Ford Connect Triger Seti Kaç Km Değişir ?

Ford Connect aracında triger setinin kaç km de değişeceğini, ne zaman değişeceğini sizler için anlattık. Ford Connect araçlarında triger setinin zamanında değiştirilmesi oldukça önemli bir konudur. Motor sağlığının en üst seviyede olması için trigerin zamanında değişmesi çok isabetli olacaktır. Ford Connect triger seti kaç km değişir ? Tek tek anlatalım.

Ford Connect triger seti ne zaman değişir? konusunda tüm detayları bir araya getirdik.

Ford Connect Triger Kayışı Kaç Binde Değişir

Ford Connect triger değişimi 3 yıl/90bin km arasında yapılmalıdır. Hem servisin tavsiye ettiği, hemde araç kitapçığında yazılı olduğu şekli tam olarak budur. Bu süreler içerisinde yapılan triger değişimi ile motor verimi en üst düzeyde olmaktadır.

Ford Connect iç Triger Seti Kaç Km Değişir

Ford Connect iç Triger Ne Zaman Değişir ? Ford Connect araçlarında normal trigerden hariç birde iç triger seti bulunmaktadır. Connect iç triger seti değişimi servislerin ilettiğine göre 150- 190 bin km arasında değiştirilmelidir.

Ford Connect Triger Değişimi ve Fiyat

Ford Connect triger setinin ne zaman değişeceği konusunda siz kullanıcılarımızı bilgilendirdik. Triger setinin değişimi oldukça hassastır ve ustalık gerektiren bir iştir. Alanında uzman kişiler ile çalışmanız tavsiye edilmektedir.

Ford Connect Triger Kayışı değişimi fiyatları için üstteki bağlantıya tıklayıp yorum olarak sorabilirsiniz.

Triger kayışının değişmesi gerektiğini nasıl anlarız?

Ford Connect triger kayışı koparsa ne olur?

Şayet Ford Connect triger kayışı koparsa; büyük motor hasarına neden olabilir. Ayrıca aracınızın kontrolünü kaybetmenize neden olursa ciddi yaralanmalara hatta ölüm riskine de sebep olabilir. Triger kayışı, motorunuzun krank milini eksantrik millerine ve valflerine bağlayan lastik bir kayıştır. Triger kayışı, havanın motora girip çıkmasını sağlamak için valfleri açıp kapatan eksantrik millerini çalıştırır. Burada meydana gelen bir sorun, tüm motorunuzu doğrudan etkiler. Triger kayışınız koptuğunda, motorunuzdaki tüm valflerin aynı anda hareketini durdurmasına neden olur. Bu, yağın motordan akışının durması anlamına gelir ve bu da dakikalar içinde ciddi hasara neden olabilir. Sonuç olarak Ford Connect aracınızda bir şekilde triger kayışı koparsa, bu yolda kalmanıza dahası masraflı tamirlere neden olur.

Ford Connect triger kayışı koparsa ne olur?

Triger kayışının değişmesi gerektiğini nasıl anlarız?

Arabanızın triger kayışını her 100 bin kilometrede bir değiştirmelisiniz. Çoğu üretici beş yılda bir triger kayışının değiştirilmesini önerir. Bazı yeni arabalarda, yeni kayış değiştirme zamanı geldiğinde size hatırlatan bir elektronik ateşleme sistemi olabilir. Kopmuş bir triger kayışı, yüksek kilometreli araçlarda motor arızasının en yaygın nedenlerinden biridir. Triger kayışı, motor valflerinizi pistonlarla senkronize tutan parçadır. Dolayısıyla koparsa, doğrudan motorunuz zarar görecektir. Bu arada triger kayışınızda bir sorun bulunup bulunmadığını anlamanın en iyi yolu, sürüş sırasında veya parkta rölantideyken olağandışı sesleri dinlemektir. Böyle bir şüphe durumunda bir an önce tamircinize gitmelisiniz!

Triger kayışı koparsa ne olur?

Triger kayışınız koparsa, motor hemen çalışmayı durduracaktır ve yolda kalırsınız.

Triger kayışı ne işe yarar?

Triger kayışı, motorunuzdaki eksantrik millerini tahrik ederek, motorunuzun düzenli bir şekilde çalışmasına destek olur.

Triger kayışını ne zaman değiştirmeliyim?

Genelde 100 bin km’de bir aracınızın triger kayışınızı değiştirmeniz önerilmektedir.

Yorum yapın