Citroen Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Citroen araçlar söz konusu olduğunda bu marka araçların periyodik bakımları araç sahipleri tarafından her daim merak edilmiştir. Her şeyden önce markanın araçları bakım kapsamında birçok aşamadan geçer. Citroen priyodik bakım fiyatları günümüzde birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Dolayısıyla sabit bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde mümkün değildir. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak yapılan yeni güncellemelerle beraber farklılık gösteriyor.  Sizler için bu yazıda Citroen araçların periyodik bakım fiyatlarını araştırdık. İşte karşınızda o detaylı liste!

İçerik
Citroen Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Citroen Periyodik Bakımı Neyi Kapsar?

Markanın araçlarının periyodik bakımları günümüzde birçok aşamayı kapsamaktadır. Periyodik bakımları zamanında yapılan araçlar günümüzde performans açısından sürücülere en iyi performansı sunmaya devam ederler. Dolayısıyla periyodik bakım sürecinin düzenli olarak yaptırılması günümüzde önemli bir unsur olarak ön plana çıkmaktadır. Markanın araçları periyodik bakım kapsamında aşağıdaki aşamalardan geçer;

 • Yağ sızıntıları kontrolleri,
 • Şasi kontrolleri,
 • Şanzıman yağı kontrolleri,
 • Süspansiyon sistemi kontrolleri,
 • Far sistemi kontrolleri,
 • Frenler,
 • Motor kontrolleri,
 • İç filtre kontrolleri,

Gibi aşamalardan geçerler. Bu aşamalardan geçen araçların aynı zamanda bütün mekanik parçaları da kontrol edilir. Böylelikle her açıdan sürücülere konforlu bir sürüş deneyimi sunabilmek adına araçlar en iyi standartlarda çalışmaya devam eder.

Citroen Periyodik Bakımı Neyi Kapsar?

Citroen Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Markanın otomobillerinin ağır bakımlarının ne zaman yaptırılacağı konusu son günlerde sık sık gündeme geliyor. Araçların genellikle ağır bakımlarının 60 bin km ile 80 bin km arasında yapılması gerektiği biliniyor. Düzenli olarak ağır bakımlarının yapılması araçların performansını etkileyen en önemli unsurlar arasında bulunuyor. Bu aşamada ağır bakım fiyatları konusunda detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanızı hemen her zaman tavsiye ediyoruz. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayan bir şekilde ve bütçe dostu olacak şekilde ağır bakım yaptırabilirsiniz.

Citroen Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Citroen Ağır Bakımında Neler Yapılıyor?

Ağır bakımlar söz konusu olduğunda bunun periyodik bakımlarla hemen hemen eş değer olduğunu bilmek gerekir. Periyodik bakım kapsamında yapılan bütün bakımlar ağır bakımda da yapılmaktadır. Dolayısıyla hemen hemen aynı işlemler yapılıyor. Markanın araçlarının ağır bakımları aşağıdaki kontroller gerçekleştirilerek yapılır. Bunlar;

 • Süspansiyon sistemi kontrolleri,
 • Şanzıman yağı değişimi,
 • Motor yağı değişimi,
 • Yağ sızıntıları kontrolleri,
 • Far ayarları, rot ayarları,
 • Triger seti kontroller,

Olarak günümüzde ön plana çıkan işlemler olarak biliniyor. Bu aşamada Citroen ağır bakımlarının son derece titiz bir süreci beraberinde getirdiğini ifade edebiliriz. Bundan dolayıdır ki bu tarz bir hizmeti alırken; alanında uzman olanların sürece dahil olup olmadığını kontrol etmenizi her zaman öneriyoruz.

Citroen Ağır Bakımında Neler Yapılıyor?

Citroen C5 Aircross SUV Periyodik Bakım Fiyatları

Araçların günümüzde periyodik bakımlarının yılda iki defa yaptırılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Citroen C5 Aircross SUV araçların periyodik bakımı söz konusu olduğunda araçların birçok işlemden geçtiği biliniyor. Şanzıman yağı değişimi başta olmak üzere hava filtresi değişimi, süspansiyon sistemi kontrolleri, mekanik parçaların aksamlarının kontrolleri gibi aşamalardan günümüzde periyodik bakım kapsamında araçlar geçmektedir. Periyodik bakım aynı zamanda araçların verimliliğinin de artmasında etkili olan en önemli detayların başında yer almaktadır. Periyodik bakım fiyatları günümüzde firmadan firmaya farklı düzeyde seyir etmektedir. Dolayısıyla net bir fiyat bilgisi sektörde bulunmuyor. Fiyatlar ortalama düzeydedir.

