2022 En Kaliteli 5 Enjektör Temizleyici

Günümüzde her otomobilin yakıt enjeksiyon sistemleri vardır. Yakıt enjeksiyonunun görevi ise yanmayı sağlamak adına motorda ki ilgili silindire yakıt püskürtmektedir. Bu püskürtme sonrasında araç hareket etmektedir. Fakat bu enjektörler bazı durumlarda tıkanabilmektedir.

Birçok katkı maddesi ve partiküller enjektör arızalanmasına ve tıkanmasına sebep olur. Kirli ve arızalı yakıt enjektörleri ise motora düzensiz şekilde yakıt püskürtmeye başlar. Düzensiz püskürtme sonucunda araçta çalışmama ve tekleme gibi birçok sorun görülür. Yeterince tıkandığında ise araç hiç çalışmaz hale gelir.

Yakıt enjektörleri arıza belirtisi vermeye başladığında veya tıkandığında enjektör değişimi veya kaliteli bir enjektör temizleyici maddesi kullanabilirsiniz. Bu gibi sorunlarda en ucuz yöntemle başlamak genellikle kabul edilebilir bir yöntemdir.

Aşağıda dünya çapında kendini kanıtlamış markaların enjektör temizleyici ürünleri yer alır. En iyi enjektör temizleyici maddelerini birçok siteden sipariş vererek getirebilirsiniz.

Liqui Moly Jectron Yakıt Enjeksiyon Temizleyici

Alman merkezli olan Liqui Moly yakıt enjektör temizleyicisi oldukça performans veren bir maddedir. Bu ürün yakıt enjektörlerindeki kirleri temizleyici özelliği ile tanınan bir üründür.

Enjektörü ve emme valflerini tortulardan temizleyerek daha az yakıt tüketimi, yüksek performans ve daha düzenli bir rölanti sunar.

Gaz kelebeğinin tepkisi daha iyi olur. Düzensiz ve dalgalı rölanti sorununu en doğru sonuçlara getiren bu ürün emisyon sonuçlarında da başarılı bir maddedir. Liqui Moly Jectron ürünü diğer ürünlerden biraz daha pahalı olmasına rağmen en çok tercih edilen yakıt enjektör temizleyicisi arasındadır.

Red Line Complete SI-1 Yakıt Enjektör Temizleyici

Birçok kullanıcı bu ürünün en iyisi olduğunu düşünmektedir. Red Line Complete SI-1 adlı bu ürün içerisinde daha iyi temizleme yapabilmek için polieter aminler içerir. Bu özelliği sayesinde birçok enjektör temizleyici ürünlerinin bir tık daha üzerinde gösterilir.

Ayrıca bu ürün içerisinde bulunan kaliteli sentetik yağlar her zaman yanma odası ve valflerin ömrünü uzatmaktadır. Bu ürünü satın alabilmek için yurt dışı alışveriş sitelerine bakmanız gerekir. Fiyatı ise ortalama olarak 400- 500 TL arasındadır.

Chevron Techron Concentrate Plus Enjektör Temizleyici

Techron teknolojisine sahip olan bu ürün enjektör temizleme konusunda oldukça iddialıdır. Techron;motordaki tüm parçaların temiz tutulmasına katkı sağlayan oldukça güçlü bir temizleyici bir katkıdır. Bu katkı motordaki tortularla en iyi şekilde mücadele eder ve motorun hayati parçalarını temiz tutar.

Chevron Techron Concentrate katkı maddesi oldukça pahalı bir üründür fakat aynı zamanda fiyatını da hak eden bir katkı maddesidir. 400- 500 TL’ye alabilmek mümkündür.

Royal Purple Max Atomizer Enjektör Temizleyici

Yıllardır kendini ispat etmiş olan bu ürünün binlerce kullanıcısı mevcuttur. Ayrıca kullanıcı yorumları da ciddi anlamda olumludur. Karbonu tamamen ortadan kaldırmak için sürekli formüller geliştiren Royal Purple, enjektör temizleme konusunda başarılı bir iş sağlamaktadır.

Bu ürün kullanıldığında yakıt enjektörlerinde ve rölantide bir düzelme görülür. Kısa sürede fayda sağlayan bu ürüne yurt dışı birçok siteden ulaşabilir ve anında sipariş verebilirsiniz.

Yakıt Enjektör Temizleyici Ne Sıklıkta Kullanılır?

Birçok yakıt enjektörü markası bu ürünlerin 3000- 5000km arasında kullanılmasını tavsiye etmektedir. Sadece bakım için bir servise gidiyorsanız eğer yılda 1 veya 2 kez kullanılması da tavsiye edilmektedir.

Enjektör tıkanıklığı sorunları genellikle aracını fazla kullanmayan veya gaz pedalını sakin kullananlarda görmektedir. Gaz pedalını aktif olarak kullanan hızlı sürücülerde ise enjektörler sürekli yakıt püskürtmesi sağladığından ötürü tıkanıklık sorunu daha az görülür.

Enjektör temizleyici işe yarıyor mu ?

Enjektör temizleyici ürünü satın almadan önce araştırma yapmanız her şekilde tavsiye edilir. Bu yukarı da paylaştığımız tüm enjektör temizleyicileri kendini dünya çapında kanıtlamış ürünlerdir. Kullanılması durumunda birçok faydasının olduğunu da görebilmek pek mümkündür. Fakat piyasada sahte ürünler de olabilmektedir. Bu gibi durumda sahte ürün kullanmak enjektörlerin tamamen tıkanmasına veya arıza yapmasına neden olabilir. Bu yüzden ürün araştırması yapmalı ve kendini kanıtlamış markaların enjektör temizleme ürünlerini almalısınız.

Yorum yapın