Citroën C4 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Citroën C4 fiyat listesi ve özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza birbirinden farklı seçenekler çıkmaktadır. Citroën C4 araçlar dinamik tasarım özellikleriyle ön plana çıkan araçlar olarak biliniyor. Araçların büyük çaplı tekerlekleri günümüzde 690 mm olarak ön plana çıkarken, 156 mm yerden yükseklik kapasiteleri bulunuyor. Tam LED Vision teknolojisinin araçlarda kullanılması onları popüler konuma getiren özelliklerden bazıları konumundadır. Ek olarak araçların benzinli ve dizel motor kapasiteleri farklı varyansları piyasada mevcut düzeydedir.

 Euro 6d uyumlu benzinli motor özellikleri piyasada 1.2 Pure-Tech olarak biliniyor. 6 ileri manuel şanzıman özellikleriyle piyasada varlık gösteren bu araçların 100 HP ve 130 HP gücünde olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda diğer segmentinde ise 8 ileri tam otomatik vites kullanılmıştır. Silindir hacimlerini incelediğimizde araçların 1.199 cm3 kapasitesine sahip olduğu ve silindir sayısının 3 olduğu bilinmektedir.

Maksimum dd özellikleri ise araçların günümüzde 5500 olarak biliniyor. Maksimum tork kapasitelerini incelediğimizde karşımıza 205 nm özelliklere sahip segmentinin en iyisi çıkıyor. Turbo beslenme özelliklerine sahiptirler ve 1750 d-d sistemine sahiptirler. Maksimum hız kapasiteleri 184 km olarak piyasada varlık gösteriyor.

Citroën C4 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Citroën C4 Yakıt Tüketimi

Citroën C4 araçların yakıt tüketimleri segmentine bağlı olarak farklılık gösteriyor. Şehir dışı yakıt tüketimleri genel olarak segmentlerde 4.0 litre olarak ölçülmüştür. Şehir içi yakıt tüketimlerini incelediğimizde ise araçların 5.7 litre özelliklerde olduklarını görebiliyoruz. Karma yakıt tüketimleri ise benzinli araçlarda 4.6 litre olarak ön plana çıkmıştır. CO2 salımı karma g-km 108 olarak kabul edilmiştir. Dizel varyansında ise aracın yakıt tüketimi daha ekonomiktir.

Dizel şehir dışı Citroën C4 yakıt tüketimleri 3.6 litredir, şehir içinde ise bu rakam 4.1-4.2 litredir. Karma yakıt tüketimlerinin ise bu segmentte 3.8 litre olduğunu görebiliyoruz. CO2 salınım özellikleri ise 99 kabul edilmiştir. Dizel motorlu Citroën C4 araçların performanslarını incelediğimizde araçların 206 km maksimum hız kapasitesine sahip olduklarını bilmekteyiz.

 0 ile 100 km hızlanma değerlerinin ise bu süreçte 10.6 olarak ön planda olduğunu bilmekteyiz. Silindir hacimleri dizel motorlarda 1.499 cm3 düzeyindedir. Silindir sayısını incelediğimizde se dizel seride 4 olduğunu görebiliyoruz, ek olarak maksimum güç kapasiteleri ise 130 HP’dir.  Maksimum tork kapasiteleri ise dizel seri de 300 nm olarak ön plana çıkıyor. Citroën güncel fiyat listesi için tıklayınız!

Citroën C4 Kampanyalı Fiyat Listesi

Citroën C4 Kampanyalı Fiyat Listesi

Citroën C4 kampanyalı fiyat listesi araçların donanım paketine bağlı olarak farklılık gösteriyor. Serinin en iyi araçları olan Citroën C4 araçların motor kapasitelerini incelediğimizde 1.199 ile 1.499 silindir hacmine sahip olduklarını görebilmekteyiz. Ek olarak yakıt tüketimi olarak araçların benzinli ve dizel versiyonları mevcuttur. Dizel serisinde araçların yakıt tüketimi olarak daha uygun düzeylerde olduklarını görebiliyoruz.

Maksimum tork güçlerinin ise araçların 225 nm ile 300 n m arasında değiştiği biliniyor. Ek olarak araçlar serinin en iyisi konumunda olacak şekilde dizayn edilmiştir. Elektrikli ayna sistemi başta olmak üzere ABS sistemi, otomatik bagaj açma sistemi, dijital klima sistemleri, otomatik frenleme, navigasyon, multimedya ekran araçlarda bulunuyor. Feel Bold modeli için Citroën C4 fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Citroën C4Feel660.000TL
Citroën C4Feel Bold781.000TL

Citroën C4 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Citroën C4 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indirimi ülkemizde silindir hacmi başta olmak üzere aracın fiyatı ve binek durumuna göre farklılık gösteriyor. Ek olarak elektrikli araçlarla normal motorlu araçlarda da ÖTV oranları günümüzde farklılık gösteriyor. Ülkemizde %90 engeli bulunan vatandaşlarımız ÖTV’siz bir şekilde ekonomik olarak araç satın alabiliyorlar. Ek olarak bu süreçte %89 ve altı engeli bulunan kişilerde ÖTV’siz olarak araç satın alabilme ayrıcalığına sahiptir.

Citroën C4 araçlar serinin en iyisi konumunda bulunuyor ve en iyiyi sürücülere dinamik sürüş yetenekleriyle sunmayı başarıyor. Citroën C4 araçların benzinli ve dizel olmak üzere 2 varyans seçeneği piyasada mevcut durumdadır. Böylelikle dilediğiniz seriyi alarak Citroën C4 araca kavuşabilir ve dinamik sürüş konforunu yaşayabilirsiniz.

MarkaModelÖTV İndirimi
Citroën C4Feel454.343TL
Citroën C4Feel Bold543.435TL

Böylece Citroën C4 fiyat listesi ve özellikleri konusu hakkında merak edilenlere yanıtlar verdik!

Yorum yapın