BMW 6 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

BMW 6 Serisi fiyat listesi ve özellikleri açısından en çok merak edilenlere bu yazımızda yanıtlar verdik! BMW 6 Serisi araçlar yeni teknoloji araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyor. BMW böbrek ızgarası günümüzde bu araçlarda en çok kullanılan özelliklerden bazıları konumundadır. Bireysel optik özellikler aynı zamanda bu araçlar kullanılan bir diğer özellikler arasında bulunuyor. Maksimum güç olanakları araçların 245 HP olarak belirlenmiştir.

Ek olarak araçların 4500-6500 devir-dak özellikleri bulunuyor. 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde araçların 7.3 saniyeye tekabül ettikleri biliniyor ve CO2 emisyon değerleri araçların 166 gr-km olarak belirlenmiştir. Araçların yüksüz ağırlıkları 1860 EC olarak belirlenmiştir, otomobillerin yük kapasiteleri 665 kg olarak belirlenmiştir. İzin verilen toplam ağırlık kapasitelerini incelediğimizde ise araçların 2450 kg olduğu biliniyor.

Ekstra olarak silindir valf sistemleri araçların 4-4 olarak bilinir ve 1998 silindir hacmine sahip oldukları biliniyor. Strok çapı araçların 94.6-82 olarak önde oldukları bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Kompresyon oranları 10.2 olarak belirlenmiş olup maksimum hız kapasiteleri 247-250 km arasında değişkenlikler gösteriyor.  Alaşımlı jant sistemlerinin gene bu araçlarda kullanılması onları popüler yapan nedenlerden bazılarıdır.

BMW 6 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

BMW 6 Serisi Yakıt Tüketimi

BMW 6 Serisi araçların yakıt tüketimleri son günlerde piyasada oldukça fazla merak ediliyor. Her şeyden önce araçların günümüzde benzinli yakıt türüne sahip oldukları bilinen detaylardan bazılarıdır. Depo hacimlerini incelediğimizde araçların 68 litrelik hacme sahip olduklarını görebilmekteyiz.

Araçların aynı zamanda günümüzde şehir dışı yakıt tüketimleri 6.4 litre iken, şehir içi yakıt tüketimi 100 km bazında 8.8 litre konumunda olmasıyla ön plana çıkıyor. Ortalama yakıt tüketimlerini incelediğimizde ise araçların 7.3 litrelik yakıt tüketimine sahip olduklarını biliyoruz. CO2 emisyon değerleri 166 gr-km dolaylarındadır. Araçlarda günümüzde dinamik sürüş performansları bulunuyor.

Ekstra olarak araçlarda elektrikli ayna sistemi, dijital klima sistemi, 12.50 oranında multimedya ekran, alaşımlı jant, otomatik frenleme sistemi, ABS sistemi gibi özellikler bulunan özelliklerden bazıları konumundadır.  D-segment araç kategorisinde yer alırlar ve serisinin en güçlü donanım özelliklerine sahiptirler.

Arka koltuklarda ve ön koltuklarda hava yastığı sisteminin araçlarda kullanıldığını bilmekteyiz. 630 iGran Turisma versiyon adıyla piyasaya sürülmüştür, WLTP mevzuatını temel almalarıyla piyasada bilinirler ve ön plana çıkarlar. BMW güncel kampanyalı fiyat listesi 2023 yılında farklı seçenekler halinde karşımıza çıkmaktadır.

BMW 6 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW 6 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Serisinin en güçlü donanımsal özelliklerine sahip olan BMW 6 Serisi araçların maksimum güç kapasiteleri günümüzde 249 HP ile 258 HP arasında farklılık gösteriyor. Maksimum tork sistemine baktığımızda ise araçların 450 nm dolaylarında olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Tork devir oranlarına baktığımızda 1550-4200-1550-4400 dak sistemlerine sahiptirler.

Araçların silindir hacmi 1998 cm3, silindir valf sayısı ise 4-4 olarak ön plana çıkıyor. Bagaj hacmini incelediğimizde ise 600-1800 litre arasında değişkenlikler gösterdiklerini bilmekteyiz. 0 ile 100 km hızlanma değerleri 6.5 ile 6.6 litre arasında farklılık gösteriyor. ABS sistemi başta olmak üzere otomatik frenleme sistemi gibi donanımsal özellikle araçlarda bulunan en temel iç donanımsal özelliklerden bazılarıdır ve ilgileri üzerine çeker. 630i Gran- Turismo için BMW 6 Serisi fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
BMW 6 Serisi630i Gran- Turismo3.838.800TL

BMW 6 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW 6 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW 6 Serisi araçların ÖTV indirimi son günlerde merak ediliyor, her şeyden önce Türkiye’de araçların ÖTV vergisi %80 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bu tutara ek olarak günümüzde %18 oranında KDV oranının da olduğunu bilmekteyiz. Böylelikle ortalama olarak %98 oranında ÖTV oranının olduğu biliniyor.

BMW 6 Serisi araçların ÖTV oranı belirlenirken araçların fiyatları, silindir hacmi gibi faktörler doğrudan etkiliyor. Ek olarak ülkemizde %90 engeli bulunan vatandaşlarımız ÖTV’den tamamıyla muaftırlar ve vergi ödemezler. %89 altında engeli bulunan vatandaşlarımız içinse bu tutar %27 oranında belirlenmiştir ve ek olarak %18 KDV oranının da olduğunu bilmekteyiz. BMW 6 Serisi araçların ÖTV indirimli fiyatları aşağıdaki gibidir;

MarkaModelÖTV İndirimli Fiyatı
BMW 6 Serisi630i Gran-Turismo2.537.512TL

BMW 6 Serisi fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak ettiklerinize bu yazımızda ayrıntılı yanıtlar verdik!

Yorum yapın