Araçtan neden benzin kokusu gelir

Araçlarda benzin kokusunun gelmesi ciddi manada tehlike oluşturabilir. Bu nedenle benzin kokan araç hemen bir servise veya ustaya gitmeli ve tamirinin yapılması istenmelidir. Araçlar da hareket halindeyken yüksek veya düşük devirde benzin kokusu her zaman tehlike arz eden sorunlardandır.

Araç neden benzin kokar?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Araç çalışırken benzin kokusu oluyorsa  genellikle 1 dakika kadar benzin kokması olur. Bu sorun bir kaçak olmadığı anlamına gelir ve aracın ateşleme sisteminin yakıtı düzgün yakmadığı sonucuna ulaşılır.

Hareket halinde sürekli benzin kokusu gelmesi ise araçta herhangi bir benzin kaçağının olduğunu gösterir. Bu durumda titizlik ile hortumlar, benzin otomatiği gibi parçalar takip edilmeli ve kaçak olan değiştirilmelidir.

Depo fullendiğinde benzin kokusu oluyorsa genellikle bu sorun dolum ağzında bir kaçak olduğunu gösterir. Bu durumda herhangi bir lpg servisine danışarak soruna çözüm arayabilirsiniz.

Bu gibi araçta benzin koku sorunları çok aciliyeti olan sorunlardır. Tamiri ertelenirse araç yanma noktasına kadar gelebilir. Bu yüzden her zaman erken tamir  oldukça önemlidir.

Arabadaki benzin kokusu nasıl giderilir ?

Bunu yapmanın en kolay yolu bir servise gitmektir. Benzin kaçakları ciddi anlamda büyük sorunlardır ve derhal tamir edilmesi gerekmektedir. Benzin kaçıran yerler tek tek belirlenir ve ardından tamir edilir. Genellikle karbüratörlü araçlarda karbüratör diyaframında benzin kaçakları görülür. Benzin pompası contasında kaçaklar görülür. Hortumlarda benzin kaçakları olabilir. Bunların tamir edilmesi çok kısa süreçte gerçekleşir.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.