Dacia Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Dacia periyodik bakım fiyatları her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Dacia marka araçlar günümüzde SUV model araçlar olarak piyasada varlık gösteriyorlar. Bu araçların bakımlarının her yıl 2 defa düzenli olarak yaptırılması araçların performansı açısından önemli bir işlevselliğe sahiptir.

Markanın araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğunda araçların süspansiyon sistemleri başta olmak üzere motor aksamları, triger kayışı, lastik kontrolleri gerçekleşir. Aynı zamanda araçların aküsü kontrol edilerek gerekli görülürse araçların aküsüne ilaveler yapılır. Periyodik bakım işlemleri günümüzde araçların performansını artıran en önemli oto-servis hizmetleri arasında bulunuyor. Yaz ve kış olmak üzere periyodik bakımlar yaptırılmalıdır.

Dacia Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Dacia Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Günümüzde Dacia araçların periyodik bakımları söz konusu olduğunda araçların birçok işlemden geçtiğini bilmekteyiz. Araçların periyodik bakımlarının mutlak suretle 20 bin km’de bir aralıklarla yaptırılması gerekir. Düzenli olarak periyodik bakımını yaptıran araçların en iyi sürüş deneyimini sürücülere sunduğu biliniyor. Periyodik bakım kapsamında serinin otomobilleri aşağıdaki işlemlerden geçer. Bunlar;

 • Akü takviyesi,
 • Şanzıman kontrolleri,
 • Süspansiyon kontrolleri,
 • Far ve Rot ayarlarının yapılması,
 • Mekanik aksam kontrolleri ve sistem aksamlarının kontrolleri,

Gibi işlemlerden serinin otomobilleri geçer. Markanın araçlarının periyodik bakım süreci günümüzde oto-servis alanında hizmetler sunan firmalar tarafından yapılan bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında en iyi standartlarda hizmetlerden yararlanarak araçlarınızdan en iyi sürüş deneyimini elde etme verimliliğine erişebilirsiniz. Böylelikle en sürüş performansını yakalayarak aracınızı en iyi şekilde sürebilirsiniz. Dacia periyodik bakım fiyatları konusu gündeme geldiği zaman yapılan işlemin detaylarına bağlı olarak karşımıza farklı seçenekler çıkıyor!

Dacia Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılır?

Dacia Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılır?

Dacia serinin araçlarının ağır bakımlarının mutlak suretle günümüzde 70 bin km’de bir aralıklarla yaptırılması önemlidir. Ağır bakım süreci kapsamında araçların periyodik bakım süreci kapsamında olduğu gibi işlemlerden geçtiği bilinir.

Dacia Ağır Bakımları Neleri Kapsar?

Serinin otomobillerinin ağır bakım süreci kapsamında birçok işlemden geçtiğini bilmekteyiz. Her şeyden önce markanın otomobillerinin ağır bakım sürecinde bütün mekanik parça aksamlarının kontrolleri sağlanıyor. Sonrasında araçların sistem aksamlarının kontrolleri yapılır. Diğer işlemler şu şekilde sıralanabilir,

 • Triger seti kayışı kontrolleri,
 • Süspansiyon kontrolleri,
 • Şanzıman ve şasi kontrolleri,
 • Motor aksam kontrolleri,

Gibi işlemler günümüzde ağır bakım süreci dahilinde yapılan en önemli işlemler arasında ilk sırada yer alıyor. Böylelikle kişiler her açıdan en iyi sürüş performansından yararlanma fırsatlarına oto-servis ağır bakım hizmetleri kapsamında sahip oluyorlar.

Dacia Sandero Yağımı Bakımı Fiyatları Ne Kadar

Dacia Sandero Periyodik Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının periyodik bakımları yılda maksimum iki defa yaptırılmalıdır. Araçlar periyodik bakım kapsamında birçok farklı aşamadan geçtiği bilinmektedir. Bu süreçte araçların hava filtrelerinin kontrolleri yapılır. Aynı zamanda partikül fitrelerinin kontrolleri de gene periyodik bakım kapsamında yapılan bir işlem çeşididir.