Citroen C5 Aircross SUVPeriyodik Bakım1750 TL-3000 TL
Citroen C5 Aircross SUV Periyodik Bakım Fiyatları
Citroen C5 Aircross SUV Periyodik Bakım Fiyatları

Citroen C5 Aircross SUV Yağ Bakımı Fiyatları

Araçların günümüzde motor performanslarının etkili bir şekilde çalışması için yağ bakımının düzenli olarak yılda 3 defa yaptırılması önemlidir. Minimum 2, maksimum 3 olarak ön plana çıkmaktadır. Bakım kapsamında yağ sızıntılarının kontrolleri gerçekleştirilir. Yağ sızıntısı bulunması durumunda sızıntıların onarımı tamamlanır. Aynı zamanda şanzıman yağı değişimi de gene yağ bakımı kapsamında yapılan işlemler arasında bulunuyor. Ek olarak bu süreçte motor yağı kontrolleri de avantajlı bir hizmet dahilinde yapılır. Periyodik yağ bakımının yapılması araçların motor ömrünü uzatmaktadır. Aynı zamanda performansını olumlu yönde etkileyecektir.

Citroen C5 Aircross SUVYağ Bakım750 TL-1750 TL
Citroen C5 Aircross SUV Yağ Bakımı Fiyatları
Citroen C5 Aircross SUV Yağ Bakımı Fiyatları

Citroen C5 Aircross SUV Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım söz konusu olduğu zaman markanın araçlarının yılda 1 defa kışlık bakımlarının yapılması önemlidir. Kışlık bakım kapsamında araçlar kış şartlarına hazır hale getirilir. Böylelikle araçlar kışın daha iyi sürüş performansını sürücülere sunmayı başarırlar. Ek olarak kışlık bakım güvenlik açısından da önemlidir. Bakım kapsamında araçların lastikleri kış şartlarına göre uyarlanır. Şanzıman kontrolleri, far kontroller, sistem aksamlarının kontrolleri bakım dahilinde yapılmaktadır. Aynı zamanda aracın klima sistemi ve akü sistemi de gene bu süreçte kontrol edilen bir diğer kısım olarak ön plana çıkıyor. Citroen C5 Aircross SUV modelinin kışlık bakım fiyatları gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkıyor;

Citroen C5 Aircross SUVPeriyodik Bakım2000 TL-3250 TL
Citroen C5 Aircross SUV Yağ Bakımı Fiyatları
Citroen Elektrikli e-C4 Periyodik Bakım Fiyatları

Citroen Elektrikli e-C4 Periyodik Bakım Fiyatları

Elektrikli araç segmentinin en güçlü araçları arasında bulunan Citroen Elektrikli e-C4 araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması önemlidir. Düzenli periyodik bakımların yapılması araçların günümüzde sürüş performansını olumlu yönde etkileyecek en önemli detayların başında geliyor. Aynı zamanda araçların periyodik bakım kapsamında sistemsel aksamlarının tamamının kontrol edildiğini bilmekteyiz. Sistem aksamlarının kontrollerinin yanı sıra far ve rot ayarları da bu süreçte yapılan diğer ayar seçenekleri arasında yer alıyor. Periyodik bakımı yapılan araçların günümüzde motor kullanım ömrü daha uzundur.

