BMW X3 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

BMW X3 Serisi fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılında da farklı nedenlere bağlı olarak güncellenmeye devam ediyor! BMW X3 Serisi araçlar günümüzde xDrive20d tasarım paketi şeklinde piyasaya sürülmüştür. Dinamik sürüş yetenekleriyle araç piyasasında önemli bir konumda bulunan BMW X3 Serisi yarı otonom sürüş yeteneğine sahiptir. Ek olarak araçların harekete duyarlı komut yenilenen xDrive modu bulunuyor. Heyecan verici performansıyla sürücülere konfor sunan BMW X3 Serisi araçlarını CO2 emisyon değerleri 171-151 g-km olarak belirlenmiştir.

LED farlar başta olmak üzere araçların dikkat çekici ve modern bir dış tasarım yapısına sahip olduklarını bilmekteyiz. Günümüzde yaklaşık olarak 10 mm kadar alçaltılan LED sistemleri onu popüler yapan faktörlerdendir. Aracın 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde 7.9-9 saniye olarak belirlenmiştir.

Araçların maksimum HP gücüne baktığımızda ise 190 beygir gücüne sahip olduklarını görmekteyiz.  Aracın yüksüz ağırlığı 1785 kg, izin verilen toprak ağırlık kapasitesi ise 2330 kg olarak belirlenmiştir. Aracın yük kapasitesi incelendiğinde ise karşımıza 620 kilogramlık bir düzey çıkıyor. İzin verilen ön-arka ve AKS yükleri araçların 1070-1400 dolaylarındadır. Bagaj hacmi 550 litredir ve 1600 artırılmış hacme sahiptir.

BMW X3 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

BMW X3 Serisi Yakıt Tüketimi

BMW X3 Serisi yakıt tüketimi olarak benzinli araç segmentine sahip olmasıyla piyasada varlık gösteriyor. Şehir içi yakıt tüketimine bakacak olursak araçların 11.6 litre konumunda olduklarını bilmekteyiz.  Şehir dışı yakıt tüketimi olarak araçların 8.2 litre konumunda oldukları bilinen detaylardan bazıları konumundadır.

Ortalama yakıt tüketimini incelediğimizde araçların 9.3 litre konumda oldukları biliniyor. CO2 emisyonu 211 gr-km düzeyindedir. Depo hacmi olarak araçların 61-65 litre düzeyinde oldukları bilinen detaylardan bazılarıdır. Maksimum hız kapasitelerini incelediğimizde araçların 208 km-s dolaylarında oldukları biliniyor. 0 ile 100 km hızlanma değerleri ise ortalama bazda 9.1 olarak kaydedilmiştir.

Alaşımlı jantların araçlarda kullanıldığını ve araçların elektrikli ayna sistemlerine sahip oldukları bilinen detaylardan bazılarıdır. Silindir valf kapasitesine baktığımızda ise araçların 4/4 düzeyinde olduğunu ve 1597 silindir hacmine sahip olduğunu bilmekteyiz. Ek olarak 75.6.82 strok çap düzeyine ve 170 beygir gücüne sahiptirler. Maksimum tork kapasiteleri ise 250 nm olarak belirlenmiştir. Ayrıca devir-dak olarak 2000-4400 düzeyinde tork kapasitesine sahip olduğu araçların biliniyor ve ön plana çıkıyor. BMW güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

BMW X3 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW X3 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Segmentinin en iyisi olma konusunda iddialı olan BMW X3 Serisi araçlar 1597 silindir hacmine sahip 250 nm maksimum tork kapasitesiyle bilinen araçlar olarak ön plana çıkıyorlar. Serinin en iyisi olma konusunda LED farlarıyla ilgileri üzerine çeken aracın birçok farklı iç donanım özelliği bulunuyor.

Elektrikli ayna sistemi başta olmak üzere dijital klima sistemi, USB sistemi, multimedya 13.35 inçlik ekran gibi özellikleri bulunuyor. Aracın beyaz ve siyah renkleri piyasada en çok tercih edilen renkler arasında bulunuyor. BMW X3 Serisi kompresyon serisi olarak araçların 1.9 düzeyinde olduğu biliniyor. Maksimum hız kapasiteleri araçların 208 km-s olarak belirlenmiştir. Piyasanın en iyisi olan araçların 9.5 jant kapasitesi bulunuyor. S-Drive20i X-Line için BMW X3 Serisi fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
BMW X3 Serisis-Drive20İ X-Line2.151.700TL

BMW X3 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW X3 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW X3 Serisi araçların ÖTV indirimli fiyat listesi silindir hacmine bağlı olarak ve aracın fiyat düzeyine göre şekillenen bir olgusal süreçtir. BMW X3 Serisinin ülkemizde ÖTV oranı %80 olarak belirlenmiştir. KDV oranı ise bu süreçte %18 olarak ön plana çıkıyor. Aracın silindir hacminin günümüzde 1597 cc düzeyinde olduğu biliniyor ve motor gücü 170 BG düzeyindedir.

X-Line tasarım paketi kapsamında piyasaya sürülen araçlarda %90 engeli bulunan kişiler Türkiye’de ÖTV’den tamamıyla muaftırlar. Böylelikle ÖTV vergi ödemezler, sadece %18’lik KDV oranını öderler. %90 altı engeli bulunan vatandaşlarımız ise bu süreçte %27 oranında ÖTV’ye tabidir ve bu vatandaşlarımız aynı zamanda %18 oranındaki KDV’den de muaftırlar. Böylelikle %45 oranında indirimden faydalanmış olurlar.

MarkaModelÖTV
BMW X3 Serisis-Drive20İ X-Line1.138.659TL

Böylece BMW X3 Serisi fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak ettiklerinize dair kapsamlı bilgileri sizlerle paylaşmış olduk!

Yorum yapın