Ford Puma Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ford Puma fiyat listesi ve özellikleri her zaman merak edilenler arasında yer alıyor! Büyüleyici tasarımıyla ilgileri son günlerde üzerine çeken Ford Puma araçlar günümüzde 999 cc silindir hacmine sahip araçlardır. Maksimum hız kapasitelerini incelediğimizde Ford Puma araçların günümüzde 190 km/s düzeylerine sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Beygir gücü olarak baktığımızda ise 125 HP dolaylarında olduğunu biliyoruz.

 Ek olarak Ford Puma araçların 0 ile 100 km hızlanma değerlerine baktığımızda 10.2 saniye hızlanma değerine sahip olduğu biliniyor. Maksimum tork kapasitesi bakımından ise Ford Puma 200 nm düzeyindedir. Uzunluk kapasiteleri incelendiğinde araçların 4186 mm, genişlik düzeylerin ise 1805 mm, yükseklik kapasiteleri ise araçların günümüzde 1536 mm dolaylarındadır.

Alaşımlı jantlara sahip olmalarıyla piyasada ön plana çıkarlar ve 1.0 Style donanım paketiyle piyasada varlık gösterirler. Vites tiplerini incelediğimizde Ford Puma araçların 7 ileri otomatik vites özelliklere sahip olması onları piyasada ilgi çekici hale getiriyor. Yakıt türü olarak araçların aynı zamanda benzinli yakıt türüne sahip olduğunu biliyoruz. Elektrikli ayna sistemi, multimedya dijital ekran, dijital klima sistemleri gibi özellikler araçların donanımsal özellikleri olarak biliniyor.

Ford Puma fiyat listesi ve özellikleri

Ford Puma Yakıt Tüketimi

Ford Puma yakıt tüketiminden bahsetmeden önce araçların benzinli sınıf kategoriye sahip olduğunu bilmek önemlidir. Piyasanın görkemli özelliklerine sahip Ford Puma araçlar hız sabitleme sistemleriyle ve yokuş kalkış desteğiyle bilinen araçlardır. Şehir içi ortalama yakıt tüketimi olarak Ford Puma araçların yaklaşık olarak 5.8 litre yakıt tükettiği biliniyor.

Şehir dışı ortalama yakıt tüketimi olarak ise araçların günümüzde 4.3 litre yakıt tükettikleri bilinen detaylardır. Ortalama yakıt tüketimi yani karma yakıt tüketimleri ise 4.9 litre olarak ölçülmüştür. Yakıt depolarını incelediğimizde Ford Puma araçların 42 litre yakıt deposuna sahip olduğu biliniyor. 125 beygir gücüne sahip durumdadırlar ve 999 cc silindir hacmiyle piyasada ön plana çıkarlar.

Ek olarak Ford Puma araçların bagaj hacimleri 456 litre olarak bilinir.7 ileri otomatik vites özelliklerine sahiptirler ve 190 km maksimum hız kapasitesine sahiptirler. Uzunluk olarak 4186 mm genişlik olarak 1805 mm olarak bilinmiştir. 1536 yükseklik kapasitesiyle piyasada varlık gösterirler. Boş ağırlık kapasitelerini incelediğimiz zaman araçların 1326 kg dolaylarında olduğu biliniyor. Ford güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Ford Puma Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Puma Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Puma kampanyalı fiyat listesi incelendiğinde versiyon tipinden versiyon tipine araçların fiyatlarında farklılıklar olduğu biliniyor. 999 cc silindir hacmine sahip olan bu araçların 190 km azami hız limitleri bulunuyor. Ek olarak Ford Puma 0 ile 100 km hızlanma değeri olarak 10.2 saniye düzeyinde olduğu biliniyor. 4186 mm uzunluk kapasitesine sahiptirler. Yakıt tipi olarak araçların benzinli yakıt tipine sahip araçlar olduğu piyasada biliniyor.

7 ileri otomatik vitesli araçlardırlar ve 200 nm maksimum tork kapasitesine sahip olmalarıyla piyasada ön planda rol oynuyorlar. 125 HP beygir gücün sahiptirler. Ön ve arka koltuk hava yastığı desteği başta olmak üzere hız sabitleme sistemi, yokuş kalkış desteği, alaşımlı jant sistemleri araçlarda bulunuyor. Farklı modellere göre Ford Puma fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Ford PumaStyle756.500 TL
Ford PumaStLine971.200 TL
Ford PumaSt-line Gold1.028.000 TL
Ford Puma ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Puma ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indirimi araçların silidir hacmine ve fiyat listesine bağlı olarak % oranında belirlenen bir tutardır. Özel tüketim vergisi olarak adlandırılan ÖTV günümüzde %90 engeli bulunan kişilere uygulanmaz. Dolayısıyla %90 engeli bulunan kişiler ÖTV’den tamamıyla muaf olarak Ford Puma araçları satın alabiliyorlar. Aynı zamanda ülkemizde %45 ile %89 arasında engeli bulunan vatandaşlarımızda %27 oranında ÖTV’den faydalanma hakkına sahiptirler.

Ford Puma araçların 999 cc silindir hacmi bulunuyor ve bu hacim ÖTV’nin belirlenmesinde doğrudan rol oynayan anahtar faktör olarak belirlenmiştir. 456 litre bagaj kapasitesine sahiptirler. Aynı zamanda araçların büyüleyici maksimum konfor sürüş dinamiği özellikleri mevcut durumdadır. 190 maksimum hız kapasitesiyle piyasada varlık gösterirler ve ön plana çıkarlar. ÖTV indirimli bir şekilde Ford Puma fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelÖTV İndirimi
Ford PumaStyle400.332 TL
Ford PumaStLine513.950 TL
Ford PumaSt-line Gold544.008 TL

Yazımızda Ford Puma fiyat listesi ve özellikleri konusuna değindik. Siz de yorum kısmında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın