En İyi Kaydırmayan Kışlık Lastik Markaları

Kış aylarında araç bakımları sırasında lastik değişimleri de yapılır. Kullanıcılar kış aylarında bu kışlık lastikler ile daha güvenli yolculuklar yaparlar. Kışlık lastiği olmayan araçlar oldukça tehlikelidir. Tarihi çok eski olan lastikler bir an önce değiştirmeli ve güvenliği sağlamalıdır.

Kış lastiği seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

En önemli kriterlerden birisi ise lastiğin üretim yılıdır. Kullanıcılar sıfır lastik aldıklarında bazen üretim tarihine dikkat etmezler. Bazı sıfır diye alınan lastikler 10 yıllık dahi çıkabilmektedir. Fakat lastikler 10 yıl doğru bir ortamda, rafta saklanabilmektedir. Yine de alırken üretim yılına dikkat etmelisiniz.

Sıfır lastiklerin dişleri arasında renkli çizgiler bulunur. Bunlar lastiğin sıfır olduğunun belirtileridir. Yanak tarafındaki dişleri kontrol ediniz. En ufak bir deformasyon varsa, diş kopması varsa o lastiği almamalısınız.

Kullanıcılar lastik almadan önce, hangi kışlık lastiği alsam diye düşünürler. Kar ve buzda en iyi tutunan lastik hangisi ? İşte sizler için hangi kış lastiği daha iyi diye araştırdık ve bu konuda hepsini derledik.

En iyi kışlık lastik markaları

Nokian Kışlık Lastikleri:

Zor koşulların uzmanı olarak bilinen bu marka, her türlü kış şartlarına karşı oldukça rahat hareket ediyor. En kaygan,en zorlu hava koşullarında bile kaliteden ödün vermeyen Nokian kış lastikleri sizlere güvenli bir kış yolculuğu sunuyor. Konforlu ve ekonomik bir yolculuk için Nokian markasına güvenebilirsiniz. Kış lastikleri olarak Nokian  WR 4 Modelleri oldukça tercih edilmektedir.
 Nokian kış lastiği fiyatları ise 250 ila 2500 tl arasında değişmektedir.

Goodyear Kış Lastikleri

Listemizin ikinci sırasında ise Goodyear kış lastikleri yer almaktadır. Birçok ödüle sahip olan bu lastik markası, kullanıcıya güvenli ve kaliteli bir yolculuk seçeneği sunuyor. Son 5 sene içerisinde yapılan testlerde %80’inden fazlasında bu marka tavsiye edilmiştir. Birçok önde gelen otomobil üreticileri orijinal ekipman olarak Goodyear lastiklerini tercih etmektedir. Goodyear Ultragrip 9, kış aylarının vazgeçilmez modelidir.

Goodyear kışlık lastik fiyatları 240 tl’den başlayan fiyatlar ile lastik boyutuna ve araca göre değişmektedir.

Continental Kış Lastikleri

Continental dünyanın tüm yol şartlarını iyi bilmekte olan bir lastik markasıdır. En iyi frenleme alanında ürettikleri lastikler oldukça başarılı. Araştırmaktan asla vazgeçmeyen Continental lastik firması oldukça başarılı işler çıkartmaktadır. WinterContact TS 860 lastikleri, kış aylarında tercih edilen lastik modelidir.

Continental kışlık lastik fiyatları 250 tl ile 2500 tl arasında araca ve lastik boyutlarına göre değişmektedir.

Lassa Kışlık Lastikleri

Karlı ve buzlu yollarda nasıl güvenle seyahat edersiniz? cevabı Lassa’da saklıdır. Lassa lastikleri tüm hava şartlarında konforu güvenliği ve frenlemeyi en iyi ayarlayan lastiklerden birisidir. Sağlamsa Lassa sloganıyla adından hep iyi bahsettiren bu lastik firmasını güvenle tercih edebilirsiniz.

Lassa kışlık lastik fiyatları, ebadına göre 250 tl’den başlayan fiyatlar ile satılmaktadır. Kış aylarında ise Lassa Snoways modeli tercih edilmektedir.

Hankook Kış Lastikleri

Güvenli ve keyifli bir sürüş, her kullanıcının beklediği birşeydir. Bunu ise Hankook her kullanıcıya sağlamak için zorlu hava şartlarında kışlık lastikler üretiyor. Teknolojik ve yenilikçi ruhu ile her zaman kaliteli kışlık lastik üretimlerine devam etmekteler. Sizde karlı yollarda, takılmadan yolculuk yapmak isterseniz bu lastiği tercih edebilirsiniz.

Hankook lastik fiyatları 250 tl’den başlayan fiyatlar ile satılmaktadır.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.