Dacia Duster Gösterge Arıza Lambası ve Anlamları

Her araç markasında olduğu gibi Dacia Duster model araçlarında göstergede ki arıza lambalarının bir anlamı vardır. Eğer ki yolculuk esnasında gösterge de bir arıza lambası yandı ise hemen aracı durdurmalı ve bunun sebebini öğrenmelisiniz. Arıza lambasının yanmasının sebebi ise motor veya elektronik bazı parçalarda bir arızanın olduğunu gösterir. Bu sayede ekrana yansıtılarak kullanıcı haberdar edilir. Duster arıza ışıkları ve anlamları altta bulabilirsiniz.

Duster ikaz lambalarının anlamlarını öğrenmek için kısa bir araştırma veya hemen servisi aramanız yeterli olacaktır. Bazı önemli arıza lambaları esnasında aracın hareket etmemesi ve direk servisin çağırılması gerektiğini unutmamakta fayda vardır.

Duster Gösterge Paneli İkaz Lambası ve Anlamları

Arıza LambasıAnlamı
Dacia Duster aracınızda eko modun aktif olduğunu gösterir. Bu sayede aracınızda yakıt tüketimi az olur.
Duster aracınız da bu ikaz lambasını gördüyseniz lastiklerde ki hava miktarının indiğini göstermektedir. Lastik patlamış olabilir. Hemen kontrol edilmesi gerekir.
İlk kontak esnasında bu lamba yanıp söner. Bu normaldir. Fakat yolculuk esnasında yağ basınç lambası yanarsa hemen aracı durdurmalı ve servis ile iletişime geçmelisiniz. Yağ basıncı ikaz lambası oldukça önemli bir sorunun habercisi olabilir.
Akümülatör şarj ikaz ışığı anlamına gelir. Yolculuk esnasında bu ışık yanar ise aracın şarj dinamosunda bir problem olduğu anlamına gelir. Bu durumda servis ile iletişim kurulmalıdır.
Abs fren sistemi ikaz lambasıdır. Duster aracınızda hareket halinde bu ışık yanarsa abs fren sisteminde bir arıza olduğu anlamına gelir.

Duster araçlarında ki arıza lambalarının her birinin anlamı vardır. Bunlardan en temel olanlarını yukarıda ki resimde görebilirsiniz. Altta ise tüm arıza lambalarını sizler için paylaşalım.

Dacia Duster gösterge ikaz lambaları

Dacia marka aracında beliren ikaz lambalarının tümünü grafiklerde görebilirsiniz. İkaz lambası yandığında panik olmamalı ve soğukkanlılık ile aracı durdurup yetkili veya özel bir servis ile iletişime geçmelisiniz. Bazı arıza lambaları Duster aracınızın hiç çalışmamasını sağlayabilir. Bu durumda aracı çalıştırmak için bir çaba sarf etmemek en iyisidir.

Bu arıza lambaları ve anlamları Dacia Sandero ve Logan modelleri içinde aynı olmaktadır. Sandero aracınızda bir arıza lambası yandı ise buradakiler ile aynı anlam taşımaktadır.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.