Araç Kırık Tampon Tamiri Fiyatları

Ufak çarpmalar sonucunda tamponlarda kırık ve çatlaklar oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar yenisini almak yerine tampon tamiri yaptırmanın daha cazip olduğunu düşünür. Oldukça da haklı bir düşüncedir. Kaza sonucu veya herhangi bir çarpma sonucunda tamponda kırık oluşabilir. Bu kırık büyük ve küçükte olabilir. Fakat bu kırılan tamponun genellikle tamiri sağlıklı bir şekilde yapılır.

Araç Tampon Tamiri Nasıl Yapılır ?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Kırık Tampon tamiri bir kaporta ustası tarafından yapılmaktadır. Tamponda ufak kırılma ve çatlamalar var ise bu alanlar iyice zımpara edildikten sonra macun çekilir. Macunun kurumasından sonra tekrar bir zımpara yapılır ve alan diğer taraflara uyum sağlayana kadar devam edilir. Ardından astarı atılır ve kuruduktan sonra boya işlemine başlanır.

Büyük kırıklarda tamir işlemi küçük kırıklara göre daha zordur. Eğer çok büyük bir alan kırıldı ise başka kırık bir tampondan o alan kesilir ve tamiri yapılacak tampona kaynatılma işlemi başlar. Plastik dikiş ile veya macun yardımı ile kesilen parça tampona eklenir. Zımpara, macun ve boya işleminden sonra tampon hazır hale gelir. Tampon tırnak tamiri de bir kaporta ustasına göre kolay bir işlemdir. Tırnakların tamiri maksimum 2 3 saat sürebilmektedir.

Araç tamponu 4-5 farklı noktadan kırıldı ise bunun tamiri pek tavsiye edilmez. Tamiri edilse bile pek sağlıklı olmamaktadır. Kaynatılan plastikler çukurlara girdikçe farklı noktalarda ki kaynatılan parçalar büyük ise ileri de kırılma riski olmaktadır. Bu yüzden tamponda çok noktada büyük kırıklar mevcut ise yenisini almanız gerekebilir.

Araç Tampon Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

BMW E30, E36, E46 tampon tamiri fiyatları880 TL
Hyundai Accent Era Tampon Tamiri Fiyatları480 TL
Tofaş Şahin Doğan tampon tamiri fiyatı370 TL
Fiat Linea, Fiat Egea kırık tampon tamiri fiyatı690 TL
Mazda 326, 626 tampon tamir fiyatı580 TL
Araç Kırık Tampon Tamiri Fiyatları 2022

Tampon tamir fiyatları kırık alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Yapılacak macun ve boyama işlemine göre fiyat verilir. Fakat standart binek bir otomobilde bulunan küçük kırıklar 300 TL’ye tamir edilirken, büyük kırıklar ise 700 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Tampon tamiri ücretleri her ilde farklı olabilir. Büyük illerde ve küçük illerde fiyatlar değişebilir. Bu yüzden tampon tamiri yaptırmadan önce fiyat araştırması yapmanızı tavsiye etmektedir.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.