Ford Focus Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ford Focus fiyat listesi ve özellikleri her zaman en çok merak edilenler arasında yer alıyor! Ford Focus araçlar günümüzde piyasada 1.5 motor kapasitesiyle bilinen araçlar olarak ön plana çıkıyorlar. Ford Focus araçların teknik özelliklerine bakacak olursak araçların 1499 cc silindir hacmine sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Ek olarak Ford Focus araçların günümüzde 123 HP beygir gücüne sahip olduğu biliniyor. Araçlarda aynı zamanda yokuş kalkış desteği başta olmak üzere, hız sabitleme sistemi, alaşımlı jantlar, otomatik fren kapasitesi gibi sistemsel özellikler mevcuttur. Ford Focus maksimum hız kapasitesi olarak piyasada 196 km/s olarak ölçülmüştür ve 0 ile 100 km hızlanma değeri 11.2 saniye olarak belirlenmiştir.

 Uzunluk kapasitelerini incelediğimizde Ford Focus araçların yaklaşık olarak 4647 mm özelliklere sahip olduğu biliniyor. Ek olarak 1825 genişlik, 1454 mm yükseklik olanaklarıyla piyasada ön plana çıkıyorlar. Boş ağırlık kapasiteleri incelendiğinde Ford Focus araçların 1308 kg ağırlığa sahip, 511 litre bagaj hacmiyle ön plana çıktığı biliniyor. Maksimum tork kapasiteleri ise Ford Focus otomobillerinin 150 Nm olarak ölçülmüştür. Vites tipi özellikleri araçların 6 ileri düz vites olarak ön plana çıkıyor.

Ford Focus Fiyat Listesi ve Özellikleri

Ford Focus Yakıt Tüketimi

Ford Focus yakıt tüketimi olarak incelendiğinde araçların ilk öncelikle benzinli araç sınıfına sahip olduğunu bilmek gerekiyor. Ford Focus şehir içi yakıt tüketimi bakımından ortalama olarak 8.1 litre yakıt tüketir. Şehir dışı yakıt tüketimlerini incelediğimizde Ford Focus araçların tüketimi 4.6 litre olarak ön plana çıkmıştır. Karma yakıt tüketimi oranlarına baktığımızda ise Ford Focus6.0 litre yakıt tüketimiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Yakıt deposu ise araçların günümüzde 52 litre olarak belirlenmiştir. Azami hız kapasitesi Ford Focus otomobillerinin 196 km/s olarak ölçülmüş olup, 123 beygir gücüne sahip olduğu biliniyor. Alaşımlı jantlar başta olmak üzere, elektrikli ayna sistemi, ön ve arka hava yastığı desteği araçlarda bulunuyor.

ESC özelliği ve yokuş kalkış desteği gibi özelliklerde araçlarda günümüzde mevcut durumdadır. Ek olarak araçlarda dijital klima sistemi başta olmak üzere USB soket mekanizması, multimedya 12.25 inç gibi özellikler mevcut durumdadır. 0 ile 100 km hızlanma değerlerini baktığımızda Ford Focus araçların 11.2 saniye hızlanma kapasitesine sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. 6 ileri düz vites özelliklere sahiptirler. Ford güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Ford Focus Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Focus Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Focus kampanyalı fiyat listesi incelendiğinde araçların versiyon tiplerine göre farklılık gösterdiklerini gözlemleyebiliyoruz. 1499 cc silindir hacmiyle piyasaya sürülen araçların maksimum hız kapasiteleri 196 km olarak ölçülmüştür. Şehir içinde yakıt tüketimleri 8.1 litre olurken, şehir dışındaki yakıt tüketimleri ise 4.6 litre ölçülmüştür.

Benzinli segment araç kategorisinde yer alırlar. En çok satışı yapılan renklerine baktığımızda beyaz ve siyah rengin ön planda olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Tasarımsal açıdan büyüleyici özelliklere sahip olan Ford Focus 511 litre bagaj hacmiyle piyasada ön plana çıkmayı başarıyor. Ek olarak Ford Focus araçların günümüzde 6 ileri düz vites özelliklere  sahip olduğunu biliyoruz. 4647 uzunluk kapasitesine sahiptirler. Genişlikleri ise 1825 olarak ölçülmüştür. 3 farklı versiyon için Ford Focus fiyat listesi ve özellikleri, aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Ford FocusTrend X Sedan805.700TL
Ford FocusTrend X Hatchback817.800TL
Ford FocusTitanium Sedan896.700TL
Ford Focus ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Focus ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indiriminin oluşumunda rol oynayan günümüzde en önemli faktörlerin başında aracın silindir hacmi+ fiyat listesi geliyor. Bu iki faktör ÖTV oranının oluşumunda etkili olan doğrudan unsurlardır. Ford Focus araçların ÖTV oranı günümüzde %70 olarak belirlenmiş olup %18 oranında da KDV oranı bulunuyor. Böylece Ford Focus toplam vergi maliyeti %88 olarak belirlenmiştir.

%90 engeli bulunan T.C. vatandaşları ÖTV ve KDV’den tamamıyla muaf bir şekilde Ford Focus araçları satın alabiliyorlar. Aynı zamanda %40 ile %89 arasında engeli bulunan bireylerde bu süreçte %27 oranında indirim kapasitelerinden yararlanma olanaklarına sahip oluyorlar. Ford Focus araçların günümüzde donanımsal açıdan kişilere büyüleyici özellikler sunması ve teknik özelliklerinin geniş standartlarda olması onları popüler yapan faktörlerin başında yer alıyor. ÖTV indirimli bir şekilde Ford Focus fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelÖTV Oranı
Ford FocusTrend X Sedan426.369TL
Ford FocusTrend X Hatchback432.772TL
Ford FocusTitanium Sedan474.525TL
Yorum yapın