2023 En Kaliteli 5 Enjektör Temizleyici

Günümüzde her otomobilin yakıt enjeksiyon sistemleri vardır. Yakıt enjeksiyonunun görevi ise yanmayı sağlamak adına motorda ki ilgili silindire yakıt püskürtmektedir. Bu püskürtme sonrasında araç hareket etmektedir. Fakat bu enjektörler bazı durumlarda tıkanabilmektedir.

Birçok katkı maddesi ve partiküller enjektör arızalanmasına ve tıkanmasına sebep olur. Kirli ve arızalı yakıt enjektörleri ise motora düzensiz şekilde yakıt püskürtmeye başlar. Düzensiz püskürtme sonucunda araçta çalışmama ve tekleme gibi birçok sorun görülür. Yeterince tıkandığında ise araç hiç çalışmaz hale gelir.

Yakıt enjektörleri arıza belirtisi vermeye başladığında veya tıkandığında enjektör değişimi veya kaliteli bir enjektör temizleyici maddesi kullanabilirsiniz. Bu gibi sorunlarda en ucuz yöntemle başlamak genellikle kabul edilebilir bir yöntemdir.

Aşağıda dünya çapında kendini kanıtlamış markaların enjektör temizleyici ürünleri yer alır. En iyi enjektör temizleyici maddelerini birçok siteden sipariş vererek getirebilirsiniz.

Liqui Moly Jectron Yakıt Enjeksiyon Temizleyici

Alman merkezli olan Liqui Moly yakıt enjektör temizleyicisi oldukça performans veren bir maddedir. Bu ürün yakıt enjektörlerindeki kirleri temizleyici özelliği ile tanınan bir üründür.

Enjektörü ve emme valflerini tortulardan temizleyerek daha az yakıt tüketimi, yüksek performans ve daha düzenli bir rölanti sunar.

Gaz kelebeğinin tepkisi daha iyi olur. Düzensiz ve dalgalı rölanti sorununu en doğru sonuçlara getiren bu ürün emisyon sonuçlarında da başarılı bir maddedir. Liqui Moly Jectron ürünü diğer ürünlerden biraz daha pahalı olmasına rağmen en çok tercih edilen yakıt enjektör temizleyicisi arasındadır.

Red Line Complete SI-1 Yakıt Enjektör Temizleyici

Birçok kullanıcı bu ürünün en iyisi olduğunu düşünmektedir. Red Line Complete SI-1 adlı bu ürün içerisinde daha iyi temizleme yapabilmek için polieter aminler içerir. Bu özelliği sayesinde birçok enjektör temizleyici ürünlerinin bir tık daha üzerinde gösterilir.

Ayrıca bu ürün içerisinde bulunan kaliteli sentetik yağlar her zaman yanma odası ve valflerin ömrünü uzatmaktadır. Bu ürünü satın alabilmek için yurt dışı alışveriş sitelerine bakmanız gerekir. Fiyatı ise ortalama olarak 400- 500 TL arasındadır.

Chevron Techron Concentrate Plus Enjektör Temizleyici

Techron teknolojisine sahip olan bu ürün enjektör temizleme konusunda oldukça iddialıdır. Techron;motordaki tüm parçaların temiz tutulmasına katkı sağlayan oldukça güçlü bir temizleyici bir katkıdır. Bu katkı motordaki tortularla en iyi şekilde mücadele eder ve motorun hayati parçalarını temiz tutar.

Chevron Techron Concentrate katkı maddesi oldukça pahalı bir üründür fakat aynı zamanda fiyatını da hak eden bir katkı maddesidir. 400- 500 TL’ye alabilmek mümkündür.

Royal Purple Max Atomizer Enjektör Temizleyici

Yıllardır kendini ispat etmiş olan bu ürünün binlerce kullanıcısı mevcuttur. Ayrıca kullanıcı yorumları da ciddi anlamda olumludur. Karbonu tamamen ortadan kaldırmak için sürekli formüller geliştiren Royal Purple, enjektör temizleme konusunda başarılı bir iş sağlamaktadır.

