Araç Kırık Tampon Tamiri Fiyatları

Ufak çarpmalar sonucunda tamponlarda kırık ve çatlaklar oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar yenisini almak yerine tampon tamiri yaptırmanın daha cazip olduğunu düşünür. Oldukça da haklı bir düşüncedir. Kaza sonucu veya herhangi bir çarpma sonucunda tamponda kırık oluşabilir. Bu kırık büyük ve küçükte olabilir. Fakat bu kırılan tamponun genellikle tamiri sağlıklı bir şekilde yapılır.

Araç Tampon Tamiri Nasıl Yapılır ?

Kırık Tampon tamiri bir kaporta ustası tarafından yapılmaktadır. Tamponda ufak kırılma ve çatlamalar var ise bu alanlar iyice zımpara edildikten sonra macun çekilir. Macunun kurumasından sonra tekrar bir zımpara yapılır ve alan diğer taraflara uyum sağlayana kadar devam edilir. Ardından astarı atılır ve kuruduktan sonra boya işlemine başlanır.

Büyük kırıklarda tamir işlemi küçük kırıklara göre daha zordur. Eğer çok büyük bir alan kırıldı ise başka kırık bir tampondan o alan kesilir ve tamiri yapılacak tampona kaynatılma işlemi başlar. Plastik dikiş ile veya macun yardımı ile kesilen parça tampona eklenir. Zımpara, macun ve boya işleminden sonra tampon hazır hale gelir. Tampon tırnak tamiri de bir kaporta ustasına göre kolay bir işlemdir. Tırnakların tamiri maksimum 2 3 saat sürebilmektedir.

Araç tamponu 4-5 farklı noktadan kırıldı ise bunun tamiri pek tavsiye edilmez. Tamiri edilse bile pek sağlıklı olmamaktadır. Kaynatılan plastikler çukurlara girdikçe farklı noktalarda ki kaynatılan parçalar büyük ise ileri de kırılma riski olmaktadır. Bu yüzden tamponda çok noktada büyük kırıklar mevcut ise yenisini almanız gerekebilir.

Araç Tampon Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

BMW E30, E36, E46 tampon tamiri fiyatları1880 TL
Hyundai Accent Era Tampon Tamiri Fiyatları1480 TL
Tofaş Şahin Doğan tampon tamiri fiyatı1370 TL
Fiat Linea, Fiat Egea kırık tampon tamiri fiyatı1690 TL
Mazda 326, 626 tampon tamir fiyatı1580 TL
Araç Kırık Tampon Tamiri Fiyatları 2023

Tampon tamir fiyatları kırık alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Yapılacak macun ve boyama işlemine göre fiyat verilir. Fakat standart binek bir otomobilde bulunan küçük kırıklar 1300 TL’ye tamir edilirken, büyük kırıklar ise1 700 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Tampon tamiri ücretleri her ilde farklı olabilir. Büyük illerde ve küçük illerde fiyatlar değişebilir. Bu yüzden tampon tamiri yaptırmadan önce fiyat araştırması yapmanızı tavsiye etmektedir.

Tamponu değişmiş araç alınır mı?

Tampon değişimi arabanın değerini düşürür mü?

Bir aracın tamponunda meydana gelen bir değişim vs durumu aracın değerine olumsuz yönde bir etki etmez. Bununla birlikte aracınızın kaporta aksamında bir değişme ya da tamirat vs varsa bu aracınızın değerini olumsuz olarak etkileyecektir. Bununla birlikte bir araçta tampon değişimi yapılmışsa bunun nedenine bakmak gerekmektedir. Estetik bir görsellik kaygısıyla aracın tamponu değişmişse bunun aracın değerini düşürmeye bir etkisi olmaz. Ancak araç bir kaza geçirmiş ve kaza sonrasında tampon değişmişse bu aracın değerini etkileyebilir. Şöyle ki kaza sadece tampona zarar vermemiş aracın ön ya da arka tarafında yer alan diğer parçalara da zarar vermişse bu aracın değerini düşürecektir. Dolayısıyla tamponu değişen bir araç satın alacaksanız; detaylı bir ekspertiz yaptırmalısınız.

Tampon değişimi arabanın değerini düşürür mü?

Ekspertiz tampona bakar mı?

Genellikle ekspertizler tamponlara bakmazlar. Çünkü tamponlardaki işlemler vs aracın değerini düşürmez. Dolayısıyla detaylı bir ekspertiz yaptırdığınızda dahi tampona bakmayacaklardır. Ancak bu durumun özellikle belirtirseniz ve tamponun da incelenmesini isterseniz; ekspertiz de tamponu inceleyecektir. Sonrasında bir hasar durumu varsa; aracın raporuna yazılacaktır. Bu aşamada tampon değişikliğinin yapılması bir kaza durumuna da işaret edebiliriz. Dolayısıyla tamponu değişmiş bir araç satın aldığınız zaman ekspertize bu durumu özellikle belirterek; araca daha detaylı bir şekilde bakmasını sağlayabilirsiniz. Böylece içiniz rahat bir şekilde aracı satın alabilirsiniz.

Ekspertiz tampona bakar mı?

Tamponu değişmiş araç alınır mı?

Tamponu değiştirilmiş bir araba satın almak da mümkündür. Sadece kullanılmış bir araç satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Örneğin, ikinci el satın alıyorsanız, herhangi bir kazaya karışmadıklarından veya büyük onarımlar yaptırmadıklarından emin olmanız gerekir. Çünkü bu, daha sonra onları satmaya çalışırken değerlerini etkileyebilir. Sonuç olarak tamponu değişmiş bir aracı satın almanız normaldir. Yani elbette ki tamponu değişen bir araç satın alınabilir. Yalnız aracın arka ya da ön tarafında yer alan tamponlarda bir sorun varsa, aracın başka parçalarında da bir sorun olabilir. Burada bir karar verirken; tampondan ziyade diğer parçaların durumuna dikkatli bir şekilde baktırmanızda fayda vardır. Böylece güvenli bir şekilde araç satın alabilirsiniz.

Tamponu değişmiş araç alınır mı?

İşçilik Dahil Tampon Değişim Fiyatları Listesi 2023

Hyundai Elantra tampon tamiri fiyatları2.200 TL
Nissan Primera tampon tamiri fiyatı2.300 TL
Opel Corsa tampon tamiri fiyatları2.100 TL
Peugeot tampon tamiri ücretleri2.000 TL
Renault Clio tampon tamiri fiyatı2.500 TL
Toyota Coralla tampon tamiri fiyatları2.100 TL
Volkswagen Passat tampon tamiri ücreti2.200 TL
Tampon Değişim Fiyatları
Yorum yapın