Dizel Turbo Tamiri Fiyatları 2023

Turbo tamiri fiyatları her arıza türünde olduğu gibi aracın markasına göre farklılık göstermektedir. Turbo arızasında hemen tamir yöntemine geçilmeden önce turbo arızasına neden olan arızanın bulunması ve onun tamir edilmesi gerekmektedir. Bir araçta turbo arızasına yol açabilecek birçok arıza çeşidi bulunur. Bunlar usta veya servis tarafından tespit edilmeli ve çözülmelidir.

Turbo tamir fiyatları sonrasında genellikle standart araç bakımları da yapılır. Çünkü turbo tamiri sonrasında hava filtresi ve yağ gibi değişimlerin de yapılması gerekmektedir. Tavsiye edilen en sağlıklı yöntem de bu olmaktadır. Markalara göre turbo bakımı fiyatlarını alttaki tabloda bir araya getirdik.

Turbo Tamiri Fiyatları 2023

Araç markasıTurbo Tamir Fiyatı
1.3 Multijet turbo tamir fiyatları4800 TL
Megane 2 turbo tamiri fiyatı4400 TL
Fiat Linea turbo tamiri fiyatı5100 TL
BMW turbo tamiri fiyatları5900 TL
Opel Astra j kasa turbo tamir fiyatı4800 TL
Mercedes E200 Cdi Turbo tamiri fiyatları5900 TL
Mercedes E180 turbo tamiri3100 TL

Turbo Yağ Kaçağı Tamiri Fiyatı Ne Kadar ?

Turbo yağ kaçağı olduğunda araç yağ yakmaya başlar. Turbodan yağ kaçağı olduğunda egzozdan beyaz duman atar. Bu şekilde yağ kaçağı olduğu anlaşılır. Turbodaki yağ kaçağının seviyesi arttıkça motorun performansı ciddi derecede düşmeye doğru ilerler. Turbo yağ kaçağı tamiri fiyatları genellikle turbonun durumuna göre değişir. Az yağ kaçakları düşük ücretler ile çözüme kavuşturulurken, çok yağ kaçağının olduğu durumlarda yüksek ücretler ile karşılaşmak mümkündür.

Turbo tamiri fiyatlarını konumuz aracılığı ile hemen öğren

Ankara, İstanbul, Adana, İzmir, Bursa, Antalya, Sakarya gibi diğer tüm illerde de turbo tamiri yapan firmaları bulmak mümkündür. Turbo tamiri yaptırmadan önce firmayı araştırmanızı tavsiye ederiz. Kullanıcı yorumları, yapılan turboların kullanım ömrü ve garanti gibi durumları yaptırmadan önce ilgili firma ile konuşmak gerekir.

Turbo tamiri işi profesyonellik ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Öncelikle turbo arızasına neden olan arıza giderilmeli ve sonrasında turbo tamir edilmelidir. Turbo revizyon fiyatları servislere göre değişiklik gösterecektir. Firmanın tecrübesine, kurumsallığına ve konumuna göre turbo revizyon fiyatları farklı olabilmektedir.

Turbo tamir edilmezse ne olur?

Turbo motor ömrünü kısaltır mı?

Turbo, motorunuzun hayati bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu teknoloji; motora giren havayı yanma odasına girmeden önce sıkıştırarak basıncını arttırırlar. Sonuç olarak, doğal emişli motorların elde edebileceğinden daha fazla güç ve torktur. Turbo teknolojisi genellikle zamanla aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalan birçok bileşenden oluşan çelikten yapılır. Bu nedenle periyodik olarak değiştirilmeleri veya onarılmaları gerekir. Özellikle turbonun bakımını düzenli bir şekilde yapılıyor olması motor ömründe de herhangi bir sorun yaşanmasına engel olacaktır. Turbo, herhangi bir dizel motorun önemli bir parçasıdır. Yanma odasına giren hava basıncını arttırmak için kullanılırlar. Bu da silindire daha fazla yakıtın enjekte edilmesini sağlar. Sonuç olarak daha fazla güç, tork ve verimlilik elde edersiniz.

Turbo motor ömrünü kısaltır mı?

Turbo değişimi ne kadar sürer?

Genel olarak turbo değişimi çoğu araç için yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. Ancak bu, ne tür bir aracınız olduğuna ve turbo şarja erişmenin ne kadar kolay olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Şayet daha eski bir aracınız varsa, daha fazla zamana ihtiyacınız olabilir. Çünkü turbonun kendisini değiştirmeden önce çıkarılması gereken başka bileşenler olabilir. Dolayısıyla bu tarz bir değişim işlemi çok daha uzun sürebilir. Turbo, zamanla aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalan karmaşık parçadır. Bu parçalar çoğu durumda hızlı bir şekilde yıpranmazlar. Yaş ve bakım geçmişi gibi çeşitli faktörlere bağlı 100 bin km kadar dayanabilirler.

Turbo değişimi ne kadar sürer?

Turbo tamir edilmezse ne olur?

Aracınızın turbosu bozulursa, düzgün çalışmaz ve yüksek hızlarda sürerken veya bir stop lambasından veya dur işaretinden hızlı bir şekilde hızlanırken size yeterli gücü vermez. Ayrıca, diğer arabaların normalde hiç çaba sarf etmeden kolayca gidebileceği yokuşları çıkmak veya trafik sıkışıklıklarından geçmek için kendinizi gaz pedalına sertçe basmak zorunda kalırsınız. Ayrıca turbo tamir edilmezse aracınızın net bir şekilde çekişi de düşecektir. Böyle bir durumda aracınızı tamircinize götürerek bu sorunun bir an önce gidermenizde fayda vardır. Ancak bu sayede aracınızdan daha üst düzeyde bir performans elde edebilirsiniz.

Yorum yapın