Diferansiyel Tamiri Fiyatları Ne Kadar ?

Araçlarda bulunan diferansiyeller yağsız kaldığında arıza durumuna geçebilir. Bu durumda diferansiyel tamiri yapılması gerekir. Genellikle arkadan itiş ve 4×4 araçlarda sık sık diferansiyel arızası görülebilir. Bu gibi durumlarda uzman kişiler ile çalışılması gerekmektedir. Diferansiyel tamiri fiyatları aracın marka ve modeline göre değişmektedir. Defransiyel tamiri yapacak servis veya ustayı bulduğunuz zaman tamir sonrası garanti verip vermediğini kesinlikle öğrenmelisiniz.

Defransiyel Tamiri Fiyatları 2022

Diferansiyel tamir fiyatları 2022 yılında aşağıda ki gibidir. En sık tamiri yapılan araç markalarını tek tek listeledik.

Tofaş Şahin defransiyel tamiri fiyatları600 TL
Doğan slx defransiyel tamiri fiyatları600 TL
Ford transit defransiyel tamiri fiyatları900 TL
Lada niva diferansiyel tamir fiyatı1100 TL
w124 defransiyel tamiri fiyatı1400 TL
Sprinter defransiyel tamiri fiyatı1800 TL
Bmw diferansiyel tamiri fiyatı2100 TL

Diferansiyel ötmesi, uğuldaması durumunda araç kullanılmamalı ve doğrudan tamire götürülmelidir. Diferansiyel arızası belirtileri arasında ilk olarak ötme ve uğuldama yer alır. İleri seviye defransiyel arızasında dişli kırılması meydana gelir ve araç hareket etmez. Kısacası diferansiyelden en ufak bir ses gelmesi durumunda hemen müdahale edilmelidir.

Diferansiyel tamir fiyatları marka ve model bilgisine göre farklılık göstermektedir. Konumuzda birçok markanın diferansiyel tamir fiyatını öğrenebilirsiniz.

Diferansiyel tamiri kaç lira ?

Günümüz de en çok diferansiyel tamiri yapılan markalar arasında Tofaş, Bmw, Mercedes gibi arkadan itiş sistemine sahip araçlar yer alır. Diferansiyel arızasının en büyük sebeplerinden birisi ise bakımsızlıktır. Belirli kilometreler de diferansiyel yağı değişimi yapılmalıdır. Bu dişliler yağsız kaldığında aşınmakta veya kırılabilmektedir. En ucuz diferansiyel tamiri fiyatları ise günümüzde ortalama 700 Liradan başlamaktadır.

Diferansiyel tamirini Ankara, İstanbul, Adana gibi yerlerde ve Türkiye’nin diğer birçok ilinde garantili bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Yorum yapın