BMW M Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

BMW M Serisi fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak ettiklerinizin tamamını bu yazımızda bulabileceksiniz! BMW M Serisi araçlar günümüzde sedan kasa tipine sahip araçlar olarak piyasada aktif olarak faaliyet gösteriyorlar. Araçların motor ve yakıt tipi olarak benzinli araçlar olduklarını bilmekteyiz. Aynı zamanda 480 beygir gücünde olmaları onları piyasada ayrıcalıklı bir konuma getiren özelliklerden bazıları konumundadır.

Araçların aynı zamanda günümüzde 680 nm tork değerleri bulunuyor ve yüksek performanslı araçlar olarak ön planda yer alıyorlar. Turbo motor özelliklere sahip olmaları ve 550 nm tork tüketiminin olmasıyla ön plandadırlar.  8 ileri steptonic şanzıman tipine sahiptirler, maksimum hız kapasiteleri ise bu süreçte araçların 250 km olarak belirlenmiştir.

Piyasanın görkemli araçları olan BMW M Serisi araçlarının silindir valf kapasiteleri 6/4 olarak ön plana çıkıyor. Strok çap özelliklerini incelediğimizde araçların 90.0-84.0 düzeyinde oldukları biliniyor. 6250 devir-dak değerlerine sahiptirler ve ek olarak kompresyon oranlarının 9.2 düzeyinde oldukları bilinen detaylardan bazılarıdır. Araçların günümüzde aynı zamanda 0 ile 100 km hızlanma değeri 4.2 saniye düzeyindedir. Silindir hacimlerini incelediğimizde ise araçların 2993 cm3 düzeyinde olduklarını bilmekteyiz.

BMW M2 CS

BMW M Serisi Yakıt Tüketimi

BMW M Serisi yakıt tüketimi günümüzde herkes tarafından merak edilen konulardan birisidir. Araçlar piyasaya 2 varyans model olarak sürülmüşlerdir. BMW M Serisi yakıt tüketimi olarak ortalama 10.2-10.0 yakıt tüketir. CO2 emisyon değeri Sedan versiyonunda yaklaşık olarak 231-227 gr-km olarak ön plana çıkıyor. Depo hacimlerini incelediğimizde ise 59 litrelik yakıt deposunun olduğu biliniyor. Serinin diğer varyansı olarak ön plana çıkan Comptetion Sedan serisinde ise yakıt tüketimini incelediğimizde araçların ortalama olarak 9.8 litre yakıt tükettiklerini bilmekteyiz.

CO2 emisyon değerleri bu seride 224-223 gr-km olarak belirlenmiş olup, depo hacimleri ise önceki varyans gibi 59 litre olarak ön plana çıkıyor. Maksimum hız kapasiteleri her iki serinin araçlarında da 250 km olarak belirlenmiştir. 0 ile 100 km hızlanma değerleri ise araçların 3.9 saniye olarak belirlenmiş olup, kompresyon oranları bu süreçte 9.3 olarak ön plana çıkıyor.

Her iki segmentin araçlarında da günümüzde alaşımlı jantların kullanıldığını biliyoruz. Aynı zamanda elektrikli ayna sistemi başta olmak üzere araçlarda dijital klima sistemi, elektrikli bagaj açma kapama sistemi bulunuyor. BMW güncel kampanyalı fiyat listesi araçların modellerine göre farklılıklar göstermektedir.

BMW M Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW M Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW M Serisi araçlar 250 km hız kapasitelerine sahip araçlar olarak piyasanın en görkemli modern araçlarıdır. Araçların bagaj hacimlerini incelediğimizde 480 litrelik bir hacimle karşı karşıya kalıyoruz. Ek olarak araçların LED far sistemlerine sahip olmaları ve iç dizaynında deri koltukların kullanılması onları popüler yapan faktörlerden bazılarıdır. M-segment araç kategorisine sahip olan bu araçların günümüzde otomatik frenleme sistemleri mevcuttur.

Ek olarak akıllı süspansiyon özellikleri ve profesyonel direksiyon kabiliyeti özellikleri araçların en çok bilinen özelliklerinden bazıları olarak ön plana çıkıyor. Serinin en güçlüsü olmaya layık olan BMW M Serisi araçlarının günümüzde strok çapları 90.0- 84.0 olarak belirlenmiştir. Silindir valf sayısı sistemlerini incelediğimizde araçların 6-4 konumunda olduklarını gözlemliyoruz. Sedan Completition için BMW M Serisi fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
BMW M SerisiSedan2.554.900TL
BMW M SerisiSedan Completition6.504.700TL
BMW M Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW M Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW M Serisi araçlar günümüzde benzinli araç kategorisine sahip oldukları gibi aynı zamanda hibrit model yakıt tüketimiyle de piyasada varlık göstermeyi başarıyorlar. Araçların ÖTV oranlarını incelediğimizde %150 ve %220 değerinde bir ÖTV vergisinin ön plana çıktığını gözlemliyoruz. Otomatik vitesli araçlar arasında bulunan BMW M Serisi araçlarının M-Performance-Edition tasarım paketiyle piyasaya sürüldüğünü bilmekteyiz.

Ülkemizde yaşayan %90 ve üstü engeli bulunan vatandaşlarımız ÖTV’den tamamıyla muaftırlar ve ÖTV’siz olarak kolay bir şekilde araç alabilirler. %90’nın altında engeli bulunan vatandaşlarımız ise %27 oranında ÖTV indiriminden yararlanabilirler ve %18’te KDV indiriminden yararlanma ayrıcalığına kavuşurlar. BMW M Serisi araçlarının ÖTV indirim oranları araçların silindir hacmi başta olmak üzere fiyat listesine bağlı olarak şekilleniyor.

MarkaModelÖTV İndirimi
BMW M SerisiSedan1.878.285 TL
BMW M SerisiSedan Completition4.782.057 TL

 Böylece BMW M Serisi fiyat listesi ve özellikleri hakkında ayrıntılı bilgileri sizlerle buluşturduk!

Yorum yapın