Citroen Elektrikli e-C4Periyodik bakım2000 TL-3450 TL
Citroen Elektrikli e-C4 Periyodik Bakım Fiyatları
Citroen Elektrikli e-C4 Yağ Bakımı Fiyatları

Citroen Elektrikli e-C4 Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı kapsamında ilk olarak araçların yağ sızıntısı kaçırıp kaçırmadığı kontrol edilir. Sonrasında ise şanzıman yağı araçların kontrol edilir. Şanzıman yağında oluşan herhangi bir olumsuz durum saptanırsa bu durumda şanzıman yağı değişimleri yapılmaktadır. Ek olarak bu süreçte araçların şasileri de kontrol edilmekle beraber motor yağı kontrolleri de yapılmaktadır. Sonrasında araçların yağ bakımı tamamlanmış oluyor. Yağ bakımı fiyatları günümüzde farklılık gösterir. Belirleyici faktör olarak ise günümüzde firmalar doğrudan yağ bakım fiyatlarında etkili rol oynamayı başaran faktör olarak bilinir. Bu aşamada aşağıdaki fiyatlardan söz edebiliyoruz;

Citroen Elektrikli e-C4Periyodik bakım700 TL-2000 TL
Citroen Elektrikli e-C4 Yağ Bakımı Fiyatları
Citroen Elektrikli e-C4 Kışlık Bakım Fiyatları

Citroen Elektrikli e-C4 Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım günümüzde her yıl düzenli olarak yapılması gereken bir bakımdır. Özellikle kasım ve aralık aylarında bakımların yaptırılması önem arz eder. Markanın araçlarının kışlık bakımı söz konusu olduğunda hemen hemen periyodik bakımda olduğu gibi birçok aşamadan araçlar geçerek bakımları yaptırılır. Kışlık lastikler bu süreçte en önemli faktörler arasında bulunuyor. Dolayısıyla lastik kontrolleri yapılarak araçların lastikleri kış lastiği kapsamında uyumlu hale getirilir. Ek olarak şanzıman ve süspansiyon sistemi kontrolleri yapılır. Son olarak araçların motor aksamları ve sistem aksamları tamamıyla kışlık bakım kapsamında kontrol edilmektedir.

Citroen Elektrikli e-C4Periyodik bakım2250 TL-3500 TL
Citroen Elektrikli e-C4 Kışlık Bakım Fiyatları
Citroen C3 Aircross SUV Periyodik Bakım Fiyatları

Citroen C3 Aircross SUV Periyodik Bakım Fiyatları

SUV marka araçlar arasında günümüzde teknik özellikleriyle en fazla tercih edilen araçların başında Citroen C3 Aircross SUV marka araçlar yer almaktadır. Serinin araçlarının periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması önemlidir. Yılda en az 3 kez bakımlarının yapılması genellikle tavsiye edilir. Bu süreç kapsamında araçların süspansiyon sistemleri kontrol edilir. Süspansiyon sistemlerine ek olarak araçların şasileri ve motor yağlarının da kontrolleri yapılır. Akü kontrolleri, hava filtresi kontrolleri yapılarak araçların periyodik bakımları en kaliteli şekilde tamamlanır. Fiyatlar üzerinde belirleyici faktör ise günümüzde oto-servis firmalarıdır.

Citroen C3 Aircross SUVPeriyodik bakım2250 TL-3750 TL
Citroen C3 Aircross SUV Periyodik Bakım Fiyatları
Citroen C3 Aircross SUV Yağ Bakımı Fiyatları

Citroen C3 Aircross SUV Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı fiyatları söz konusu olduğunda günümüzde birçok farklı fiyat düzeyinin olduğu bilinmektedir. Yağ bakımı kapsamında araçların motor yağlarının kontrolleri yapılır. Aynı zamanda yağ sızıntısı kapsamında oluşan bütün hasar onarılır. Yağ bakının yılda iki ile üç defa yaptırılması tavsiye edilir. Yağ bakımı yapılan araçların günümüzde sürüş performansı açısından en iyiye sahip olduğu bilinmektedir. Ek olarak motor yağının düzenli olarak yaptırılması araçların motor performansı en iyi açıdan artırıyor.  Motor yağı bakımının fiyatları günümüzde sürekli olarak güncellemektedir. Dolayısıyla fiyatlar konusunda net bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde mümkün değildir. Fiyatlar ortalama bazdadır.

