Ford Ranger Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ford Ranger fiyat listesi ve özellikleri nasıldır, dikkat çekici bir soru olarak zihinlerde yer ediniyor! Ford Ranger araçlar ticari araç sınıfına mensup araçlar olarak piyasanın gördüğü en mükemmel donanıma sahip araçlardır. Ford Ranger araçlar günümüzde 4×4 özelliklere sahip olmalarıyla biliniyorlar ve segment olarak ise mini ticari araç olarak kabul ediliyorlar. Silindir hacimlerini incelediğimizde araçların yaklaşık olarak 2198 cc silindir hacmine sahip olduğunu biliyoruz ve yakıt tipi olarak da dizel yakıt tipine sahip araçlar olarak biliniyorlar.

Şanzıman türlerini incelediğimizde Ford Ranger araçların manuel özelliklere sahip olması onları popüler yapıyor. Kapı sayısı özellikleri incelendiğinde 4 kapı sayısına mensup araçlar olarak ön plana çıkıyorlar. Beygir gücü olarak ise araçların 160 HP toplam güç kapasitesinin olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır.

Besleme tipi özellikleri incelendiğinde Ford Ranger araçların turbo besleme tipine sahip olması onları piyasada etkili kılan unsurlardan sadece bir tanesidir. CommonRail Direkt Enjeksiyon yakıt püskürtme sistemleriyle bilinirler ve hava süspansiyonları araçlarda mevcuttur. Ek olarak araçlarda günümüzde dijital klima sistemi başta olmak üzere otomatik frenleme sistemi, yokuş kalkış desteği mevcut düzeydedir.

Ford Ranger Fiyat Listesi ve Özellikleri

Ford Ranger Yakıt Tüketimi

Her şeyden önce Ford Ranger araçların dizel yakıt türüne sahip olduğunu bilmek önemlidir. Dolayısıyla bu araçlar ekonomi dostu yakıt tasarruflu araçlar olarak biliniyorlar. Ford Ranger araçların yakıt kapasitelerin incelendiğinde 80 litre sisteme sahip olduğunu bilmekteyiz. Şehir içi yakıt tüketimi bakımından Ford Ranger araçlar 8.6 litre yakıt tüketiyorlar.

Şehir dışı yakıt tüketimi olaraksa araçların 6.7 litre yakıt tükettikleri 100 km’de bilinen detaylardan bazılarıdır. Aynı zamanda araçların karma yakıt tüketimlerini incelediğimizde 7.3 litre ortalama yakıt tükettikleri biliniyor. Çekme kapasitesi araçların günümüzde frenli olarak 1800 g olarak ölçülmüştür. Frensiz çekme kapasitesi olaraksa araçların günümüzde 750 kg dolaylarında olduğu biliniyor. Yerden yükseklik kapasitesi araçların 229 mm düzeyindedir.

Arazi kabiliyeti vardır ve çekiş kontrol sistemi de araçlarda vardır.  Şanzıman kademesi olarak 6 ileri kademeye sahiptir. Elektronik güç aktarım kumandası ESOF araçlarda mevcut olan özellikler arasındadır. Dönüş çapı olarak 12.70 metre özelliklere sahiptir ve 2036 boş ağırlık kg düzeyine sahiptir.  5359 uzunluk kapasitesine sahiptirler ve 1850 genişlik kapasiteleriyle biliniyorlar. Ford güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Ford Ranger Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Ranger Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Ranger taban genişliği 255 mm düzeyinde olarak biliniyor ve kesit oranı olarak %70 özelliklere sahiptir. Jant çapı olarak Ford Ranger araçların 16 inç özelliklere sahiptir. Jant tipi olarak araçların alaşımlı jant kapasitesine sahip olduğu biliniyor. Radyo sistemi mevcuttur ve LCD multimedya ekran özelliklerine sahiptirler. LCD ekran özellikleri olarak araçların 4 inç renkli ekran özelliklere sahip olduğu biliniyor. 255-70 R-16 lastik ebatları bulunuyor.

Koltuk sayısı olarak 5’tir ve koltuk döşemesi tipi kumaştır. Otomatik klima sistemi ve halojen far tipi sistemleri mevcuttur. Sistem farları vardır ve arka sis farları araçlarda bulunuyor. Ön sis farları sistemleri araçlarda bulunan özelliklerden bazıları konumundadır. Far sensörü, yağmur sensörü, lastik basınç sensörü araçlarda bulunan diğer özellikler arasında ön plana çıkıyor. XLT 6 VE 10 ileri modelleri için Ford Ranger fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Ford RangerXLT 6 ileri863.400TL
Ford RangerXLT 10 ileri910.900TL
Ford Ranger ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Ranger ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indiriminin oluşumunda silindir hacmi ve fiyat listesi doğrudan etkili olan unsurlar arasında bulunuyor. Ford Ranger araçların ÖTV oranı piyasada %80 ile %110 olarak ön plana çıkıyor. Dolayısıyla araçların günümüzde ÖTV oranı son derece yüksek pozisyondadır. Ek olarak Ford Ranger araçların günümüzde maksimum konfor sürüş dinamik yeteneklerine sahip olduğu da bilinen en önemli popüler özelliklerinden bazılarıdır.

%90 engeli bulunanlar arası vergisiz olarak satın alabiliyorlar ve böylelikle ekonomik olarak faydalanabiliyorlar. KDV oranlarını incelediğimizde Ford Ranger araçlarda %18 oranında KDV uygulanıyor. Elektrikli ayna sistemi, far sistemi, sensör sistemi, yokuş kalkış desteği, dijital klima sistemi araçlarda bulunan en önemli özelliklerden bazıları olarak biliniyor. ÖTV indirimli bir şekilde Ford Ranger fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelÖTV
Ford RangerXLT 6 ileri456.903TL
Ford RangerXLT 10 ileri482.039TL
Yorum yapın