Triger kayışı kontrolleri de bu süreçte yapılır. Ek olarak araçların süspansiyon sistemleri, şasileri, motor aksamları ve sistem aksamlarının kontrolleri yapılarak araçların performans açısından en düzeyde olması sağlanır. Periyodik bakım fiyatlarını sizler için bu bölümde araştırdık. İşte Dacia periyodik bakım fiyatları;

Dacia Sandero Periyodik bakım1000 TL-2500 TL
Dacia Sandero Periyodik Bakım Fiyatları
Dacia Sandero Yağımı Bakımı Fiyatları

Dacia Sandero Yağımı Bakımı Fiyatları

Dacia Sandero araçların yağ bakımının düzenli olarak 10.000 km ile 15.000 km’de 1 yapılması önerilmektedir. Bu süreçte araçların yağ bakımı kapsamında yapılması en uygun olan yağ 5W- 30 olarak ön plana çıkmaktadır.  Yağ bakımı kapsamında eski yağ boşaltılarak yeni yağ ilave edilir. Yeni yağ ilavesiyle beraber yağ bakımı süreci tamamlanmış olur. Yağ bakımı süreci üzerinde günümüzde rol oynayan en önemli faktörlerin başında firma faktörü gelmektir. Firmaların fiyat belirleme tarifeleri birbirlerinden tamamen farklıdır. Dolayısıyla sektörde birçok farklı yağ bakım fiyatları bulunuyor. Yağ bakım fiyatları ortalama olarak aşağıdaki tabloda gibidir!

Dacia SanderoYağ bakım1000 TL-2000 TL
Dacia Sandero Yağımı Bakımı Fiyatları
Dacia Sandero Kışlık Bakım Fiyatları

Dacia Sandero Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının kışlık bakımı kışın yollarda güvenli bir sürüş yapmak için önemli bir faktördür. Kışlık bakım söz konusu olduğunda otomobillerin bütün aksamları kontrol edilir. Aksamları kontrol edildikten sonra araçların fren sistemlerinin kontrolleri yapılır. Sonrasında ise rot ayarları ve far ayarları yapılarak araçların kışlık duruma uygun olup olmadığı denetlenir. Markanın araçlarının kışlık bakım fiyatları sürekli olarak yeni güncellemelerle beraber değişkenlik gösteriyor. Bu sebeple günümüzde net bir fiyat bilgisinden söz etmek pek mümkün gözükmemektedir. Kışlık bakım fiyatlarının olduğu ortalama fiyatlar aşağıdaki tabloda gibidir!

Dacia SanderoKışlık bakım2500 TL-4000 TL
Dacia Sandero Kışlık Bakım Fiyatları
Dacia Sandero Stepway Periyodik Bakım Fiyatları

Dacia Sandero Stepway Periyodik Bakım Fiyatları

Dacia Sandero Stepway marka otomobillerin periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda günümüzde oto-servis firmalarının farklı fiyat listeleri belirlediği bilinmektedir. Periyodik bakım fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktör ise şehir faktörüdür. Şehirden şehre periyodik bakım fiyatları farklılık gösterebilir. Periyodik bakım kapsamında araçlar aşağıdaki aşamalardan geçer;

 • Şasi kontrolleri,
 • Süspansiyon sistemi kontrolleri,
 • Motor yağı değişimi,
 • Akü kontrolleri,
 • Motor aksamı değişikleri,
 • Sistem aksamları,
 • Hava filtresi kontrolleri,
 • Partikül filtreleri kontrolleri,
 • Egzoz borusu kontrolleri,

Periyodik bakım kapsamında günümüzde araçlara yapılıyor.

Dacia Sandero StepwayPeriyodik Bakım2250-3750 TL
Dacia Sandero Stepway Periyodik Bakım Fiyatları
Dacia Sandero Stepway Yağ Bakımı Fiyatları

Dacia Sandero Stepway Yağ Bakımı Fiyatları

Dacia Sandero Stepway araçların yağ bakım fiyatları son günlerde sık sık gündeme geliyor. Fiyatlar üzerinde günümüzde rol oynayan en önemli faktör servis firmasıdır. Yağ bakımının 10 bin ile 15 bin km’de bir yapılması önerilir. Aynı zamanda yıllık üç kez yapılması tavsiye edilir. Markanın araçlarının yağ bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların motor ömrünü uzatmaktadır. Aynı zamanda araçların motor performansı da bu süreçte daha güçlü hale gelir ve verimli bir şekilde çalışmaya devam eder. Araçların yağ bakım fiyatları aşağıdaki gibidir;

Dacia Sandero StepwayYağ  Bakım1000TL-2250 TL
Dacia Sandero Stepway Yağ Bakımı Fiyatları
Dacia Sandero Stepway Kışlık Bakım Fiyatları

Dacia Sandero Stepway Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık bakımları söz konusu olduğunda günümüzde birçok aşamadan araçların geçtiğini bilmekteyiz. Araçların birçok aşamadan geçerken aynı zamanda bütün mekanik aksamları bu süreçte kontrol edilir ve araçlar kış şartlarına göre hazırlanır. Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları sürekli olarak güncellenmektedir. Yıldan yıla fiyatların farklılık gösterdiğini bilmekteyiz. Kışlık bakım kapsamında araçların motorları başta olmak üzere farları, frenleri ve diğer aksamlarının kontrolleri gerçekleştirilir. Son olarak da araçların lastikleri kontrol edilerek lastik kontrolleri tamamlanmış olur. Kışlık bakım fiyatları ortalama olarak aşağıdaki tabloda gibidir!

