Citroën Elektrikli e-C4 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Citroën Elektrikli e-C4 fiyat listesi ve özellikleri konusuna bu yazımızda değindik! Citroën Elektrikli e-C4 araçlar günümüzde elektrikli araç segmentine sahip araçlardır. Modern tasarımlarıyla bilinirler ve araçların CO2 emisyon değerleri yoktur. Gürültüsüz ve titreşimsiz çalışma özelliklerine sahip olmalarıyla dikkatleri üzerlerine çekerler. 350 km dolaylarına kadar varabilen menzil kapasitelerine sahip olmalarıyla biliniyorlar ve 50 kWh kapasiteli batarya özellikleri bulunuyor.

Sıfır ses oranıyla piyasada farkını yaratan Citroën Elektrikli e-C4 araçların %100 elektrikli oldukları biliniyor. 30 dakikada şarj edilebilme özelliklerine sahiptirler ve 10 kW hızlı şarj özelliği sayesinde 30 dakikada %80 oranında şarj olabiliyor. 7.4 Kw Wallbox AC 7.5 saat 0- 100% şarj özelliklerindedir. Standart ev prizinde ise araçların 100 km için 9 saatte şarj olduklarını bilmekteyiz.

3 farklı sürüş modu araçlarda bulunuyor. Bunlar; normal mod, eko mod, spor modu olarak ön plandadır. Spor modu araçların dinamik sürüş yeteneğine sahip modlarıdır, eko mod ise enerji tasarrufu sağlayan mod olurken, normal mod sürüş ve menzil uyumunu sağlar.

Citroën Elektrikli e-C4 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Citroën Elektrikli e-C4 Yakıt Tüketimi

Citroën Elektrikli e-C4 araçların yakıt tüketimleri incelendiğinde araçların 136 HP gücünde olduklarını gözlemleyebiliyoruz. 260 nm elektromotor kapasitesine sahiptirler ve maksimum tork özellikleriyle piyasada bilinirler. 0 ile 100 km hızlanma değerleri araçların 9.7 saniye olarak ön plana çıkıyor. Araçların batarya kapasitesini incelediğimizde 50 kWh dolaylarında olduklarını gözlemleyebiliyoruz ve dahili AC şarj cihazı gücünün araçların 7.4 olduğu biliniyor.

Şarj süresi olarak 55 dakikalık zaman dilimi içinde %80 batarya kapasitesine ulaştığı biliniyor. Maksimum hız kapasitesi olarak Citroën Elektrikli e-C4 araçların günümüzde 150 km dolaylarında olduklarını bilmekteyiz. Araçların ortalama menzil özelliklerini incelediğimizde 350 km olduğunu ve 468 şehir içi menzile sahip olduğunu görüyoruz. Ek olarak araçlar enerji tüketimi olarak 100 km düzeyinde 15,5 kWh yakıt tüketimi gerçekleştirirler. CO2 salınımı ise araçların 0’dır.

Boş ağırlık kapasiteleri incelendiğinde 1699 kg, uzunlukları 4360 mm, genişlikleri ise araçların 1800 mm dolaylarındadır. Yükseklik kapasitelerini incelediğimizde ise araçların 1525 mm düzeyinde olduğu biliniyor. Aks mesafesi olarak incelendiğinde ise araçlar 2670 mm düzeyinde olduğu ön plana çıkan özelliklerden bazılarıdır. Citroën güncel fiyat listesi için tıklayınız.

Citroën Elektrikli e-C4 Kampanyalı Fiyat Listesi

Citroën Elektrikli e-C4 Kampanyalı Fiyat Listesi

Sınıfının en iyisi olma yolunda kendisinden emin şekilde ilerleyen Citroën Elektrikli e-C4 araçlar tam elektrikli araçlar olarak biliniyorlar. Bagaj hacimlerini incelediğimizde araçların 380 litre konumda bagaj hacmine sahip oldukları biliniyor. Maksimum hız kapasiteleri ise araçların günümüzde 150 km olarak ölçülmüştür. 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde araçların 9.7 hızlanma oranına sahip olduğu biliniyor.

Ortalama menzil kapasitesi araçların 350 km’dir. Şehir içi menzil kapasitesi ise 468 km’dir. Arka frenlerinde araçların kademeli hidrolik sistem bulunuyor, ön süspansiyonlarında ise Pseudo- Mac-Pherson süspansiyon özelliklerinin bulunduklarını bilmekteyiz. Tek vitesli redüktör şanzıman özelliklerine sahiptirler ve batarya kapasiteleri 50 kWh olarak belirlenmiştir. Ek olarak 7.4 dahili AC süresi bulunuyor. Shine Bold için Citroën Elektrikli e-C4 fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Citroën Elektrikli e-C4Shine Bold877.000TL

Citroën Elektrikli e-C4 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Citroën Elektrikli e-C4 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Citroën Elektrikli e-C4 araçların ÖTV indirimli fiyat listesi günümüzde merak edilen konular arasında bulunuyor. Tam elektrikli araçlar olarak piyasaya sürülen araçları %90 engeli bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ÖTV’siz olarak kolay bir şekilde satın alabiliyorlar. %90 altı engeli bulunan kişiler içinse bu durum %27 ÖTV indirimi olarak ön plana çıkmayı başarıyor.

Shinebold donanım paketi halinde piyasaya sürülen Citroën Elektrikli e-C4 araçlar 100 Kw versiyon paketiyle biliniyorlar. Alaşımlı jantlar başta olmak üzere dijital klima sistemi, deri koltuklar, multimedya ekran, navigasyon, hava yastığı gibi iç donanımsal özellikler araçlarda bulunuyor. Aynı zamanda araçlar çalışırken tamamıyla sessiz çalışma olanaklarına sahiptirler. Citroën Elektrikli e-C4 ÖTV indirimli fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Citroën Elektrikli e-C4Shine Bold381.520 TL

Citroën Elektrikli e-C4 fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak edilenlerin tamamına bu yazımızda yer verdik!

Yorum yapın