Audi Q8 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Audi Q8 fiyat listesi ve özellikleri hakkında ne merak ediyorsanız tamamı bu yazımızda! Audi Q8 araçlar 2967 cc3 motor hacmine sahip araçlar konumundadır. Araçların günümüzde motor güçlerini incelediğimizde 286 beygir gücüne sahip olduklarını biliyoruz. Araçlar sınıfının en iyiyi konumundadır ve maksimum tork gücü olarak araçların 600 nm tork gücüne sahip olduklarını bilmekteyiz.

Ek olarak araçların ağırlıklarını incelediğimizde 2245 kilogram dolaylarında oldukları bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Audi Q8 araçların maksimum hız kapasitelerine baktığımızda ise karşımıza 241 km-s düzeyinde bir rakam çıkıyor. 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde araçların 6.1 saniye düzeyinde olduklarını biliyoruz. Audi Q8 araçların bagaj hacimlerine baktığımızda 605 litrelik bir bagaj kapasitesinin olduğunu bilmekteyiz. 

Yakıt türü olarak araçların dizel yakıt türüne sahip oldukları bilinen detaylar arasında bulunuyor. 3.0 motor kapasitesine sahiptirler ve vakumlu kapılar gibi özelliklere sahip olduklarını biliyoruz. Audi Q8 elektrikli açılır ve kapanabilme bagaj kapağına sahiptir. Şeritten ayrılma uyarısına sahiptirler ve uyarlanabilir hava süspansiyon kapasitesine sahip olmalarıyla araçların piyasada varlık gösterdiklerini biliyoruz. Araçlar 24 litre düzeyinde AD-Blue tankı kapasitesine sahiptir.

Audi Q8 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Audi Q8 Yakıt Tüketimi

Audi Q8 yakıt tüketimleri incelediğinde ilk öncelikle araçların dizel yakıt türüne sahip olduklarını bilmemizde fayda var. Araçların ortalama yakıt tüketimini araştırdığımızda 7.3 litrelik bir değer karşımıza çıkıyor. Şehir içi yakıt tüketimleri olarak araçların 6.3 – 6.1 litre yakıt tükettikleri biliniyor, şehir dışı yakıt tüketimi olaraksa araçların 8.3 litre ile 8-4 litre yakıt tükettiği biliniyor.

Motor gücü olarak araçların 286 HP gücüne sahip oldukları ve maksimum tork kapasitelerinin ise bu süreçte 600 nm dolaylarında olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Ağırlık kapasiteleri incelendiğinde araçların 2245 kilogram dolaylarında olduğu biliniyor. Bagaj hacmini incelediğimizde araçların 605 litre hacme sahip oldukları biliniyor.

Panoramik cam tavan sistemleri ve alüminyum tavan rayları araçlarda bulunan özelliklerden bazıları konumunda bulunuyor. Elektrikli ayna sistemleri, dijital klima sistemleri, hafıza fonksiyonlu koltuk sistemleri araçlarda bulunuyor. Cricket deri döşeme sistemleri araçlarda bulunuyor. Alüminyum alaşım jant sistemlerine sahiptirler ve 10j 21 lastik özellikleriyle biliniyorlar. Araçların günümüzde şeritten ayrılma uyarısı sistemleri bulunan detaylardan bazıları konumundadır ve kalitesiyle bilinir.

Audi Q8 Kampanyalı Fiyat Listesi

Audi Q8 Kampanyalı Fiyat Listesi

Audi Q8 araçların profesyonel donanım özelliklerine sahip olmaları ve 2967 cm3 motor hacmine ait olmaları onları popüler yapan faktörlerden bazılarıdır. Audi Q8 araçlar aynı zamanda 286 HP gücüne sahip olmaları ve 600 nm maksimum tork kapasiteleriyle ön plana çıkmaları onları piyasada ön plana çıkaran özellikler arasında bulunuyor. Audi güncel kampanyalı fiyat listesi hakkında bilgi sahibi olmak; bu tarz araçları daha uygun maliyetli bir şekilde satın almak anlamına gelecektir.

Audi Q8 dizel yakıt tipine sahiptir ve sınıfının yakıt dostu araçları konumundadır. İç donanımsal özellikleri incelendiğinde ABS sistemi, otomatik frenleme sistemi gibi farklı konsept standartlarına sahip olduklarını bilmekteyiz. Audi Q8 araçlar aynı zamanda 605 litre bagaj hacmine sahip araçlar olarak biliniyorlar ve ortalama yakıt tüketimleri günümüzde 7.3 litre olarak belirlenmiştir. 241 maksimum hız kapasitelerine sahiptirler. Audi Q8 fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Audi Q850 TDI 286 HP4.346.228TL
Audi Q8 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi Q8 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi Q8 araçların son günlerde özellikleriyle piyasada dikkat çekmeleri onları popüler bir konuma getiriyor. Araçların CO2 emisyon değerleri 180 g-km olarak ön plandadır.  50 TDI donanım paketiyle piyasaya sürülmüşlerdir ve 286 HP dolaylarında olmalarıyla piyasada biliniyorlar. Aynı zamanda araçların Tiptonic özelliklere sahip oldukları biliniyor.

Audi Q8 araçlar elektrikli ayna sistemine sahiptirler. %90 engeli bulunan kişiler ÖTV’den tamamıyla muaf olarak araçların ÖTV’siz olarak alabilme avantajına sahiptirler. %80-%40 arası engeli bulunan kişilere ise bu süreçte %27 oranın ÖTV indirimi uygulanır, ek olarak bu kişilere engel durumlarından ötürü %15 KDV indiriminin de uygulandığını bilmekteyiz. Audi Q8 araçların ÖTV indirimli fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

Mark ModelFiyat
Audi Q850 TDI 286 HP3.195.214 TL

Böylece Audi Q8 fiyat listesi ve özellikleri konusunda ayrıntılarıyla birlikte yanıtlar verdik! Siz de yorumlarınızla bize katılabilirsiniz!

Yorum yapın