Ford Transit Minibüs Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ford Transit minibüs fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılında güncellendiğinden bu yazımızda güncel bilgiler eyer verdik! Ford Transit Minibüsler günümüzde 2198 cc silindir hacmiyle piyasada varlık gösteren araçlar olarak biliniyorlar. Araçların günümüzde yakıt tiplerine baktığımızda dizel yakıt tipine sahip olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Şanzıman türlerini incelediğimizde ise Ford Transit Minibüs araçların manuel özelliklere sahip olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Araçların günümüzde beygir güçlerine baktığımızda 155 HP özelliklere sahip olduklarını bilmekteyiz.

 Aynı zamanda bu süreçte araçların karma yakıt tüketimi olarak 9.0 litre yakıt tükettikleri bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Çekiş özelliklerini incelediğimizde araçların arkadan çekişli özelliklere sahip olduğu biliniyor. Kapı sayısına baktığımızda ise Ford Transit Minibüs araçların kapı sayıları 4’tür. Araç türünü incelediğimizde Ford Transit Minibüs araçlar ticari sınıf araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyorlar.

Segment özelliklerine baktığımızda ise araçların hafif ticari özelliklere sahip olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Motor tipi özellikleri ise araçların günümüzde içten yanmalı standart özelliklere sahip durumdadır. Seri olarak araçlar transit minibüs özelliklere sahiptirler ve silindir adedi olarak araçların günümüzde 4 özelliklerine 16 valf sayısına sahip olduğu biliniyor.

Ford Transit minibüs fiyat listesi ve özellikleri

Ford Transit Minibüs Yakıt Tüketimi

Dizel motorlu yakıt tipine sahip olan Ford Transit Minibüs araçların yakıt tüketimleri günümüzde 100 km üzerinden hesaplanıyor. 155 HP beygir gücüne sahip olmalarıyla beraber araçların günümüzde besleme tipinin turbo özelliklere sahip olduğu bilinen en önemli detay unsurları olarak ön plana çıkıyor.

Yakıt püskürtme sistemlerini incelediğimizde araçların Common Rail Direkt Enjeksiyon özelliklerine sahip olduğu biliniyor. Ek olarak araçların günümüzde yakıt hattı ısıtıcısı gibi ek donanımsal özellikleri bulunuyor. Yakıt kapasitesi olarak araçların 80 litre özelliklere sahip olduğu bilinen en önemli detaylardan bazılarıdır. Şehir içi ortalama yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda Ford Transit Minibüs araçların 10.4 litre yakıt tükettikleri biliniyor. Şehir dışı yakıt tüketimi olarak ise araçların günümüzde 8.2 litre yakıt tükettiklerini bilmekteyiz.

Karma tüketim olarak araçlar günümüzde 9.2 litre yakıt tüketimi yapıyorlar. Karma CO2 salınım özelliklerini incelediğimiz zaman ise araçların 236 g-km dolaylarında olduğu biliniyor. LPG uyumu araçlarda bulunmaz. Çevre standart özellikleri Euro5 olarak belirlenmiştir. Manuel vites tipine sahiptirler ve 6 ileri şanzıman kademesiyle piyasada ön plana çıkmayı başarırlar.

Ford Transit Minibüs Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Transit Minibüs Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Transit Minibüs kampanyalı fiyat listesinin oluşumunda günümüzde rol oynayan en önemli detay araçların donanım paketidir. Ford Transit Minibüs araçların 155 HP beygir gücü bulunuyor ve aynı zamanda araçların 385 Nm maksimum tork kapasitesinin olduğu biliniyor.

Donanım paketi olarak Trend donanım paketi varyansı altında piyasaya sürülmüşlerdir. Ait olduğu ülkeye baktığımızda ise Ford Transit Minibüs araçların Amerika menşeili araçlar olduğu biliniyor. Lastik ve jant özelliklerine baktığımızda 235 mm taban genişliği, %65 kesit oranı, jant çapı olarak ise 16 inç özelliklere sahip oldukları bilinen en önemli detaylardır. Ek olarak araçların günümüzde jant tiplerine baktığımızda kapaklı sac özelliklerine sahip olduğu biliniyor. Radyo sistemi araçlarda mevcuttur. Ford Transit minibüs fiyat listesi ve özellikleri Limited 170PS ile Deluxe için;

MarkaModelFiyat
Ford Transit MinibüsLimited 170PS912.000TL
Ford Transit MinibüsDeluxe813.100TL
Ford Transit Minibüs ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Transit Minibüs ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Transit Minibüs araçların ÖTV oranları günümüzde %60 ile %80 arasında farklılık gösteriyor. Araçların hafif ticari araç sınıfına sahip olduğu biliniyor. Ek olarak Ford Transit Minibüs araçların günümüzde %18 oranında KDV oranları mevcuttur. Türkiye’de %90 engeli bulunan vatandaşlarımız araçları ÖTV’siz olarak satın alabilme imkanlarına sahiptir. Böylelikle kişiler ekonomik olarak Ford Transit Minibüs araçları satın alabiliyorlar.

Ek olarak %45 ile %89 arasında engel durumu bulunan kişiler araçları %27 ÖTV indirimiyle satın alma fırsatına erişiyorlar. Beygir gücü özelliklerine baktığımız zaman Ford Transit Minibüs araçların 155 HP dolaylarında olduğu biliniyor. Maksimum tork kapasitesi incelendiğinde Ford Transit Minibüs araçlar 385 Nm özelliklere sahip olmalarıyla biliniyorlar. Ford Transit minibüs fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli seçenekler;

MarkaModelÖTV
Ford Transit MinibüsLimited 170PS602.847TL
Ford Transit MinibüsDeluxe537.473TL
Yorum yapın