Fiat Fiorino Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Fiat Fiorino fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak ettiğiniz tüm ayrıntılara bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Fiat Fiorino araçlar piyasaya 1.3 95 HP Multijet- 1.4 77 HP FIRE ve 1.4 77 HP EKO motor kapasiteleriyle piyasaya sürülmüşlerdir. Araçların günümüzde silindir hacimleri 1248 olarak ön plana çıkıyor. Silindir adedi ise 4’tür ve tek sıra, yatay özelliklere sahip durumdadır.

Yakıt beslemesini incelediğimizde araçların günümüzde turbo model yakıt tipine sahip olduklarını bilmekteyiz.  Maksimum güç kapasiteleri araçların bu süreçte 95 HP olarak ön plana çıkıyor ve 3750 d-d sistemine sahip olmalarıyla biliniyorlar. Maksimum tork kapasitelerini incelediğimiz zaman ise araçların günümüzde 200 Nm düzeyinde 1500 d-d dolaylarında olduğunu bilmekteyiz. 

Emisyon seviyesi olarak Fiat Fiorino araçlar Euro 6D- Final özelliklere sahip olmalarıyla ön plana çıkmayı başarıyorlar. HillHolder sistemi başta olmak üzere hız sabitleme sistemi araçlarda bulunuyor. Yokuş kalkış sistemi olarak bilinen HillHolder sistemi araca sürüş dinamiği katan özelliklerden biri konumundadır. Araçta multimedya SMART ekran, klima sistemi, navigasyon çubuğu gibi özellikler mevcuttur. Ek olarak ön ve arka desteği hava yastıkları araçlarda bulunuyor.

Fiat Fiorino fiyat listesi ve özellikleri

Fiat Fiorino Yakıt Tüketimi

Fiat Fiorino yakıt tipi olarak araçlar dizel yakıt tipine sahip olmalarıyla piyasada ön planda yer alıyor. Ek olarak Fiat Fiorino araçların günümüzde 1248 cc islindir hacmine sahip olduklarını bilmekteyiz. Gövde tipi araçların kombi olarak piyasaya sürülmüştür. Yakıt tüketimi bakımından ise yakıt kapasitesi araçların 45 litre konumdadır.

Şehir içi yakıt tüketimi olarak Fiat Fiorino araçlar 5.2 litre yakıt tüketiyorlar. Şehir dışında ise Fiat Fiorino araçların yakıt tüketimleri günümüzde 3.8 litre olarak ön plana çıkıyor. Karma yakıt tüketimi bakımından ise araçların 4.3 litre gibi bir ortalama yakıt tükettiklerini bilmekteyiz. LGP araçlarda bulunmuyor ve Euro 5 emisyon değerlerine sahip olmalarıyla biliniyorlar.

Bagaj hacmi olarak 356 Litrelik bir hacme sahiptirler ve ek olarak 2500 litre 2 koltuk bagaj hacmine sahip olmalarıyla piyasada ön plana çıkıyorlar. Taban genişliği araçların günümüzde 195 mm düzeydedir. Jant çapları 16 inçtir ve alaşımlı jant sistemlerine sahip oldukları bilinen özelliklerden bazıları konumundadır. Ek olarak Fiat Fiorino araçlarda radyo sistemi, harici giriş çıkış sistemleri günümüzde mevcuttur. Fiat güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Fiat Fiorino Kampanyalı Fiyat Listesi

Fiat Fiorino Kampanyalı Fiyat Listesi

Fiat Fiorino araçlar uzunluk olarak 3864 mm, genişlik 1716 mm, yükseklik ise 1721 mm düzeyindedir. Araçların günümüzde boş ağırlık kapasiteleri 1257 kg olarak ön plana çıkıyor. Dönüş çapı özelliklerini incelediğimizde 9.95 mt düzeyinde olduğunu bilmekteyiz. Yük sabitleme kancaları ve zemin kaplaması gibi özellikler araçlarda bulunuyor.

Önden çekişili araç segmentine sahip olmalarının yanı sıra Fiat Fiorino araçların 5 ileri şanzıman kademesi piyasada bulunuyor. Şanzıman türü olarak ise araçların manuel tip özelliklere sahip olduklarını bilmekteyiz.  Donanım paketi olarak Premio özelliklerindedirler.  200 nm azami tork kapasitesi, 95 HP ve 170 km maksimum hız kapasitesi araçlarda bulunan özelliklerden bazıları konumundadır.  Besleme tipi olarak araçların turbo özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Cargo Standart modeller için Fiat Fiorino fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Fiat FiorinoCargo Standart347.900TL
Fiat FiorinoCombi Pop352.900TL
Fiat Fiorino Kampanyalı Fiyat Listesi

Fiat Fiorino ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Fiat Fiorino araçların ÖTV oranı günümüzde %60 olarak belirlenmiştir ve %18 oranında da KDV oranı araçlarda vergi olarak uygulanıyor. Böylelikle toplamda araçların %78 düzeyinde vergi düzeni bulunuyor. Ülkemizde %90 engeli bulunan engelli kişiler ÖTV ve KDV muafiyetli bir şekilde Fiat Fiorino araçları vergi bedelsizliği kapsamında satın alabiliyorlar. Aynı zamanda bu süreçte %45 ile %89 arasında engeli bulunan kişilerde araçları %27 ÖTV indirimiyle alabilme imkanlarına sahiptirler.

Fiat Fiorino araçlarda birçok açıdan kişileri cezbedecek özellikler bulunuyor. Her şeyden önce bu araçlar dinamik sürüş yetenekleriyle, hız sabitleme sistemleriyle ön plana çıkmayı başarıyorlar. Ek olarak araçların dijital klima sistemi başta olmak üzere alaşımlı jant sistemleri ve daha birçok özelliğe sahip olduğunu bilmekteyiz.

MarkaModelÖTV İndirimi
Fiat FiorinoCargo Standart196.554TL
Fiat FiorinoCombi Pop199.379TL

Fiat Fiorino fiyat listesi ve özellikleri konusuna geniş kapsamlı bir şekilde değindik.

Yorum yapın