Citroen C3 Aircross SUVPeriyodik bakım1000 TL-2250 TL
Citroen C3 Aircross SUV Yağ Bakımı Fiyatları
Citroen C3 Aircross SUV Kışlık Bakım Fiyatları

Citroen C3 Aircross SUV Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının kışlık bakımları güvenlik ve sürüş performansı açısından hayati öneme sahiptir. Dolayısıyla araçlarınızdan kışında verimli bir sürüş performansı elde etmek istiyorsanız ve sürüşünüzü güvenlikli olarak gerçekleştirmek istiyorsanız kışlık bakım önemlidir. Kışlık bakım kapsamında araçların süspansiyon sistemleri başta olmak üzere bütün mekanik parçaları ve motor aksamları kontrol edilir. Böylelikle araçlar kış şartlarına hazır hale getirilir. Ek olarak araçların lastiklerinin kontrolleri de yapılır. Lastikler kış şartlarına uyumlu hale getirilir. Böylelikle sorunsuz bir kış sürüşü için markanın araçları en kaliteli haline kış bakımıyla getirilir. Burada karar verirken detaylı bir araştırma yaptığınız zaman aşağıdaki fiyat seçenekleri karşınıza çıkar;

Citroen C3 Aircross SUVPeriyodik bakım2500 TL-3850 TL
Citroen C3 Aircross SUV Kışlık Bakım Fiyatları
Citroen C3 Periyodik Bakım Fiyatları

Citroen C3 Periyodik Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları günümüzde farklılık gösterir. Citroen C3 araçlar ekonomik sınıf araçlar olarak piyasada varlık gösterir. Dolayısıyla bu araçların periyodik bakımları sürekli olarak gündeme geliyor. Düzenli olarak araçların periyodik bakımlarının yılda iki kez yaptırılması gerekir. Yaz ve kış mevsimleri kapsamında bakımların yaptırılması sürücülere en iyi sürüş deneyimini sunacaktır. Periyodik bakım kapsamında araçların süspansiyon sistemlerinin kontrolleri yapılır. Süspansiyon sistemlerine ek olarak şanzıman sistemleri ve şasilerin kontrolleri en iyi şekilde kontrol edilir. Gerekli görüldüğü taktirde değişimler yapılır.

Citroen C3Periyodik Bakım1500 TL-3000 TL
Citroen C3 Periyodik Bakım Fiyatları
Citroen C3 Yağ Bakımı Fiyatları

Citroen C3 Yağ Bakımı Fiyatları

Günümüzde yağ bakımı fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Servis firmaları fiyatlar üzerinde doğrudan rol oynayan en önemli faktörlerin başında geliyor. Dolayısıyla fiyatların günümüzde servis firmasından firmasına farklılık gösterdiği bilinen bir detay unsurdur. Yağ sızıntıları kontrolleri başta olmak üzere yağ bakımı kapsamında araçlar birçok aşamadan geçer. Özellikle araçların motor yağlarının kontrolleri bu süreçte yapılır. Böylelikle motor yağlarının kontrolleri yapıldıktan sonra gerekli görülürse eski yağ boşaltılarak yenisiyle değiştirilir. Süspansiyon yağlarının da kontrolleri gene bu süreçte yapılan bakımlar arasında bulunuyor.

Citroen C3Periyodik Bakım700 TL-1500 TL
Citroen C3 Yağ Bakımı Fiyatları
Citroen C3 Kışlık Bakım Fiyatları

Citroen C3 Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım kapsamında günümüzde markanın araçlarının periyodik bakımda olduğu gibi birçok aşamadan geçtiği bilinmektedir. Periyodik bakımda olduğu gibi şanzıman ve şasi kontrolleri yapılır. Motor kontrolleri yapılarak sistem aksamlarının bütün kontrolleri tamamlanır. Aynı zamanda araçların lastikleri de bu süreçte kontrol edilir. Lastikler tamamıyla kış aylarına uyumlu olacak pozisyona getirilir. Kışlık bakım hem sürüş performansın açısından hem de güvenlik açısından önemli bir faktöre sahiptir. Güvenilir bir sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız yılda bir defa mahsus olmak üzere kışlık bakımınızı yaptırmanız önem arz eder.

