Honda City Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Honda City fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılından araç almayı isteyenler açısından önemli bir soru işareti olmuştur. Honda City motor hacmi 1498 cc olarak bilinen Honda serisinin en görkemli araçlardan birisi olarak biliniyor. Motor kapasitesini incelediğimizde aracın 1.5 kapasiteye sahip olduğunu görebiliyoruz. Aynı zamanda Honda City araçların günümüzde silindir adedi sayısı da 4 olarak ölçülmüştür. Maksimum güç kapasitesine baktığımız zaman Honda City otomobillerinin 121 PS özelliklerde olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır.

Maksimum tork kapasitesine baktığımızda ise araçların günümüzde 145 Nm dolaylarında olduğu biliniyor. 0 ile 100 km hızlanma değerlerine baktığımızda Honda City araçların 10.5 saniye düzeyinde özelliklere sahip olduğu bilinir. Ön frenlerini incelediğimizde araçların hava kanallı disk özelliklere sahip, arka frenlerinde ise kampana özelliklere sahip olduğu biliniyor.

Uzunluklarına baktığımızda Honda City araçları 4568 mm, genişlik düzeyleri olarak ise 1768 mm ve son olarak yükseklik kapasitesi olarak 1458 mm düzeyindedir. Dingil mesafesini incelediğimizde Honda City araçların yaklaşık olarak 2590 mm mesafeye sahip olduğu bilinmektedir. Bagaj kapasitesi özellikleri aracın 519 litre olurken, boş ağırlık kapasitesi ise piyasada 1189 kg olarak belirlenmiştir.

Honda City fiyat listesi ve özellikleri

Honda City Yakıt Tüketimi

Benzinli araç segmentine sahip olan Honda City araçların yakıtlarına baktığımızda ortalama olarak 100 km bazında karma yakıt tüketimlerinin 6.2 litre civarında olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Şehir dışı yakıt tüketimi 4.9 litre olurken, şehir içi yakıt tüketimleri ise 7.2 litre olarak ön plana çıkmayı başarmıştır.

Test özelliklerine baktığımızda 7.3 – 100 km olarak ölçülmüştür. CO2 emisyon değerlerini incelediğimizde ise Honda City araçların 139 g-km özelliklerinde olduğu biliniyor. 2590 mm dingil mesafesiyle ön plana çıkarlar ve navigasyon çubuğu gibi farklı özellikleriyle bilinirler. Ek olarak araçların yol tutuş sistemi başta olmak üzere yokuş kalkış desteği, LED far özellikleri ve hava yastığı gibi farklı donanımsal özelliklerinin bulunduğu bir gerçektir.

Araçlarda günümüzde dijital klima sistemi başta olmak üzere radyo sistemi, elektrikli ayna sistemi, otomatik bagaj açma sistemi gibi farklı donanımsal özelliklerde mevcuttur. Araçların multimedya dokunmatik ekrana sahip olduğu ve otomatik frenleme sisteminin olduğu biliniyor. Ek olarak ABS sistemi başta olmak üzere ESC sistemi gibi özelliklerde Honda City araçlarda mevcut özelliklerdir. Lastik boyutu özellikleri araçların 185-55-R16 olarak ön plana çıkmayı başarmış bir detay unsurudur. Honda Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Honda City Kampanyalı Fiyat Listesi

Honda City donanım paketine bağlı olarak piyasada farklı düzeylerde fiyat başlıklarına sahiptir. Araçların fiyatlarında en çok etkili olan faktör donanım ve tasarım paketleridir. 1189 kg boş ağırlık kapasitesiyle ön plana çıkarlar ve 1458 mm yükseklik özelliklerine sahiptirler. 519 litre bagaj kapasitesi başta olmak üzere 2590 mm dingil mesafesine sahiptirler. CO2 emisyon değerleri incelendiğinde Honda City araçların 139 g- km özelliklere sahip olduğunu bilmekteyiz.

Kampana disk ve havalı disk özelliklere sahiptirler. 198 km-s maksimum hız kapasitesine sahip olmaları ve 0 ile 100 km hızlanma değerlerinin 10.5 saniye olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmışlardır. Maksimum tork kapasiteleri 145, maksimum güç kapasiteleri ise piyasada 121 PS olarak biliniyor. Honda City fiyat listesi ve özellikleri Elegance, Executive için;

MarkaModelFiyat
Honda CityElegance547.000TL
Honda CityExecutive563.500TL
Honda City ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Honda City ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Honda City araçların ÖTV oranları piyasada %60 ile %100 arasında farklılık gösterebiliyor. Araçların ÖTV oranlarının belirlenmesinde fiyat ve silindir hacmi doğrudan etkili olan unsurlardır. Aracın binek durumu da elbette ki günümüzde ÖTV oranlarını etkiler. KDV oranlarına baktığımızda Honda City araçların KDV tutarı %18 olarak belirlenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan %90 engelli özelliğe sahip vatandaşlar araçları ÖTV’siz olarak ekonomik düzeyde satın alabiliyorlar. Ek olarak %45 ile %89 arasında engeli bulunan kişilerde araçları günümüzde %27 ÖTV indirimiyle alabilme olanağına sahip durumdadır. Ek olarak araçların günümüzde 190 km-s maksimum hız kapasitesi mevcut olup, 145 nm maksimum tork kapasitesi vardır. 121 PS güç kapasitesiyle de ön plana çıkmayı başarırlar. Honda City fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli;

MarkaModelÖTV
Honda CityElegance274.318TL
Honda CityExecutive298.199TL
Yorum yapın