Bu ürün kullanıldığında yakıt enjektörlerinde ve rölantide bir düzelme görülür. Kısa sürede fayda sağlayan bu ürüne yurt dışı birçok siteden ulaşabilir ve anında sipariş verebilirsiniz.

Yakıt Enjektör Temizleyici Ne Sıklıkta Kullanılır?

Birçok yakıt enjektörü markası bu ürünlerin 3000- 5000km arasında kullanılmasını tavsiye etmektedir. Sadece bakım için bir servise gidiyorsanız eğer yılda 1 veya 2 kez kullanılması da tavsiye edilmektedir.

Enjektör tıkanıklığı sorunları genellikle aracını fazla kullanmayan veya gaz pedalını sakin kullananlarda görmektedir. Gaz pedalını aktif olarak kullanan hızlı sürücülerde ise enjektörler sürekli yakıt püskürtmesi sağladığından ötürü tıkanıklık sorunu daha az görülür.

Enjektör Temizleyici Yakıtı Düşürür Mü?

Enjektör temizleyici işe yarıyor mu ?

Enjektör temizleyici ürünü satın almadan önce araştırma yapmanız her şekilde tavsiye edilir. Bu yukarı da paylaştığımız tüm enjektör temizleyicileri kendini dünya çapında kanıtlamış ürünlerdir. Kullanılması durumunda birçok faydasının olduğunu da görebilmek pek mümkündür. Fakat piyasada sahte ürünler de olabilmektedir. Bu gibi durumda sahte ürün kullanmak enjektörlerin tamamen tıkanmasına veya arıza yapmasına neden olabilir. Bu yüzden ürün araştırması yapmalı ve kendini kanıtlamış markaların enjektör temizleme ürünlerini almalısınız.

Enjektör temizleyici işe yarıyor mu ?

Enjektör Temizleyici Kaç Km De Kullanılır?

Araç servislerinden alınabilen ve isteğe göre aynı servislerde uygulanabilen bir üründür enjektör temizleyici. 10.000 kilometrede bir kullanılması uygundur. İsteyen sürücüler 180 günde birde bunu uygulayabilirler. 300 ml’lik bir şişe enjektör sisteminin temizlenmesi için yeterli olacaktır. Fakat ürün yakıt deposu boşken uygulanmalıdır. Eğer nemli ve sıcak günlerde su deposu hızlıca doluyorsa 5.000 kilometrede de uygulanabilir. Enjektör bir aracın en kritik parçaları arasında yer alır. Dolayısıyla bu parçanın düzenli olarak bakımının yapılıyor olması gerekir. Bu aşamada özellikle yeni nesil enjektör temizleyici ürünleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak bu tarz ürünleri kullanırken dikkatli hareket etmekte fayda vardır.

Enjektör Temizleyici Kaç Km De Kullanılır?

Enjektör Temizleyici Araca Zarar Verir Mi?

Araçta kullanılan pek çok temizleyici ürün kimyasallar içermektedir. Haliyle fazla kullanımı araca zarar verebilir. Genç araçlarda bu ürün kararında kullanılırsa hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Fakat yaşlı araçlarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Parçalar eski olduğundan dolayı delinmelere sebep olabilir. Özellikle araçta daha önce hiç enjektör temizliği yapılmamışsa parçalara zarar verme ihtimali daha da artmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında şayet aracınız için enjektör temizleyici kullanacaksanız, mutlaka iyi bir marka olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu aşamada aracınız için tercih ettiğiniz denenmiş bir marka olması, başarılı bir performans elde etmenizi de mümkün kılar.

Enjektör Temizleyici Araca Zarar Verir Mi?

Dizel Araçlarda Enjektör Temizliği Ne Kadar?