Citroen C3Periyodik Bakım2000 TL-3750 TL
Citroen C3 Kışlık Bakım Fiyatları
Citroen AMİ Periyodik Bakım Fiyatları

Citroen AMİ Periyodik Bakım Fiyatları

Son yılların gözde araçları arasında yer alan Citroen AMİ araçların periyodik bakım fiyatları merak edilmektedir. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak yeni yapılan güncellemelerle farklılık gösteriyor. Dolayısıyla fiyatlar konusunda sabit bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde mümkün değildir. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda araçlar birçok aşamadan geçer. Her şeyden önce araçların günümüzde şanzımanları, süspansiyon sistemleri ve şasilerinin kontrolleri yapılır. Aynı zamanda motor aksamları ve sistem aksamları kontrolleri de yapılarak markanın araçlarının periyodik bakımları tamamlanmış olur.

Citroen AMİPeriyodik Bakım1250 TL-3000 TL
Citroen AMİ Periyodik Bakım Fiyatları
Citroën C-Elysée Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën C-Elysée Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën C-Elysée otomobillerinin periyodik bakımları günümüzde yılda iki defa yapılmalıdır. İki defa periyodik bakımlarının yaptırılması araçların performans verimliliğini en iyi şekilde artıran unsurlar arasında bulunuyor. Böylelikle araçların motor performansları daha verimli bir hale gelmiş oluyor. Araçların periyodik bakımı kapsamında süspansiyon sistemlerinin kontrolleri yapılır. Aynı zamanda markanın araçlarının farları ve fren ayarlarının da kontrolleri yapılarak en detaylı bakımdan geçtiklerini bilmekteyiz. Bunlara ek olarak araçların rot kontrolleri de yapılır ve direksiyon tutuş kontrolleri de periyodik bakım kapsamında gerçekleşir. Citroën C-Elysée periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğu zaman aşağıdaki seçeneklerden söz edebiliyoruz;

Citroën C-ElyséePeriyodik Bakım2000 TL-3900 TL
Citroën C-Elysée Periyodik Bakım Fiyatları
Citroën C-Elysée Yağ Bakımı Fiyatları

Citroën C-Elysée Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımının düzenli olarak yapılması saraçların motor performansının işlevsel olmasında etkilidir. Verimli bir motor performansına sahip olmak istiyorsanız araçlarınızın yağ bakımını yıl içinde 15 km’de bir düzenli olarak yaptırmanız gerekmektedir. Böylelikle araçlarınızın motorunun daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Serinin araçları son günlerde birçok sürücüye en iyi şekilde hitap etmesiyle ilgileri üzerine çekiyor. Serinin araçlarının yağ bakımı fiyatları günümüzde servis firmasından servise farklılık göstermektedir. Bu sebepten ötürü markanın araçlarının sabit bir fiyat bilgisinin olmadığı bilinmektedir. Her yıl yağ bakım fiyatları güncellenir. Citroën C-Elysée yağ akımı için;

Citroën C-ElyséeYağ bakımı750 TL-2000 TL
Citroën C-Elysée Yağ Bakımı Fiyatları
Citroën C-Elysée Kışlık Bakım Fiyatları

Citroën C-Elysée Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık bakımların günümüzde sürekli olarak yıldan yıla değişerek güncellenmektedir. Markanın araçlarının kışlık bakımı kapsamında birçok parçasının kontrolleri yapılır. İlk olarak araçların bütün mekanik parçalarının kontrolleri yapılır. Sonrasında ise araçların şanzıman sistemleri ve şasileri kontrol edilir. Ek olarak bu süreçte araçların günümüzde rot ve far ayarları da yapılmaktadır. Fren sistemleri de gene bu süreçte araçları kontrol edilen kısımları olarak ön plana çıkıyor. Serinin araçlarının kışlık bakımının düzenli olarak yapılması araçların çalışma performansını etkileyen en önemli unsurlar arasında bulunuyor.

Citroën C-ElyséePeriyodik Bakı2500 TL-4250 TL
Citroën C-Elysée Kışlık Bakım Fiyatları
Citroën Berlingo Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën Berlingo Periyodik Bakım Fiyatları

Otomobillerin günümüzde periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması her yıl 2 minimum 3 maksimum gereklidir. Periyodik bakım söz konusu olduğunda günümüzde araçların birçok aşamadan geçtiklerini bilmekteyiz. Citroën Berlingo marka otomobillerin periyodik bakımları geniş kapsamlı olarak gerçekleşmektedir. Süspansiyon sistemi başta olmak üzere araçların şasilerinin kontrolleri sağlanır. Bu kontrollerden sonra araçların aynı zamanda bütün sistem aksamları ve mekanik parça aksamlarının kontrolleri en iyi şekilde yapılmaktadır. Fiyatlar üzerine belirleyici faktör ise günümüzde firmalardır. Firmaların günümüzde periyodik bakım kapsamında farklı fiyatlar sunduğu bilinmektedir.

