Bakım Onarım 21 0

Araç Tampon Tamiri Fiyatları

Ufak çarpmalar sonucunda tamponlarda kırık ve çatlaklar oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar yenisini almak yerine tampon tamiri yaptırmanın daha cazip olduğunu düşünür. Oldukça da haklı bir düşüncedir. Kaza sonucu veya herhangi bir çarpma sonucunda tamponda kırık oluşabilir. Bu kırık büyük ve küçükte olabilir. Fakat bu kırılan tamponun genellikle tamiri sağlıklı bir şekilde yapılır.

Araç Tampon Tamiri Nasıl Yapılır ?

Tampon tamiri bir kaporta ustası tarafından yapılmaktadır. Tamponda ufak kırılma ve çatlamalar var ise bu alanlar iyice zımpara edildikten sonra macun çekilir. Macunun kurumasından sonra tekrar bir zımpara yapılır ve alan diğer taraflara uyum sağlayana kadar devam edilir. Ardından astarı atılır ve kuruduktan sonra boya işlemine başlanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Jant Düzeltme - Jant Düzeltme Fiyatları

Büyük kırıklarda tamir işlemi küçük kırıklara göre daha zordur. Eğer çok büyük bir alan kırıldı ise başka kırık bir tampondan o alan kesilir ve tamiri yapılacak tampona kaynatılma işlemi başlar. Plastik dikiş ile veya macun yardımı ile kesilen parça tampona eklenir. Zımpara, macun ve boya işleminden sonra tampon hazır hale gelir. Tampon tırnak tamiri de bir kaporta ustasına göre kolay bir işlemdir. Tırnakların tamiri maksimum 2 3 saat sürebilmektedir.

Araç tamponu 4-5 farklı noktadan kırıldı ise bunun tamiri pek tavsiye edilmez. Tamiri edilse bile pek sağlıklı olmamaktadır. Kaynatılan plastikler çukurlara girdikçe farklı noktalarda ki kaynatılan parçalar büyük ise ileri de kırılma riski olmaktadır. Bu yüzden tamponda çok noktada büyük kırıklar mevcut ise yenisini almanız gerekebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Fren lambası yanmıyor sorunu ve çözümü

Araç Tampon Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Tampon tamir fiyatları kırık alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Yapılacak macun ve boyama işlemine göre fiyat verilir. Fakat standart binek bir otomobilde bulunan küçük kırıklar 200 TL’ye tamir edilirken, büyük kırıklar ise 300 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Tampon tamiri ücretleri her ilde farklı olabilir. Büyük illerde ve küçük illerde fiyatlar değişebilir. Bu yüzden tampon tamiri yaptırmadan önce fiyat araştırması yapmanızı tavsiye etmektedir.

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir