BMW X2 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

BMW X2 Serisi fiyat listesi ve özellikleri açısından birbirinden farklı alternatiflerden söz edebiliyoruz. BMW X2 Serisi araçlar ilk bakışta sportif iddiasıyla ön plana çıkan araçlar olarak biliniyorlar. Araçların günümüzde M-sport model özellikleriyle ön plana çıkması onlara dinamik bir özellik katan faktörlerden bazıları konumundadır. M-aerodinamik sürüş yetenekleriyle ön plana çıkan BMW X2 Serisi araçları böbrek ızgaralarıyla ön plana çıkan araçlardır.

Araçların M model ön koltukları başta olmak üzere M ayak dayama sistemi gibi özellikler iç tasarım özelliklerinin kalitesini artırıyor. Opsiyonel M süspansiyon özellikleri gene araçlarda bulunan özelliklerden bazıları konumundadır. Kısa mesafede hızlanma olanaklarına sahiptirler ve çevik sistemiyle ön plandadırlar. 7 ileri steptonic-sport vites tipine sahiptirler. Turbo-şarj özelliklerine sahiptirler ve S-M pozisyonunda piyasada varlık gösterirler.

Opsiyonel adaptif süspansiyon özellikleri araçlarda bulunan özelliklerden bazıları konumundadır. COMFORT ve SPORT versiyon ismiyle piyasada ön plandadırlar. Araçların hava girişleri başta olmak üzere  hava perdeleri ve çamurluk davlumbazları bulunuyor. Marşpiyeleri araçların bulunan özelliklerinden bazıları olarak ön plana çıkıyorlar. Silindir valf sistemleri araçların 3-4 valf özelliklerindedir. 1496 silindir hacmine sahip araçlar olarak biliniyor.

BMW X2 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

BMW X2 Serisi Yakıt Tüketimi

BMW X2 Serisi yakıt tüketimi bakımından şehir içi yakıt tüketimi 5.2 litre konumundayken, şehir dışı yakıt tüketimi olarak araçların 4.2 litre yakıt tükettikleri biliniyor. Karma yakıt tüketimleri ise araçların 4.8 olarak ön plandadır. CO2 emisyon değerlerini incelediğimizde ise araçların günümüzde 125 gr-km düzeyinde oldukları biliniyor.

Depo hacimleri olarak ise araçların 51 litre hacme sahip olduklarını biliyoruz. Maksimum hız kapasitelerini araçların incelediğimizde karşımıza 192 km maksimum hız çıkıyor. 0 ile 100 km hızlanma değerleri araçların günümüzde 11.5 saniye olarak ölçülmüştür. Maksimum tork kapasitelerini incelediğimizde araçların 270 nm dolaylarında olduğunu biliyoruz. 1750-2250 devir-dak kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz. Kompresyon oranlarını incelediğimizde araçların 16.5 orana sahip olduğunu biliyoruz. BMW güncel kampanyalı fiyat listesi 2023 yılında da modellere bağlı olarak değişmektedir.

Silindir hacimleri 1496 cm3 düzeyindedir, 116 güç özellikleriyle piyasada varlık gösteriyorlar. Strok çapı araçların 90-84 mm düzeyindedir. Devir dak özelliklerini incelediğimizde araçların 4000-4000 olduğu biliniyor. CO2 emisyon değerlerini incelediğimizde ise 158-139 gr-km olduğu biliniyor. Elektrikli ayna sistemi başta olmak üzere dijital klima sistemi, multimedya ekran, alaşımlı jant sistemi araçlarda bulunan bazı özelliklerdir.

BMW X2 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW X2 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW X2 Serisi araçlar piyasada oldukça ön planda olan ve 192 km maksimum hız kapasiteleriyle ön plana çıkan araçlar olarak biliniyorlar. CO2 emisyonu ortalama olarak araçların 125 gr-km düzeyindedir. Yakıt tüketimi olarak ortalama olarak araçların 4.8 litre oldukları biliniyor. Araçlar aynı zamanda WLTP mevzuatını temel alıyorlar ve alaşımlı jant sistemleri araçlarda bulunan özelliklerdir. Depo hacimlerini incelediğimizde araçların 51 litre depo kapasitesine sahip oldukları biliniyor.

Silindir valf sistemini incelediğimizde araçların 3-4 olarak ön planda olduklarını biliyoruz. Bagaj hacimleri ise araçların 470 litre düzeyindedir. Yüksüz ağırlıkları 1552 kg düzeyindedir ve 2030 izin verilen ağırlık kapasitelerine sahip oldukları biliniyor. Araçların yük kapasiteleri 535 kg düzeyindedir. X2 S-Drive18i BMW X2 Serisi fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
BMW X2 SerisiBMW X2 S-Drive18i1.328.600TL

BMW X2 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW X2 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW X2 Serisi araçların ÖTV indirimli fiyat listesinin belirlenmesinde günümüzde rol oynayan en önemli detayların başında araçların silindir hacmi değeri geliyor. Silindir hacmi ve fiyat kapasitesine bağlı olarak araçların ÖTV değerleri oluşturulur. BMW X2 Serisi araçların ÖTV oranı piyasada %80 olarak belirlenmiştir.

Günümüzde Türkiye’sinde %90 engeli bulunan kişiler ÖTV’den tamamıyla muaftırlar. %89 ve altı seviyede engeli bulunan vatandaşlarımız ise bu süreçte %27 ÖTV’den muaftırlar. Aynı zamanda %18’de KDV2den muaf oldukları biliniyor. Böylelikle yaklaşık olarak %45 oranında ÖTV muafiyetinden yararlanmış olurlar. Otomatik vitesli araçlar olarak piyasada varlık gösteren BMW X2 Serisi araçları M-Sport tasarım paketiyle piyasaya sürülmüş araçlar olarak ön plana çıkıyorlar.

MarkaModelÖTV İndirimi
BMW X2 SerisiBMW X2 S-Drive18i703.082TL

Bu yazımızda BMW X2 Serisi fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak edilenlere ayrıntılı bir şekilde yanıtlar verdik!

Yorum yapın