Citroën BerlingoPeriyodik Bakım2350 TL-4250 TL
Citroën Berlingo Periyodik Bakım Fiyatları
Citroën Berlingo Yağ Bakımı Fiyatları

Citroën Berlingo Yağ Bakımı Fiyatları

VCitroën Berlingo yağ bakımı fiyatları sürücüler tarafından merak edilen konu başlıkları arasında bulunuyor. Serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları üzerinden doğrudan etkili olan faktör hizmeti sunan oto-servis firmasıdır. Oto-servis firmasından firmasına günümüzde fiyatların farklılık gösterdiği bilinmektedir. Yağ bakımı kapsamında araçların eski yağları boşaltılır ve yeni yağlarla değiştirilir. Genellikle yağ bakımı günümüzde 10 bin km’de bir yapılması gereken bir süreç olarak ön plana çıkmaktadır. Düzenli olarak yağ bakımını bu kapsamlar arasında gerçekleştirmek aracın performans verimliliğini önemli ölçüde etkileyecektir.

Citroën BerlingoPeriyodik Bakım1000 TL-2350 TL
Citroën Berlingo Yağ Bakımı Fiyatları
Citroën Berlingo Kışlık Bakım Fiyatları

Citroën Berlingo Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının kışlık bakım fiyatları günümüzde sürekli olarak değişen gelişmelere bağlı olarak farklılık gösterir. Dolayısıyla güncellemelerle beraber piyasada yer alan fiyatlar sürekli olarak günümüzde değişiyor. Kışlık bakımın performans ve güvenlik açısından önemli olduğu bilinmektedir. Yollarda güvenli bir sürüş deneyimini en iyi şekilde yaşamak istiyorsanız kışlık bakımını yılda bir defa olmak üzere kasım veya aralık ayında mutlak suretle yaptırmanız tavsiye edilir. Lastik değişimi başta olmak üzere motor yağı kontrolleri kışlık bakım sürecinde en çok uygulanan işlemlere arasında yer almasıyla ilgileri üzerine çekiyor.

Citroën BerlingoPeriyodik Bakım2400 TL-4750 TL
Citroën Berlingo Kışlık Bakım Fiyatları
Citroën Berlingo Van Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën Berlingo Van Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën Berlingo Van araçların periyodik bakımları günümüzde sürekli olarak araç sahiplerinin yapması gereken bir işlem süreci olarak bilinir. Oto-servis firmaları tarafından sunulan periyodik bakım hizmetleri günümüzde farklı fiyat döngüsüne sahiptir. Dolayısıyla sabit bir fiyattan söz etmek günümüzde mümkün değildir. Periyodik bakım kapsamında markanın araçlarının süspansiyon sistemleri başta olmak üzere birçok mekanik sistemi kontrol edilir. Sonrasında araçların aynı zamanda bütün aksamlarının kontrol edildiği bilinir. Motor yağı kontrolleri, lastik kontrolleri, hava filtreleri kontrolleri gibi kontroller sağlandıktan sonra araç sahipleri periyodik bakım sürecini tamamlamış olur. Citroën Berlingo içi periyodik bakım fiyatları;

Citroën Berlingo VanPeriyodik bakım2000 TL-3650 TL
Citroën Berlingo Van Periyodik Bakım Fiyatları
Citroën Berlingo Van Yağ Bakımı Fiyatları

Citroën Berlingo Van Yağ Bakımı Fiyatları

Otomobillerin her 15 bin km ile 20 bin km arasında yağ bakımlarının düzenli olarak yaptırılması günümüzde önemli bir süreci teşkil etmektedir. Markanın otomobillerini yağ bakımı hizmetleri sırasında yağ sızıntıları ilk olarak kontrol edilir. Yağ sızıntılarının kontrolleri sağlandıktan sonra araçların şanzıman yağlarına bakılır. Şanzıman yağı kontrolleriyle beraber şasiler kontrol edilir. Böylelikle aracın bakım işlemleri tamamlanmış olur. Yağ bakımı süreci günümüzde önemli bir süreci teşkil eder. Dolayısıyla mutlak suretle her yıl üç kez düzenli olarak yaptırılması gerekiyor. Yağ bakımı sürecinin düzenli olarak yaptırılması araçların motor performansını artıran en önemli işlemler arasında bulunmaktadır.

Citroën Berlingo VanPeriyodik bakım750 TL-2000 TL
Citroën Berlingo Van Yağ Bakımı Fiyatları
Citroën Berlingo Van Kışlık Bakım Fiyatları

Citroën Berlingo Van Kışlık Bakım Fiyatları

Güvenlik ve performans söz konusu olduğunda araçların kışlık bakımlarının yaptırılması önemli bir süreci kapsamaktadır. Kışlık bakım kapsamında süspansiyon sistemlerinin kontrolleri başta olmak üzere fren sistemlerinin kontrolleri yapılır. Aynı zamanda bu süreçte far ve rot ayarları yapılmaktadır. Ek olarak markanın araçlarının şasiler de kışlık bakım kapsamında yapılmaktadır. Markanın araçlarının kışlık bakımı söz konusu olduğunda yılda bir kez işlemlerin tekrarlandığı bilinmektedir. Bir kez işlemler tamamlandıktan sonra araçların bakım işlemleri tamamlanmış olur. Böylelikle araçlar kış şartlarına uyumlu hale getirilir.

Citroën Berlingo VanPeriyodik bakım2250 TL-3800 TL
Citroën Berlingo Van Kışlık Bakım Fiyatları

Citroën Jumpy Van Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën Jumpy Van minibüs model araçlar olarak günümüzde ön plana çıkmaktadır. Bu araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması diğer binek araçlara göre daha önemlidir. Periyodik bakım kapsamında araçlar birçok aşamadan geçer. İlk öncelikle araçların mekanik parçaları kontrol edilir. Mekanik parçalarındaki hasarlar tespit edilir. Bu hasarlar onarıldıktan sonra aracın diğer fraksiyonları kontrol edilir. Süspansiyon sistemi başta olmak üzere şasiler, akü bölmesi, sistem aksamları gibi bölmeler kontrol edilir. Son olarak araçların klima sistemi, far sistemi, fren sistemi kontrol edilerek araçların periyodik bakımları tamamlanmış olur.

Citroën Jumpy Van Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën Jumpy Van Yağ Bakımı Fiyatları

Markanın araçlarının yağ bakımı fiyatları söz konusu olduğunda günümüzde birçok farklı fiyatın olduğu bilinmektedir. Fiyatlar üzerinde günümüzde rol oynayan en önemli faktörlerin başında oto-servis firmaları geliyor. Oto-servis firmalarının fiyatları günümüzde farklı düzeydedir. Dolayısıyla fiyatlar konusunda sabit bir fiyat bilgisinden söz etmek mümkün değildir. Her 15 bin km’de 1 araçların yağ bakımının yapılması gerekir. Düzenli periyotlar halinde yağ bakımının yapılması araçların günümüzde motor performansını artıran bir işlemdir. Böylelikle araçların motor performansı artar ve kullanım ömrü süresi daha uzun olur.

Citroën Berlingo VanYağ bakım1250 TL-2800 TL
Citroën Jumpy Van Periyodik Bakım Fiyatları
Citroën Jumpy Van Kışlık Bakım Fiyatları

Citroën Jumpy Van Kışlık Bakım Fiyatları

Araçların günümüzde kışlık bakımlarının yapılması hem araçların performansı açısından hem de güvenilirliği açısından önemli bir konudur. Markanın araçlarının kışlık bakımı söz konusu olduğunda her sene bunun tekrarlanması önemli bir süreci kapsamaktadır. Dolayısıyla kışlık bakım işlemlerini yaptırarak araçlarınızdan kışın tam düzeyde verimlilik elde edebilirsiniz. Serinin araçlarının kışlık bakımları söz konusunda araçların birçok oto-servis işleminden geçtiğini bilmekteyiz. Motor kontrolleri başta olmak üzere sistem aksamları, süspansiyon sistemleri, şanzıman yağı gibi kontroller yapılır. Aynı zamanda bu süreçte araçların lastikleri kışlık şartlara uyumlu hale getirilir.

