Fiat Palio Rolanti Sorunu ve Çözümü

Fiat Palio araçlarında birçok rölanti sorunu olduğunu görmekteyiz. Kullanıcılar bu durumdan kurtulmak için uzun süreli araştırmalar ve maddi masraflar yapmaktadır. Her 10 Palio aracının altısında Palio rölanti yükselmesi, Fiat palio rölanti sorunu mevcuttur. Palio rölantide stop etme sorunlarının arkasında bir takım ateşleme sorunları yatmaktadır. Palio ışıkta durduğumda , ayağımız gazdan çektiğimde stop ediyor diyorsanız bu araştırmamız sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz. 1998, 1999, 2000,2001 Fiat Palio modellerinde rölanti arızası sık sık gözükmektedir. Sürekli değişen motor devri ve düzensiz çalışma gibi sorunların çözümleri altta sizler için listelenmiştir.

Fiat Palio Rölanti Sorunu

En çok karşılaşılan sorunlar altta listelenmiştir. Bu listedeki arızalar tek tek konrol edilmelidir.

  • Gaz kelebeği bozulmuş olabilir. Temizliği veya değişimi gereklidir.
  • Rölanti motoru bozulmuş olabilir veya elektriksel olarak kopukluklar mevcuttur.
  • Rölanti ayarlayıcısı bozulmuş olabilir.

Fiat Palio Rolanti Sorunu Çözümü

Fiat Palio 1.2 8V rölanti sorunu ve Fiat Palio 1.6 16V rölanti sorunu ortalama tüm Fiat Palio araçlarda mevcuttur. Bu sorunun çözümü aslında oldukça basittir. İlk başlanması gereken yerlerden birisi de rölanti motorunu kontrol ettirmektir. Genelde bu sorun rölanti motorundan kaynaklanmaktadır. Rölanti motorunun temizliği gibi durumlar sorunu çözebilmektedir.

Rölanti motoru tamiri veya değişimi sonrasında sorun düzelmedi ise gaz kelebeğini kontrol etmek gerekmektedir. Palio gaz kelebeği temizliği ve gerekirse Palio gaz kelebeği değişimi olduktan sonra rölanti sorunu çözülecektir. Bu sorun Palio 1.4 araçlarında da görülmektedir.

Bir Palio kullanıcısının rölanti sorununa dair bir yorumu

2001 Fiat Palio 1.6 aracımda uzun zamandır rölanti sorunu mevcuttu. Çok masraf yapıldı ve 1 ay kadar uğraşmama rağmen düzelmemişti. En son gittiğim bir usta rölanti motorunu ve gaz kelebeğini söküp temizledi. O günden sonra aracımda rölanti sorunu kalmadı. Işıklarda durduğumda, ve ani fren yapmalarda stop eden Palio aracım artık hiç bir şekilde rölanti dalgalanması yapmıyor. Öncelikle gideceğiniz ustanın Palio marka araçlardan anladığına emin olmanız gerek. Anlamayan ustalar farklı parçaları değiştiriyor hatta aracınızın ayarlarını dahi bozabiliyor. Bu yüzden usta seçimi oldukça önemlidir.

Palio 1.6 Kullanıcısı

Palio rölanti sorunu ve çözümlerini sizlere anlattık. Sorunun çözümü oldukça kolaydır. Palio rölanti dalgalanması , yükselmesi ve düşmesi gibi sorunların genel nedeni rölanti motoru ve gaz kelebeğidir. Bunların bakımı usta eller tarafından yapıldığı zaman sorun çözülecektir.

Yorum yapın