BMW iX Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

BMW iX serisi fiyat listesi ve özellikleri konusunda ayrıntılı bir yazıyı sizlerle paylaşıyoruz! BMW iX Serisi araçları günümüzde tamamıyla elektrikli motorlu araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Enerji tüketimi olarak araçların günümüzde 22.5- 19.4 WLTP yakıt tükettikleri bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Ek olarak araçların menzil ve şarj sürelerini incelediğimizde 425 km’ye kadar elektrikli motor menzil kapasitesi bulunuyor.

Lityum- iyon batarya kapasitelerini araçların incelediğimizde 76.6/71 düzeyinde kapasiteye sahip olduklarını bilmekteyiz. Hızlı şarj etme özellikleri araçlarda bulunan özellikler arasında yer alır ve DC 100 kW olarak %80 şarjı 46 dakikada tamamlamasıyla piyasada ön plana çıkıyorlar.

Araçların yüksek gerilimli bataryanın şarj süresi 7.25 Wallbox olarak ön plana çıkıyor ve araçlarda dijital klima sistemleri bulunan özellikler arasında yer alıyor. Ek olarak araçların otomatik vitesli oldukları şanzıman tiplerinin incelenmesiyle anlaşılıyor. Araçlar piyasanın en görkemli araçları olarak 500 litrelik bagaj hacmine sahip olmasıyla biliniyor. İzin verilen toplam ağırlık kapasitelerini incelediğimizde araçların 3010 düzeyinde olduğu biliniyor ve 2440 yüksüz ağırlık düzeyine sahip olmalarıyla piyasada varlık gösteriyorlar. 1450 otomobilin yük kapasitesi bulunuyor.

BMW iX Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

BMW iX Serisi Yakıt Tüketimi

BMW iX Serisi yakıt tüketimleri incelendiğinde 22.5-19.4 WLTP yakıt tükettikleriyle piyasada varlık gösteren araçlardır. 2440 yüksüz ağırlık kapasitesine sahiptirler ve 645 izin verilen ön ve arka AKS sistemine sahip olmalarıyla piyasada varlık gösteriyorlar. Elektrikli motor gücü olarak aracın 240-326 Kw-BG düzeyinde olduğu biliniyor.

Elektrikli motor maksimum tork kapasitesini incelediğimizde araçların 630 nm düzeyinde olduğu biliniyor. Performans kapasitelerini incelediğimizde araçların maksimum hız kapasitelerinin 200 km-s düzeyinde olduğunu bilmekteyiz. Ek olarak araçların 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde araçların 6.1 litre konumunda olduklarını bilmekteyiz. 

Alaşımlı jantlar araçlarda bulunan en önemli özelliklerden biridir ve araçlarda aynı zamanda yüksek sürüş kabiliyeti bulunuyor. Ek olarak araçlar dinamik sürüş kabiliyetine sahip olmalarıyla piyasada ön plandadırlar. Dijital klima sistemi başta olmak üzere otomatik frenleme sistemi, arka ve ön hava yastıkları araçlarda bulunan özelliklerden bazılarıdır.

Araçlar aynı zamanda deri koltuklara sahip olmasıyla beraber LED far sensörleriyle ön plana çıkıyorlar. Ön lastik özelliklerini incelediğimizde araçların 235-60 düzeyinde olduğunu biliyoruz. Arka lastik özelliklerinin ise 235-60 R20 düzeyinde olduğu bilinmektedir. BMW kampanyalı günceli fiyat lisesi için tıklayınız!

BMW iX Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW iX Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW iX Serisi araçlar BMW İx tasarım paketiyle piyasaya sürülen araçlar olarak ön plana çıkıyorlar. 22.5 le 19.4 WLTP enerji tüketimlerine sahip oldukları biliniyor. Elektrik motoruyla menzil kapasitesi araçların günümüzde 425 km düzeyindedir. Lityum batarya kapasitelerini incelediğimizde araçların 76.6 düzeyinde olduğunu bilmekteyiz. Hızlı şarj etme özelliklerini incelediğimizde araçların 46 dakikada yaklaşık olarak %80 oranında şarj edebilme özelliği bulunuyor.

Yüksek gerilimli bataryanın şarj süresi %100 7,25 düzeyinde olduğu biliniyor. Alaşımlı jantlar başta olmak üzere 500 litre bagaj hacmi araçlarda bulunuyor. 3010 izin verilen ağırlık kapasitesiyle beraber araçların 2440 yüksüz ağırlık kapasiteleri bulunuyor. Araçlar aynı zamanda 645 aks yükü kapasitesine sahip olmalarıyla piyasada varlık göstermeyi başarıyorlar. Firs Edition Essence için BMW iX serisi fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
BMW iX SerisiFirs Edition Essence3.483.400TL
BMW iX Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW iX Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW iX Serisi araçların ÖTV indirimli fiyat listesi son günlerde oldukça fazla gündeme geliyor. Ülkemizde engelli vatandaşlarımız %90’nın üzerinde engeli bulunduğu taktirde ÖTV muafiyetinden faydalanma imkanlarına sahip oluyorlar. Ek olarak bu süreçte %89 ve altı engeli bulunan vatandaşlarımız ise %27 oranında engelli ÖTV indiriminden faydalanma olanaklarına sahip olma avantajlarına erişiyorlar.

Günümüzde KDV oranı bu süreçte %18 olarak belirlenmiştir. Engelli vatandaşlar günümüzde uygun fiyatlara araç satın alabiliyorlar. BMW iX Serisi araçların 500 litre bagaj hacimleri bulunuyor ve 2440 yüksüz ağırlık kapasiteleri bulunuyor. Araçların yük kapasitesi günümüzde 1450-1690 kg düzeyinde olduğu biliniyor. BMW iX Serisi araçların günümüzde ÖTV indirimli fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

MarkaModelÖTV İndirimi
BMW iX SerisiFirs Edition Essence1.638.379TL

Bu yazımızda BMW iX serisi fiyat listesi ve özellikleri konusunda ayrıntılarıyla değindik!

Yorum yapın