Carbon Clean Zararları Nelerdir?

Carbon clean zararları gündeme geldiği zaman karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır. Dizel ve benzinli araçların motorlarında bulunan yakıtın, hava ile teması durumunda zamanla karbon birikmektedir. Karbonun birikmesi motorun veriminin düşmesine hatta bozulmasına yol açabilmektedir. Bu sebeple karbonun temizlenmesi ve motorun eski haline getirilmesi mühim bir husustur. Araçların belirli zaman aralıklarıyla gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Carbon clean zararları gerekli önlemler alındığında kısa sürede ortadan kaldırılabilir.

Aracının motorunda karbon birikimi olduğunu düşünen sürücülerin zaman kaybetmeden karbon temizliği yapmaları şarttır. Motordaki karbon birikimi araçlar üzerindeki olumsuz etkilerini göstermeye başlayınca araç verimliliği önemli ölçüde düşmektedir. Carbon clean zararları ciddiye alınmalıdır.

Karbon Temizliği Nasıl Yapılır?

Karbon temizliği, aracın herhangi bir parçası sökülmeden rahatlıkla yapılabilecek bir işlemdir ve zahmetsizdir. Biriken karbon temizlenirken depoya deterjan gibi bir temizlik kimyasalı yerleştirilir. Sonraki adımda yapılması gereken işlem; dizel motorlara sahip araçlara dizel, benzinli motorlara sahip araçlara benzin eklenmesidir. Gelişen teknoloji ile değişen ve yenilenen yakıtlı araçlarda bulunan püskürtme sistemi oldukça pratik olsa da zamanla aşınıp kirlenebilmektedir. Carbon Clean zararları sürücüleri mağdur edebilmektedir. Bu sebeple karbon temizliği önemlidir.

Karbon temizliğinin sonuçları şöyle sıralanabilir;

  • Parça değişimi gerekmez ve zahmetsiz bir işlemdir. Bu özelliği ile kısa sürede halledilebilmektedir.
  • Karbon temizliği sürekli hale getirilip düzenli yapıldığında motor gücü ve ömrü uzamaktadır.
  • Karbon temizliği yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
  • Düzenli yapılan karbon temizleme işlemi motorda meydana gelecek herhangi bir arızanın önüne geçebilmektedir.
  • Daha iyi çalışmasına engel olan kirlerinden arınan motorun gücü artmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Benzinli araç sabah zor çalışıyor

Karbon Birikimi Nelere Yol Açar?

Karbon birikiminin araç üzerindeki olumsuz etkileri şöyle sıralanabilir;

  • Motorun yavaş ve anormal sesler çıkararak çalışması
  • Kış aylarında soğuk havada motorun zorlanarak çalışması
  • Aracın hız kabiliyetinde önemli ölçüde azalma meydana gelmesi
  • Yakıt tüketiminde artışın meydana gelmesi
  • Motorun gücünde önemli ölçüde azalma meydana gelmesi
YouTube video

Carbon Clean Nedir?

Karbon Teknik Firması tarafından sunulan ve karbon birikiminin söz konusu olduğu araçlara sunulan bir hizmettir. Carbon clean nerede yaptırabilirim araştırması yapan müşterilere araçlarının motorlarında hiç arızaya sebep olmayacak şekilde temizlik yapılacağının garantisi verilmektedir.

Karbon Temizleme Ne İşe Yarar?

Carbon cean işlemi motorunuzun ömrünü uzatmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle her 40 bin km’den sonra yapılması önerilmektedir.

Karbon Temizleme İşlemi Nedir?

Karbon temizleme işlemi özel bir makine yardımıyla araçlardaki karbonların temizlenmesi işlemidir. Benzin ve dizel yakıtlı araçlarda önerilmektedir.

Karbon Temizliği Faydalı Mıdır?

Karbon temizliği motorunuzun ömrünü daha uzun kılmak konusunda oldukça etkilidir. Bununla birlikte bu işlem motorunuzun yakıt tüketimini de azaltmaktadır.

Yorum yapın