Enjektör temizleyici fiyatları markadan markaya değişiklik göstermektedir. Piyasada tekli paketler 120 TL ile 170 TL arasında fiyatlara bulunabilmektedir. Düzenli olarak uygulamak isteyenler içinse 8’li ya da 10’lu paketler bulunmaktadır. Paketlerin fiyatları ise 1.200 TL’den başlamaktadır. Paket olarak almanın oldukça uygun fiyatlara geldiğini belirtebiliriz. İsteyen sürücüler motor yağı ya da antifiriz ile birlikte verilen paketleri de değerlendirebilirler. Genel olarak enjektör temizliği işleminin fiyatları aracınızın markasına ve modeline bağlı olarak değişmektedir. Dolayısıyla günümüz itibariyle farklı fiyat seçeneklerinden söz edebiliriz. Bir de enjektör temizliği fiyatlarının ustadan ustaya bile değişiklik gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Dizel Araçlarda Enjektör Temizliği Ne Kadar?

Enjektör Temizliği Yapılmalı Mı?

Enjektör temizliği ile ilgili özellikle internette birbirinden farklı görüşler bulunmaktadır. Bu nedenle yapılıp yapılmaması konusu tamamen sürücünün tercihine kalmış bir durumdur. Fakat yapılan işlemin oldukça yararlı olduğu söylenmektedir. İşlemin ardından sistemin arıza çıkarma ihtimalinin düştüğü belirtilmektedir. Ayrıca performansın yükseldiği ve yakıt tüketiminin de düştüğü belirtilmektedir. Yararlı olacağını düşünen sürücüler yaptırabilirler. Enjektörlerde meydana gelen tıkanıklıklar aracınızın performansını doğrudan etkiler. Dolayısıyla bir şekilde aracınızda enjektör tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız bu sorunu gidermeniz gerekir. Bu aşamada söz konusu sorunun giderilmesi için mutlaka bu alanda uzman olanlardan hizmet almak şarttır. Ancak bu sayede sorunsuz bir temizleme işleminden söz edebiliriz.

Enjektör Temizliği Yapılmalı Mı?

Enjektör Tıkalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Enjektörlerden birinin tıkalı olup olmadığını anlamak için öncelikle motor çalıştırılır ve bir iki saniye rölantide bırakılır. Isınmayan egzoz manifoltu bulunur. Daha sonra enjektör konnektörü çıkarılır. OHM metre yardımıyla bu konnektörün güç ölçümleri gerçekleştirilir. Daha buji ve bağlantı kabloları kontrol edilir. Eğer buji ıslak gibiyse ya da yakıt kokuyorsa silindiri besleyen enjektör arızalı demektir. Genel olarak aracınızda enjektör tıkanıklığı sorunu varsa bu ilk önce aracınızın performansına doğrudan etki edecektir. Yani aracınızın çekiş gücünde bir azalma durumu varsa enjektörlerden şüphelenmeniz gayet olağandır. Ayrıca aracınızda yakıt ekonomisi konusunda net bir gerileme durumu varsa da bu da enjektör arızası ya da tıkanıklığına işaret etmektedir.

Enjektör Tıkalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Enjektör Temizleyici Yakıtı Düşürür Mü?

Enjektör temizleyiciler bağlantı borularının içinde ki yakıttan kalan artıkların hepsinin temizlenmesini sağlar. Emiş supapları, valfler ve tüm yakıt sistemi ögeleri arındırılmış olur. Sistem adeta yenilenir. İçlerinde kurum is gibi kalıntılar kalmaz. Haliyle çok daha verimli şekilde püskürtme gerçekleşir. Böylece hem aracın performansı yükselir hem de yakıt kullanımı azalmış olur. Tıkalı bir enjektöre sahip olmanız demek aynı zamanda aracınızın daha fazla yakıt tüketiyor olması demektir. Dolayısıyla aracınızdaki enjektör tıkanıklığı sorununu gideriyor olmanız; yakıt tüketimini de olumlu yönde etkileyecektir. Bu aşamada enjektör temizleyici ürünlerinin yakıt tüketimini düşürmek konusunda başarılı olduklarını ifade edebiliriz.

Yorum yapın