Ford Ranger Raptor Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ford Ranger Raptor fiyat listesi ve özellikleri gündeme geldiği zaman 2023 yılındaki güncellemeler karşımıza çıkıyor. Ford Ranger Raptor araçlar motor tipleriyle ön plana çıkan araçlar olarak piyasada varlık gösteriyorlar. Ford Ranger Raptor araçların günümüzde yakıt tipleri dizel olarak ön plana çıkıyor ve maksimum tork kapasiteleri 500 Nm dolayındadır. Ek olarak araçların günümüzde 1750-2000 d-d özelliklere sahip olduğunu bilmekteyiz.

 Ek olarak araçların günümüzde silindir adedi 4/16 olarak biliniyor. Motor tipi özelliklerini incelediğimizde Ford Ranger Raptor araçların sıralı, çift turbo düzeyinde motor kapasiteleri mevcuttur. Şanzıman özellikleri 10 ileri ve aktarma özelliklerine sahip olmasıyla biliniyor ve aktarma özellikleri ise 4×4 olarak bilinir. Önden çekişli araçlar olarak piyasada varlık gösteren Ford Ranger Raptor araçların DAB ses sistemi bulunuyor.

Uydu navigasyon sistemi, yokuş kalkış desteği, hız sabitleme sistemi, ESC sistemi ve ABS sistemi araçlarda bulunan diğer özellikler olarak ön plana çıkıyor. Yarış tipi sürücü koltuğu desteği ve yolcu koltuğu gibi sistemler araçlarda bulunuyor. Direksiyon tutuş performansı oldukça yüksektir ve araçların günümüzde multimedya dokunmatik ekran özelliklerinin bulunduklarını bilmekteyiz. Motor hacmi 1996 cc olarak belirlenmiştir.

Ford Ranger Raptor Fiyat Listesi ve Özellikleri

Ford Ranger Raptor Yakıt Tüketimi

Ford Ranger Raptor araçların dizel motorlu araçlar olduklarından yukarıda da bahsetmiştik. 500 Nm tork kapasitesine sahip olmaları onların motorlarının ne kadar büyük olduğunu ön plana çıkarıyor. Maksimum beygir güçlerini incelediğimizde araçların 156 KW düzeyinde piyasada varlık gösterdiğini biliyoruz.  213 HP düzeyinde özelliklere sahiptirler. 

Yakıt deposu araçların günümüzde 80 litre olarak ölçülmüştür. Aynı zamanda yakıt tüketimi olarak ortalama karma yakıt tüketimleri Ford Ranger Raptor araçların günümüzde 8.9 litre olarak biliniyor. Şehir içi yakıt tüketimleri 10.2 litre olurken, şehir dışı y akıt tüketimleri ise 7.9 ile 8.1 litre arasında farklılık gösterdiği biliniyor. Araçların günümüzde sınıfının en iyisi olması ve 2534 ağırlık kapasitesine sahip olduğunu bilmekteyiz.

Süspansiyon sistemi, ön far sistemi, hava sistemleri araçlarda bulunan diğer özelliklerden yalnızca bazılarıdır. Araçların zorlu koşullara uygun olarak üretilmiş olması ve 748 kg taşıma kapasitesine sahip olmaları onları ön plana çıkarıyor. Dingil mesafesi olarak 3220 mm özelliklere sahiptirler ve 1873 mm yükseklik özellikleriyle piyasada ön plana çıkarlar. Ford güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Ford Ranger Raptor Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Ranger Raptor Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Ranger Raptor kampanyalı fiyat listesinin oluşumunda donanım paketleri doğrudan etkili olan anahtar unsurlardandır. Araçların sınıfının en iyisi olarak ön plana çıkmaları ve 500 nm maksimum tork kapasitesine sahip olmaları onları birinci sınıf konumda barındırıyor. Ek olarak araçların günümüzde dingil mesafesi 3220 mm olarak belirlenmiş olup 2028 mm genişlik kapasitesine sahip olduğunu bilmekteyiz.

ABS sistemleri mevcuttur ve alaşımlı jantların bu araçlarda kullanıldığını bilmekteyiz. Hız sabitleme sistemi başta olmak üzere navigasyon çubuğu, yakıt kontrol sistemleri, yokuş kalkış desteği gibi özelliklerin Ford Ranger Raptor araçlarda olduklarını günümüzde biliyoruz. Maksimum tork kapasiteleri araçların 500 nm düzeyindedir, böylelikle kalitesini ön plana çıkarmayı başaran özelliklere sahiptir. Eco – Blue ve WolfTrak için Ford Ranger Raptor fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki seçeneklerden oluşuyor?

MarkaModelFiyat
Ford Ranger RaptorEco-Blue1.830.000TL
Ford Ranger RaptorWolfTrak1.490.000TL
Ford Ranger Raptor ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Ranger Raptor ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indiriminin oluşumunda günümüzde rol oynayan 2 önemli faktör bulunuyor. Bunlar silindir hacmi + aracın fiyatı olarak biliniyor. Eğer ki varsa kişinin engel durumu da fiyatlar üzerinde etkili olan anahtar faktörlerdir. Kişilerin günümüzde %90 engeli bulunuyorsa bu durumda Ford Ranger Raptor araçları ÖTV’siz olarak satın alabiliyorlar. Aynı zamanda bu kişiler %18 KDV indiriminden de faydalanma hakkına sahip olarak piyasada ön plana çıkıyorlar.

Günümüzde %45 ile %89 arasında engel durumu bulunan kişilerin ÖTV indiriminden faydalanma olanakları %27 olarak belirlenmiştir. Uluslararası arenada kalitesiyle ön plana çıkan Ford Ranger Raptor araçlar 500 nm maksimum tork kapasitesine sahip olmalarıyla biliniyor. Önden çekişli araçlar olarak sınıfının en iyisi konumundadır. ÖTV indirimli bir şekilde Ford Ranger Raptor fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelÖTV
Ford Ranger RaptorEco-Blue1.209.661TL
Ford Ranger RaptorWolfTrak984.915TL
Yorum yapın