV oranları Honda Civic araçların günümüzde %60 ile %110 arasında değişkenlikler gösteriyor. Araçların günümüzde %90 engelli durumu bulunan kişilerce ÖTV’siz olarak satın alınabildiği bir gerçektir. Böylelikle engelli bireyler araçların ekonomik fiyatlara satın alma fırsatına erişiyorlar.

İlginizi Çekebilir; Honda Jazze: HEV Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ek olarak günümüzde %42 ile %89 arasında engel durumu bulunan vatandaşlarımızda araçları %27 oranında ÖTV indirimiyle satın alabiliyorlar. Honda Civic araçların KDV oranları %18 olarak belirlenmiş olup, araçların günümüzde ÖTV oranlarının belirlenmesinde silindir hacmi doğrudan rol oynuyor. Silindir hacmi + fiyat yapısı ÖTV oranını belirleyen anahtar iki faktör düzeyindedir. Honda Civic araçların günümüzde 196 km ile 205 km arasında değişiklik gösteren maksimum hız kapasitelerinin olduğunu bilmekteyiz. Honda Civic fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli bir şekilde;

MarkaModelÖTV
Honda CivicPremium442.138TL
Honda CivicElegance484.738TL
Yorum yapın