Dacia SanderoStepwayKışlık Bakım2500TL-4000TL
Dacia Sandero Stepway Kışlık Bakım Fiyatları
Dacia DusterPeriyodik Bakım Fiyatları

Dacia Duster Periyodik Bakım Fiyatları

Dacia Duster periyodik bakımları araçların mekanik aksamlarının kontrolleriyle gerçekleşir. Mekanik aksamlar kontrol edildikten sonra araçların süspansiyon sistemlerinin kontrolleri gerçekleşir. Süspansiyon sistemleriyle beraber şasi kontrolleri, far kontroller, fren sistemi kontrolleri gibi farklı kontroller yapılır. Ek olarak araçların periyodik bakımları kapsamında hava filtreleri ve partikül fitreleri de yapılmaktadır. Periyodik bakım süreci günümüzde titiz bir şekilde oto-servis firmaları tarafından yapılıyor. Servis firmaları bu süreçte aynı zamanda fiyatlar bakımından farklı fiyat tarifeleri sunacaktır. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları aşağıdaki tabloda olduğu gibidir!

Dacia DusterPeriyodik Bakım2250TL-3900 TL
Dacia DusterPeriyodik Bakım Fiyatları
Dacia Duster Yağ Bakımı Fiyatları

Dacia Duster Yağ Bakımı Fiyatları

Markanın araçlarının yağ bakımı fiyatları her yıl sürekli olarak güncellenmektedir. Yağ bakımı söz konusu olduğunda ilk olarak işleme yağ sızıntılarının kontrolleriyle başlanır. Yağ sızıntılarının tespiti sonrasında gerekli onarımlar yapılır. Sızıntılar tespit edildikten sonra motor yağı kontrolleri yapılır. Motor yağı kontrolleri yapıldıktan sonra son olarak araçların şanzıman yağı kontrolleri yapılmaktadır. Yağ bakımlarının 10.000 km ile 17.000 km arasında düzenli olarak yaptırılması gerekir. Ortalama olarak yılda 3 kez yaptırılması yağ bakımının yaptırılması için uygundur. Ortalama yağ bakımı fiyatları aşağıdaki tabloda gibidir. İşte o tablo!

Dacia DusterYağ  Bakım1000TL-2250 TL
Dacia Duster Yağ Bakımı Fiyatları

Dacia Duster Kışlık Bakım Fiyatları

Dacia Duster kışlık bakım fiyatları sürekli olarak güncelleniyor. Serinin araçlarının teknik özellikleri SUV model araç arayanlar için en iyi performansı sunuyor. Dolayısıyla serinin araçlarının düzenli olarak her yıl kasım ayında bakımlarının yaptırılması gerekir. Kışlık bakım fiyatları günümüzde farklılık gösterir.

YouTube video
Dacia Periyodik Bakım Fiyatları

Bakım periyotları kapsamında araçların motor aksamları kontrol edilir. Sistem aksamları da gene kışlık bakım periyotları kapsamında kontrol edilen bir diğer önemli olgudur. Bakım süresi kapsamında aynı zamanda süspansiyon sistemleri kontrolleri de sağlanır. Ek olarak bu süreçte lastiklerde kontrol edilerek, kışlık şartlara uygun hale getirilir.

Dacia DusterKışlık Bakım2500 TL-4000 TL
Dacia Duster Yağ Bakımı Fiyatları

Dacia periyodik bakım fiyatları konusunda merak ettiklerinize kapsamlı bir şekilde yanıtlar verdik!

Dacia Sandero Stepway periyodik bakımda neler yapılır?

Şasi kontrolleri, Süspansiyon sistemi kontrolleri, Motor yağı değişimi, Akü kontrolleri, Motor aksamı değişikleri, Sistem aksamları, Hava filtresi kontrolleri, Partikül filtreleri kontrolleri, Egzoz borusu kontrolleri, Dacia Sandero Stepway periyodik bakımda yapılıyor.

Dacia Duster periyodik bakım fiyatları ne kadar?

Dacia Duster periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğu zaman karşımıza 2 bin 250 TL ile 3 bin 900 TL arasında bir ücret çıkar.

Dacia periyodik bakımda neler yapılıyor?

Akü takviyesi, Şanzıman kontrolleri, Süspansiyon kontrolleri, Far ve Rot ayarlarının yapılması ve Mekanik aksam kontrolleri ve sistem aksamlarının kontrolleri Dacia periyodik bakımda yapılmaktadır.

Yorum yapın