BMW X1 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

BMW X1 Serisi fiyat listesi ve özelikleri günümüz itibariyle değişiklik gösterdiğinden 2023 yılında da güncellenmeye devam ediyor. BMW X1 Serisi araçlar günümüzde yanmalı motor araçlar olarak piyasada varlık gösteriyorlar. Araçların günümüzde maksimum güç kapasiteleri 136 BG olarak belirlenmiştir ve 0 ile 100 km hızlanma değerleri araçların 9.2 saniye olarak piyasada ön plana çıkıyor. Bagaj bölümü hacimlerini incelediğimizde araçların 540 litre kapasiteye sahip olduklarını bilmekteyiz. 

Adaptif LED farların BMW X1 Serisi araçlarda kullanıldığını ve monolitik yüzeylere sahip tasarımlarıyla ön planda oldukları biliniyor. BMW X1 Serisi opsiyonel olarak her açıdan kişilere isteneni en iyi şekilde sunacak tarzda hazırlanmıştır ve L biçimde üç boyutlu stop lambalara sahiptirler. Koyu ve şeffaf mat camlar araçlarda bulunuyor.

Altıgen desen tasarım araçlarda gene arka tasarım kapsamında kullanılan özelliklerdendir. Kablosuz şarj yuvası gene araçların iç donanımsal özellikleri arasındadır ve Apple Car-Play ve Android- Play sistemleri araçlarda aktif olarak kullanılıyor. Sürüş asistanı sistemi başta olmak üzere park asistanı,  geri sürüş asistanı gibi sistemler araçlarda kullanılan özelliklerden bazılarıdır. Profesyonel akıllı sürüş desteği araçlarda kullanılıyor ve çift debriyajlı 7 ileri vites tipine sahiptirler.

BMW X1 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

BMW X1 Serisi Yakıt Tüketimi

BMW X1 Serisi araçlar yakıt tüketimleriyle ön plana çıkan ve ortalama olarak 6.3 ile 7.0 litre yakıt tüketimine sahiptirler. CO2 emisyon değerlerini incelediğimizde araçların 143-158 gr-km dolaylarında olduklarını bilmekteyiz. Depo hacimlerini incelediğimizde araçların 45/54 litre hacme sahip olmaları bilinen detaylardan bazıları konumundadır.

Maksimum hız kapasitelerini incelediğimizde BMW X1 Serisi araçları 208 km olarak ön plandadır. 0 ile 100 km hızlanma değerleri 9.2 saniye olarak ölçülmüştür ve alaşımlı jantlar gene araçlarda kullanılan özellikler arasındadır. Silindir valf sistemleri araçların 3/4 olarak ön plandadır ve silindir hacimlerini incelediğimizde ise 1499 cm3 düzeyindedir. Strok çap 94.6-82 mm düzeyindedir ve 136 BG sistemine sahiptirler.

4400-6500 devir-dak özelliklerindedirler. Kompresyon oranları ise araçların 11.1 konumundadır. Yüksüz ağırlık kapasiteleri araçların 1575 EC, izin verilen toplam ağırlıkları ise 2075 kg düzeyindedir. Otomobillerin yük kapasitesini incelediğimizde ise 575 kg düzeyinde olduklarını gözlemleyebiliyoruz. İzin verilen ön ve arka AKS yükü 1090-1050 düzeyindedir. Araçlar aynı zamanda Avrupa Birliği mevzuatına uygun olarak piyasaya sürülmüştür. WLTP sistemiyle araçların uyumluluk gösterdikleri biliniyor. BMW güncel kampanyalı fiyat listesi modellere göre farklılık gösteriyor!

BMW X1 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi
BMW X1 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW X1 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW X1 Serisi araçlar piyasaya s-Drive18i olarak sürülmüştür. Yakıt tüketimlerini incelediğimizde araçların WLTP ortalama 6,3- 7,0 dolaylarında yakıt tükettiklerini bilmekteyiz. Motor ve yakıt tipi olarak araçlar benzinli araçlar olarak piyasada ön plana çıkıyorlar.

BMW kavisli ekran özellikleri bulunuyor ve yüksek kalite deri koltuklar araçlarda bulunan diğer özelliklerden bazıları konumundadır. Sportif deri koltuklar gene araçlarda kullanılan iç tasarımsal özellikler arasındadır. Ek olarak araçlarda dijital klima sistemi, multimedya ekran sistemi, otomatik frenleme, ABS sistemi, elektrikli ayna sistemleri, uzaktan kumandalı bagaj sistemi, otomatik cam açma-kapama sistemleri araçlarda bulunuyor. Aynı zamanda araçların akıllı sürüş opsiyonu bulunuyor ve opsiyonel olarak serinin en iyisi olmalarıyla ön plana çıktıklarını bilmekteyiz. SDrive18i için BMW X1 Serisi fiyat listesi ve özelikleri;

MarkaModelFiyat
BMW X1 SerisiS-Drive18i1.609.500TL
BMW X1 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW X1 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW X1 Serisi araçların ÖTV fiyat listesi araçların silindir hacmine bağlı olarak ve fiyat listesine bağlı olarak oluşuyor. ÖTV oranı araçlarda %80 olarak belirlenmiştir. Tasarım paketi olarak araçların X-Line paketiyle piyasaya sürüldüklerini bilmekteyiz. Şanzıman tipi olarak incelediğimizde araçların günümüzde otomatik vitesli araçlar oldukları bilinen detaylar arasındadır. Motor hacimlerine baktığımızda ise araçların 1499 cm3 düzeyinde olduğu biliniyor.

Ülkemizde %90 ve üstü engeli bulunan kişiler ÖTV’den tamamıyla muaftırlar, sadece %18 oranında KDV ile hükümlüdürler. %89 ve aşağı seviyesinde engeli bulunan kişilerin ise günümüzde ÖTV muafiyeti % 27 olarak belirlenmiştir ve %18’de KDV indirimiyle %45 indirimi bulunuyor. Araçların ÖTV indirimli fiyatları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

MarkaModelFiyat
BMW X1 SerisiS-Drive18i851.732TL

BMW X1 Serisi fiyat listesi ve özelikleri hakkında kapsamlı bilgileri sizlerle buluşturduk!

Yorum yapın