2023 Model Ford Mondeo Fiyat Listesi ve Özellikleri

Ford Mondeo modeli ülkemizde oldukça bilinen fakat sürüş konusunda hassas yaklaşılan bir modeldir. Herkes tarafından bilinen bu model oldukça başarılı ve birbirinden gelişmiş donanımlara sahip bir otomobildir. Eğer D segmenti bir otomobil kullanmak istiyorsanız Kesinlikle Ford Mondeo tercih edebilirsiniz. Ford Mondeo hakkında yorum almak istiyorsanız eğer kesinlikle Mondeo kullanıcına danışmanız gerekecektir. Olumsuz tek bir konu duymayacağınızı şimdiden söyleyebiliriz.

2022 Ford Mondeo Sedan, Hatchback ve Station Wagon fiyat listesini hemen öğren!

Benzinli ve dizel seçenekleri ile karşımıza çıkan 2022 Ford Mondeo, sedan, Hatchback ve Station Wagon kasa seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Ford Mondeo 2023 Fiyat Listesi

Ford Mondeo 2023 ModelleriFiyatlar
Ford Mondeo Sedan (4 Kapı) Titanium 2.0L EcoBlue 190PS 8 İleri A/T:1.230.000 TL
Ford Mondeo Station Wagon Titanium 1.5L EcoBoost Benzinli 165PS 6 İleri Otomatik:1.129.900 TL
Ford Mondeo Hatchback (5 Kapı) Titanium 1.5L EcoBoost Benzinli 165PS 6 İleri Otomatik:1.129.900 TL
Ford Mondeo Sedan (4 Kapı) Titanium 1.5L EcoBoost Benzinli 165PS 6 İleri Otomatik:1.099.900 TL
Ford Mondeo Sedan (4 Kapı) Style 1.5L EcoBoost Benzinli 165PS 6 İleri Otomatik:1.079.900 TL
Ford Mondeo 2022 Fiyatları

Ford Mondeo 2023 Tüm Özellikleri

2.0 litre dizel motoru ise 190 beygir gücündedir. 9.8 saniyede 100 km hıza çıkabilen bu otomobilde 8 ileri otomatik şanzıman mevcut. Tam anlamıyla bir hız ve konfor canavarı olan bu otomobili Mondeo kullanıcıları oldukça beğenmiştir.

1.5 Litrelik benzinli motoru ile dikkatleri üzerine çeken Ford Mondeo, 0’dan 100’e yaklaşık 11-12 saniye aralığında çıkmaktadır. Turbo beslemeli ve 4 silindir olan bu araç tam anlamıyla 165 beygir gücündedir. Hız yapmayı seven kullanıcıları tatmin edebilecek bir motor düzeneğine sahiptir. 6 ileri ve otomatik şanzıman seçenekleri de mevcuttur.

Ford Mondeo 2023 Donanım Paketleri

Ford Mondeo iki paket ile karşımıza çıkmaktadır. Bunlar:

Titanium = En dolu paketi

Style Ford = Giriş paketi

Mondeo modelinde en çok tercih edilen kasa tipi sedan olmaktadır. Sedandan sonra ise Hatchback kasa tipleri tercih edilmektedir. Aileler ise genellikle station wagon modellerini kullanmaktadır.

Ford Mondeo üretimi durdu mu?

Özellikle tüketicilerin tercihlerinin değişmesi neticesinde Ford Mondeo üretimi de durdurulmuştur. Bu biraz da aracın popülerlik seviyesinin azalmasından kaynaklandı. En son Mondeo 2020 itibariyle otomotiv pazarından çekilmeye başlamıştır. Mondeo’nun motoru Almanya’da üretilmektedir. Bu modelin motoru; 240 beygir güç ve 350 Nm torka sahip 2 litrelik turboşarjlı bir ünite olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla Ford Mondeo yakıt ve performans konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Ancak zaman içerisinde tüketicilerin yeni nesil farklı modellere yönlenmeye başlaması neticesinde artık Ford Mondeo da üretimi durdurmuştur!

Ford motoru hangi ülkeye ait?

Ford motoru hangi ülkeye ait?

Uluslararası bir marka olarak karşımıza çıkan Ford motor yapısıyla da dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Ford Motor Company olarak kurulan Ford, kendi motorunu üretmektedir. 16 Haziran 1903 yılında Amerika’da kurulan Ford Motor Company; Dearborn, Michigan’daki merkezden yönetilmektedir. Ford motoru, Ford Focus ve Fiesta’nın yanı sıra Jaguar Land Rover araçları da dahil olmak üzere diğer modellerinde de kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu motorun geniş kapsamlı bir şekilde kullanıldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Esasında bu durum, bu motorun  hem güç hem de performans konusunda üst düzeyde bir etkiyi ortaya koymasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Ford Mondeo üretimini neden durduruldu?

Müşteri tercihlerinin değişmesinin bir sonucu olarak Ford Mondeo üretimi durmuştur.

Ford Motor ne zaman kuruldu?

Ford Motor Company 16 Haziran 1903 tarihinde kurulmuş bir uluslararası markadır.

Ford Mondeo hangi ülkelerde satıldı?

Mondeo, Avrupa’nın en popüler arabalarından birisidir. Asya ve Amerika’da da satışa sunulmuştur.

Yorum yapın