BMW 5 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

BMW 5 serisi fiyat listesi ve özellikleri, bu serinin donanımlarına bağlı olarak değişmektedir. BMW 5 serisi araçlar günümüzde Sedan kasa tipine sahip araçlar olarak piyasada varlık gösteriyorlar. Araçların şanzıman tipi günümüzde otomatik vitesli araçlar olarak ön plana çıkıyorlar. Aynı zamanda yakıt tipi olarak araçların benzinli ve hibrit model olmak üzere farklı segmentleri mevcuttur. BMW güncel kampanyalı fiyat listesi hemen her segmente göre değişiklik göstermektedir.

Motor gücünü incelediğimizde ise araçların 170 motor gücüne sahip olduğunu biliyoruz ve böylelikle araçların 7.1 litre yakıt tükettikleri biliniyor. Araçların yüksüz ağırlıkları ise günümüzde 1655 olarak ön plana çıkıyor, izin verilen toplam ağırlık kapasitesi ise bu süreçte 2250 olarak ölçülmüştür. Otomobillerin yük kapasitesi 670 düzeyindedir.

Bagaj hacmi 530 litredir, silindir valf sistemi ise araçların 4-4 olarak ön plandadır. Silindir hacmini incelediğimizde ise araçlar 1597 cm3 olarak ön plandadır. Strok çap özellikleri ise araçların 75.6 -82 olarak bildirilmiştir. Maksimum tork kapasiteleri araçların günümüzde 250 nm olduğu biliniyor. Kompresyon 1-8.9 olarak ön plandadır. Araçların 520i ve 530i olmak üzere iki donanım paketi bulunuyor Maksimum hız kapasiteleri ise araçların 226- 250km arasında farklılık gösteriyor.

BMW 5 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

BMW 5 Yakıt Tüketimi

BMW 5 yakıt tüketimi olarak günümüzde donanım paketine göre farklılık gösteriyor. Bu süreçte 520i donanım paketine sahip araçlarda şehir içi yakıt tüketimi olarak 8.6 , şehir dışı yakıt tüketimi olaraksa 6.2 yakıt tüketiminin olduğunu bilmekteyiz. Ekstra olarak ortalama yakıt tüketimi de bu süreçte 7.1 litre olarak belirlenmiştir.

530i donanım paketinde ise şehir içi yakıt tüketiminin 8.9 litre olduğunu ve şehir dışı yakıt tüketiminin ise bu süreçte 6.3 litre olduğunu bilmekteyiz. Ekstra olarak gene bu segment karma yakıt tüketiminin ise 7.3 litre olduğu bilinen detaylar arasındadır. CO2 emisyon değerleri araçların 166 gr-km olarak ön plana çıkıyor.

Depo hacmi 68 olarak ön plana çıkarken, maksimum hız kapasiteleri 226-250 km arasında varlık gösteriyor. Silindir valf sayısı 4-4 olarak ön plandadır. Silindir hacmi araçların 1597 olarak ön plana çıkmıştır. Araçlarda günümüzde elektrikli ayna sistemi başta olmak üzere, otomatik frenleme sistemi gibi farklı varyans özellikleri mevcut düzeydedir. Ek olarak araçların günümüzde dijital klima özelliği ve ABS sistemleri araçlarda bulunan özelliklerden bazılarıdır.

BMW 5 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW 5 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW 5 Serisi araçlar son günlerin en iyi segment araçları olarak ön plana çıkıyorlar. BMW 5 Serisi araçlar aynı zamanda 170 HP gücüne sahip olmalarıyla biliniyor ve 1597 motor hacminin olduğunu araçlarda bilmekteyiz. Şanzıman tipi olarak araçların otomatik şanzıman tipine sahip olduklarını bilmekteyiz, benzinli ve dizel olmak üzere aynı zamanda hibrit model yakıt türleri de piyasada mevcuttur.

Yakıt tüketimi olarak ortalama 7.1- 7.2 yakıt tükettiklerini bilmekteyiz. Araçların aynı zamanda alaşımlı jant sistemlerine sahiptir ve multimedya ekran gibi donanım özellikleri araçlarda bulunan bazı özellikler arasındadır. Araçlar sınıfının en iyi segmentleri arasında bulunuyor ve ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor, muhteşem sürüş konforuna sahiptirler. 520i için BMW 5 serisi fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
BMW 5 Serisi520i2.266.600TL
BMW 5 Serisi530i3.426.200TL

BMW 5 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW 5 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW 5 Serisi ÖTV indirimi günümüzde oldukça fazla gündeme gelen konular arasında bulunuyor. Araçların ÖTV indiriminde rol oynayan en önemli etmen motor hacmi olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bu süreçte aracın binek durumu ve fiyatı da ÖTV indiriminde rol oynayan faktörlerden bazıları konumunda bulunuyor.

Türkiye’de araçlara uygulanan ÖTV oranı günümüzde %80 olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda KDV oranı da bu süreçte %18- %15 olarak ön plana çıkıyor. BMW 5 Serisi ÖTV araçları %90 engeli bulunan kişilerce ÖTV’siz olarak alınabiliyor. Aynı zamanda BMW 5 Serisi araçlarının %89-%40 arasında engeli bulunan kişilerce de %27 ÖTV indirimiyle olarak alınabiliyor. BMW 5 Serisi ÖTV indirimli fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

MarkaModelÖTV
BMW 5 Serisi520i1.199.463TL
BMW 5 Serisi530i1.813.111TL

BMW 5 serisi fiyat listesi ve özellikleri hakkında ayrıntılı ve güncel bilgileri sizlerle paylaştık!

Yorum yapın