Citroën Berlingo VanKışlık bakım2250 TL-3800 TL
Citroën Jumpy Van Kışlık Bakım Fiyatları
Citroën Jumper Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën Jumper Periyodik Bakım Fiyatları

Citroën Jumper marka araçların periyodik bakımları söz konusu olduğunda araçların bütün mekanik parçaları kontrol edilir. Mekanik akşamların kontrol edilmesiyle beraber markanın araçlarının süspansiyon sistemlerinin de kontrolleri bu süreçte yapılır. Sonrasında araçların şanzıman bağlantıları ve triger setleri kontrol edilir. Kontrollerden sonra şasi kontrolleri de yapılarak araçların periyodik bakımları tamamlanır. Aynı zamanda bu süreçte araçların hava filtreleri ve far sistemlerinin de kontrol edildiğini bilmekteyiz. Elbette ki fren sistemleri de bu süreçte kontrol edilerek araçlarda gerekli görüldüğü durumlarda değişimler yapılmaktadır.

Citroën JumperPeriyodik Bakım2000TL-3500TL
Citroën Jumper Periyodik Bakım Fiyatları
Citroën Jumper Yağ Bakımı Fiyatları

Citroën Jumper Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı fiyatları 2023 yılında merak edilen konular arasında bulunuyor. Fiyatların yıldan yıla farklılıklar gösterdiği günümüzde bilinen bir süreçtir. Dolayısıyla yağ bakım fiyatları konusunda sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Sizlere bu bölümde bahsedeceğimiz fiyatlar ortalama fiyatlardır. Yağ bakımı her 10 bin km’de bir ve 15 km’de bir yapılması gerekir. Düzenli olarak yağ bakımının yapılması aracın performansını artıran önemli bir olgudur. Motor ömrü böylelikle araçların uzar ve araçların motor performansları günümüzde daha yüksek düzeyde olur.

Citroën JumperPeriyodik Bakım750 TL-2000 TL
Citroën Jumper Yağ Bakımı Fiyatları
Citroën Jumper Kışlık Bakım Fiyatları

Citroën Jumper Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım fiyatları günümüzde son yıllarda en çok merak edilen konu başlıkları arasında bulunuyor. Kışlık bakım kapsamında araçlara tam donanımlı periyodik bakım uygulanır. Ek olarak bu süreçte araçlar kış şartlarına uyumlu hale getirilir. Kışlık bakım süreci boyunca araçların aynı zamanda lastikleri kontrol edilerek kış şartlarına tam uyumlu hale getirilir.

YouTube video

Citroën Jumper araçların kışlık bakım süreci her yıl düzenli olarak kasım ve aralık aylarında yaptırılması gereken bir süreci kapsar. Dolayısıyla düzenli olarak bakım yapılması araçların verimliliğini artıracak en önemli faktörlerden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Citroën JumperPeriyodik Bakım2250 TL-3750 TL
Citroën Jumper Kışlık Bakım Fiyatları

Citroen periyodik bakımda neler yapılır?

Yağ sızıntıları kontrolleri, Şasi kontrolleri, Şanzıman yağı kontrolleri, Süspansiyon sistemi kontrolleri, Far sistemi kontrolleri, Motor kontrolleri ve İç filtre kontrolleri gibi kontroller periyodik bakımda yapılır.

Citroen ağır bakım ne zaman?

Citroen marka araçların ağır bakımlarının 60 bin km ile 80 bin km arasında yapılması gerektiği biliniyor. Bu aralık aracı kullanım biçimine ve yol vs durumuna bağlı olarak değişebiliyor.

Citroen ağır bakımının kapsamı nasıldır?

Süspansiyon sistemi kontrolleri, Şanzıman yağı değişimi, Motor yağı değişimi ve Yağ sızıntıları kontrolleri Citroen ağır bakım kapsamında yapılıyor.

Yorum yapın