Ford Focus Triger Kayışı Değişimi Kaç Km de Değişir ?

Ford Focus araçlarında triger kayışının kaç km de değişeceği araç kitapçıklarında detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Bizlerde buradan yola çıkarak Focus modellerinde triger kaç binde değişir, nelere dikkat edilmesi gerekir gibi konuları ele alacağız.

Focus Triger Kayışı Değişimi Kaç Km de Değişir

Ford Focus triger kayışı değişimi 4yıl/90bin km aralığında değişmelidir. Bu süreler servis tarafından belirtilmekte olan rakamlardır.

Ford Focus araçlarında triger setinin/ kayışının değişim süresi dikkate alınmalıdır. 4 yıl dolduğunda triger setinin kontrolleri yapılmalı ve servisin gerek gördüğü durumlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda zincir olanlar ses yapana kadar kullanılır. Ses yapmaya başladığı an triger zinciri değişimi yapılır. Fakat burada önemli olan süre dolduğunda kontrol edilmesidir. Servis bu konuda size gerekli bilgiyi sağlayacaktır.

Focus 2 Triger Değişimi Kaç Km ?

Focus 2 modellerinde de triger değişimi 4yıl/90 bin km’dir. Yıl dolmadan km dolduysa da değişimi ve gerekli tüm kontrolleri yapılmalıdır.

Focus 3 Triger Kayışı Kaç Km de Değişir ?

Focus 3 triger değişimi 90bin km / 4 yıl olarak belirtilmiştir. Servisin belirtmiş olduğu bu süre ve km aralığında Focus 3 kullanıcılarının gerekli triger kontrolleri eşliğinde değişimleri sağlaması, motor performansı açısından oldukça önemlidir.

Yorum yapın