Ford Fiesta Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ford Fiesta fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılında da en favori konular arasında yer alıyor. Ford Fiesta araçlar 998 cc silindir hacmiyle piyasada bilinen araçlar olarak ön plana çıkıyorlar. Araçların günümüzde özelliklerini incelediğimizde maksimum hız kapasitelerinin 180 km/s olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Ek olarak Ford Fiesta araçların beygir güçlerini incelediğimizde ortalama olarak 100 HP güç kapasitesine sahip olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır.

0 ile 100 km hızlanma değerinin 12.2 saniye düzeyinde olduğu biliniyor. Uzunluk ölçülerini incelediğimizde araçların 4040 mm, genişlik ise 1735 mm düzeyinde olduğu bilinen detaylardır. Maksimum tork kapasiteleri Ford Fiesta araçların 170 Nm olarak belirlenmiştir. Vites tipi özelliklerine baktığımızda ise

Ford Fiesta araçlar 6 ileri otomatik vites özelliklere sahip olmalarıyla piyasada varlık gösteriyorlar. Yükseklik kapasiteleri olarak Ford Fiesta otomobillerinin 1476 mm özelliklere sahip olduğu biliniyor. Boş ağırlık kapasiteleri araçların 1206 kg düzeyindedir. Bagaj hacmi olarak Ford Fiesta araçların 292 litre özelliklere sahip olduğu biliniyor. Yakıt deposu olarak ise araçların 42 litre depo kapasitesine sahip olduğu biliniyor. Dijital klima sistemi, LED far sistemi, alaşımlı jant sistemleri araçlarda bulunuyor.

Ford Fiesta fiyat listesi ve özellikleri

Ford Fiesta Yakıt Tüketimi

Ford Fiesta yakıt tüketimi olarak benzinli araç segmentine sahip araçlardan bir tanesi konumundadır. Beygir güçleri araçların 100 HP düzeyindeyken, maksimum tork kapasiteleri ise araçların 170 nm dolaylarında olduğu biliniyor. Silindir hacmi 998 cm3 olurken, maksimum hız kapasiteleri araçların 180 km-s olarak belirlenmiştir.

Şehir içi yakıt tüketimlerini incelediğimizde Ford Fiesta araçların ortalama olarak 6.9 litre yakıt tükettikleri biliniyor. Şehir dışı yakıt tüketimi olarak ise Ford Fiesta araçlar günümüzde 4.2 litre yakıt tüketiyorlar. Karma yakıt tüketimi bakımından ise araçların günümüzde 5.2 litre yakıt tüketimi yaptıkları biliniyor. Yakıt depoları incelendiğinde ise Ford Fiesta araçların 42 litre özelliklere sahip olduğu biliniyor.

292 bagaj hacmi bulunan araçların aynı zamanda 1206 kg boş ağırlık kapasiteleri mevcuttur. 6 ileri otomatik vites tipine sahiptirler. 0 ile 100 km hızlanma değerleri 12.2 saniye olarak ölçülmüştür. Araçlarda aynı zamanda ‘’Driver alert- Cross trafficalert’’ gibi özellikler bulunuyor. Buna ek olarak araçlarda Hill start assist ve Lanekeepingsystem bulunan özelliklerdir. Fiat güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Ford Fiesta Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Fiesta Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Fiesta otomobillerin kampanyalı fiyat listesi araçların model sınıfına bağlı olarak değişir. Ek olarak Ford Fiesta araçların günümüzde aile aracı olarak bilinmesi onları piyasada popüler yapan faktörlerden bazılarıdır. Maksimum tork kapasitelerini incelediğimizde Ford Fiesta araçların günümüzde 170 Nm düzeyinde olduğu biliniyor.

Ek olarak Ford Fiesta 100 HP beygir gücüne sahip bir araçtır ve 180 km-s düzeyinde maksimum hız kapasitesine sahip olduğu biliniyor. 292 litre bagaj hacmine sahiptirler ve 42 litre yakıt depolarıyla piyasada bilinirler. Alaşımlı jantlar, hava yastığı sistemler, deri koltuklar araçlarda bulunuyor. Araçların navigasyon çubuğu başta olmak üzere donanımsal olarak birçok avantajlı özelliği bulunuyor. Yokuş kalkış desteği bu özelliklerden en önemlisi olarak ön plana çıkıyor. Style ve Titanium için Ford Fiesta fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Ford FiestaStyle551.100TL
Ford FiestaTitanium798.300TL
Ford Fiesta ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Fiesta ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Fiesta ÖTV indiriminin oluşumunda rol oynayan en önemli faktörlerin başında silindir hacmi geliyor. Silindir haci araçların 998 cc olarak ölçülmüştür. Aynı zamanda bu süreçte fiyatlarda araçların ÖTV indirimini etkileyen unsurlardan bazılarıdır. Araçların ÖTV oranı piyasada %60 olarak belirlenmiştir. Ek olarak araçlarda aynı zamanda %18 KDV oranının olduğunu bilmekteyiz. Bu faktörlere bağlı olarak %78 oranında bir vergiden söz etmek mümkündür.

%90 engeli bulunanlar ÖTV’den tamamen muaftır. Aynı zamanda %40 ile %89 arası engeli bulunan kişilerde %27 oranında ÖTV indiriminden faydalanırlar. Buna ek olarak %18 KDV indiriminden de kişiler faydalanma olanaklarına sahip durumdadır. Böylelikle yüksek oradan ÖTV indiriminden kişiler faydalanarak uygun fiyatlara araç satın alabiliyorlar.

MarkaModelÖTV
Ford FiestaStyle276.374TL
Ford FiestaTitanium422.453TL

Bu yazımızda Ford Fiesta fiyat listesi ve özellikleri konusuna değinerek, ÖTV indirim fiyatlarına da yer verdik!

Yorum yapın