Ford Tourneo Connect Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ford Tourneo Connect fiyat listesi ve özellikleri konusunda detaylı bir araştırma yaptığımız zaman 2023 yılındaki fiyat güncellemesi karşımıza çıkıyor! Ford Tourneo Connect araçlar aile aracı olarak piyasada boy gösteren araçlar olarak tanımlanıyor. Araçların silindir hacmi günümüzde 1499 cc olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda maksimum hız kapasitesi olarak da araçların 164 km/s düzeyinde olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Ford Tourneo Connect araçların hız sabitleme sistemi başta olmak üzere yokuş kalkış desteği gibi birçok özelliği bulunuyor.

 Dokunmatik multimedya ekran, ABS ve ESC sistemleri araçlarda bulunan daimi özelliklerden bazıları konumundadır. Ek olarak Ford Tourneo Connect araçların beygir güçlerine baktığımızda 100 HP dolaylarında olduklarını gözlemleyebiliyoruz. 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde 13.3 saniye tüketim yaptıkları bilinen detaylardan bazıları konumundadır.

Araçlarda günümüzde elektrikli ayna sistemi başta olmak üzere dijital klima sistemi, otomatik fren sistemi, sis farları gibi özellikler mevcuttur. Ek olarak araçlarda navigasyon çubuğu, deri koltuklar, hava yastığı sistemi gibi özelliklerde günümüzde mevcut durumdadır. Maksimum tork kapasitelerine baktığımızda Ford Tourneo Connect araçların 240 Nm düzeyinde olduğunu gözlemleyebiliyoruz ve bu durumda onları güçlü motorlu araçlar yapıyor.

Ford Tourneo Connect fiyat listesi ve özellikleri

Ford Tourneo Connect Yakıt Tüketimi

Ford Tourneo Connect araçlar her şeyden önce dizel motorlu araçlar olarak ön plana çıkmasıyla biliniyor. Maksimum hız kapasitesi olarak araçların 164 km-s dolaylarında olduğu ve maksimum tork olaraksa 240 Nm olduğu biliniyor. Şehir içi ortalama yakıt tüketimlerini incelediğimizde Ford Tourneo Connect araçların 4.9 litre yakıt tükettikleri biliniyor.

Aynı zamanda araçların günümüzde şehir dışı yakıt tüketimi olarak 4.4 litre yakıt tüketimi yaptıkları bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Ford Tourneo Connect araçların ortalama yani karma yakıt tüketimlerine baktığımızda ise 4.6 litre yakıt tükettiklerini gözlemleyebiliyoruz.  Bagaj hacimlerini incelediğimizde Ford Tourneo Connect otomobillerinin hacimleri 1029 litre konumdadır. Dolayısıyla bu araçlar ticari sınıf araçlar olarak da piyasada bazı işyerleri tarafından kullanılıyor.

Uzunluk kapasitelerine baktığımızda 4418 mm dolaylarında olduklarını görebiliyoruz. Diğer özelliklerinde ise genişlikleri 1835, yükseklik kapasiteleri ise 1847 mm düzeyinde olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Vites tipini incelediğimizde Ford Tourneo Connect araçların 6 ileri düz vites özelliklere sahip olması onları piyasada ön plana çıkaran özellikler olarak kabul ediliyor. Ford güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Ford Tourneo Connect Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Tourneo Connect Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Tourneo Connect araçların kampanyalı fiyat listesinin oluşumunda günümüzde rol oynayan belirleyici faktör donanım paketidir. Donanım paketinden paketine araçların kampanyalı fiyat listelerinde değişiklikler gözlemlenebiliyor. Ford Tourneo Connect araçların 164 km-s maksimum hız kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda beygir gücü olarak da araçların 100 HP dolaylarında güç kapasitesine sahip olduğu biliniyor.

Karma yakıt tüketimleri bakımından 4.4 litre düzeydedir ve araçlar yakıt dostu olarak ön plana çıkıyor. Dizel motorlu olmaları özellikle benzin fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerde onları popüler kılan özellikler arasında bulunuyor. 0 ile 100 km hızlanma değerleri 13.3 saniye düzeyde olarak kabul ediliyor. Ek olarak araçların günümüzde maksimum tork kapasitelerini incelediğimizde 240 Nm oldukları biliniyor. Ford Tourneo Connect fiyat listesi ve özellikleri 23 farklı model için aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Ford Tourneo ConnectTitanium697.300 TL
Ford Tourneo ConnectActive737.700 TL
Ford Tourneo ConnectActive 7 ileri748.300 TL
Ford Tourneo Connect ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Tourneo Connect ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Türkiye’de ÖTV indirimi günümüzde farklı koşullara bağlı olarak değişebiliyor. ÖTV oranı incelendiğinde Ford Tourneo Connect araçların %60 ile %80 arasında değişiklik gösteren orana sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. %90 düzeyde engeli bulunan kişiler Ford Tourneo Connect araçları ÖTV’siz olarak satın alabiliyor.

Aynı zamanda araçların günümüzde KDV oranları da %18 olarak belirlenmiştir. Ek olarak araçların günümüzde %27 ÖTV indirim payı da mevcuttur. %27 ÖTV indiriminden %50 ile %89 arasında engel durumu bulunan kişilerin yararlandığı bilinen detaylardan bazıları konumundadır.

Maksimum hız kapasiteleri Ford Tourneo Connect araçların 164 km-s olarak ön plana çıkarken, maksimum tork kapasiteleri ise 240 nm olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda araçlar 1029 litre bagaj kapasitesine sahiptir. KDV indirimli bir şekilde Ford Tourneo Connect fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

MarkaModelÖTV İndirimi
Ford Tourneo ConnectTitanium369.004TL
Ford Tourneo ConnectActive390.384TL
Ford Tourneo ConnectActive 7 ileri395.993TL
Yorum yapın