Araç Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı 2023

Sıcak havalarda oldukça fazla görev yapan klimalar, bir otomobilde en önemli donanımlardan birisidir. Sürekli çalışan klimalarda ki kompresör bazı durumlarda arıza verebilmektedir. Siz oto ayar kullanıcıları için klima kompresörü tamiri ve fiyatları hakkında detaylı bir bilgi rehberi hazırladık.

Klima kompresörü basınç aktarımı yapmakta olan bir parçadır. Klima sıvı gazını basınç uygulayarak gaz haline dönüştüren kompresörlerin tamiri bir uzman tarafından yapıldığında oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Klima kompresör arızası durumunda araç soğutma görevini yapamaz hale gelir. Bu esnada klima çalışmaz ve kısa sürede tamiri yapılması gerekir.

AC düğmesine basıldığı andan itibaren klima kompresörü devreye girmektedir. Klima çalıştığı sürece basınç uygulayan bu parçanın önemi oldukça büyüktür. Tüm araçlarda tamir fiyatları farklı olabilmektedir. Kompresörün modeline, büyüklüğüne göre tamir fiyatları değişmektedir.

OTO Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı Ne Kadar ?

Kompresör tamiri, değişimi ve çıkma takılması halinde farklı fiyatlar ile karşı karşıya kalırsınız. Piyasa da ortalama olarak tamir fiyatlarını, sıfır fiyatlarını ve çıkma kompresör fiyatlarını sizler için bir araya getirdik.

Oto Klima Kompresör Tamiri Fiyatı:

Birçok araçtaki klima kompresörü tamir edilebilir. Yenileri çok pahalı olduğu için birçok kullanıcı tamir yöntemini seçmektedir. Örnek vermek gerekirse Connect klima kompresörü tamiri fiyatı ortalama olarak 2800- 4200 TL arasındadır.

 • Linea klima kompresörü tamiri fiyatı = 3200- 4400 TL
 • Megane 1-2-3 Klima kompresörü tamiri fiyatı = 2900- 3200 TL
 • Clilo klima kompresör tamir fiyatı = 2900 TL

Diğer modellerde fiyat öğrenmek için yorum kısmından sorabilirsiniz.

Kompresör bakımı kaç yılda bir yapılır?

Klima kompresörü arızası motora zarar verir mi?

Klima kompresörü, aracınızın soğutma sisteminin önemli bir parçasıdır. Bu parça motorunuzu çalışma sıcaklığında tutan soğutmayı sağlamaktan sorumludur. Klima kompresörü çalışmazsa, motorunuz aşırı ısınabilir ve aşırı ısınma nedeniyle hasar görebilir. Bir klima kompresörünün arızalanması, motordan doğru soğutma sıvısı akışını sağlayamadığı için aracınızın aşırı ısınmasına neden olur. Soğutma sıvısı, aşırı ısınmaması için motordaki fazla ısıyı uzaklaştıran şeydir. Motordan uygun akış olmazsa silindirlerde aşırı ısı birikecek ve silindirlere kalıcı hasar verecektir. Bu, kalıcı silindir kafası hasarına ve tek tek silindirlerde sıkıştırma kaybına ve ayrıca genel olarak daha düşük yakıt verimliliğine ve artan emisyonlara yol açar.

Klima kompresörü arızası motora zarar verir mi?

Kompresör ömrü ne kadardır?

Kompresör ömrü söz konusu olduğu zaman 10 yıllık bir süreden söz edebiliriz. Ancak bu markadan markaya değişiklik göstermektedir. Bu parçanın arızalanması araçlar için ciddi riskleri beraberinde getirmektedir. Klima kompresörü, aracınızın klima kontrol sisteminin hayati bir parçasıdır. Bu aksam arızalanırsa sistem aracınızı gerektiği gibi soğutamaz ve ciddi sorunlarla karşılaşırsınız. Klima kompresör mekanik bir bileşen olduğu için zamanla yıpranabilir veya bozulabilir. Bu parça kısmen pahalı ve değiştirilirken emek isteyen bir parçadır. Bu nedenle bakımını düzgün yapmaya özen göstermeli ve durumunu düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Özellikle kompresörünüzün olağandışı sesler çıkardığını fark ederseniz veya ön panelinizin arkasındaki alandan gelen sızıntılar veya anormal sesler gibi başka sorun belirtileri varsa, mutlaka tamircinize gitmelisiniz.

Kompresör ömrü ne kadardır?

Kompresör bakımı kaç yılda bir yapılır?

Ortalama olarak 1 yılda bir kompresör bakımının yapılması önerilmektedir. Unutmamak gerekir ki klima kompresörü, aracınızın soğutma sisteminin kalbidir. Arabanızın çok önemli bir parçasıdır ve yolcu bölmesine soğuk hava sağlamaktan sorumludur. Kompresör, basıncını yükseltmek için soğutucu gazı sıkıştıran ve kritik bir öneme sahip olan bir parçadır. Bu parçanın ömrü, onu ne sıklıkta kullandığınıza, aracınızın kaç yaşında olduğuna ve bakımını ne kadar iyi yaptığınıza bağlıdır. Otomobilinizin klima kompresörünü her 10 yılda bir veya 300 bin km’de bir değiştirilmelidir. Bu aşamada kompresör bakımını düzenli aralıklar halinde yapıyor olmak her zaman önerilmektedir.

Araç klima kompresörü nasıl tamir edilir ?

Klima kompresörü içerisinde birçok parça barındırır. Uzman bir servis tarafından klima kompresörü parçalarına ayrılır ve arızalı parçalar tek tek tespit edilerek tamir kitleri ile onarılır.

Oto klima kompresör bozulursa ne olur ?

Oto klima kompresörü bozulduğunda bir basınç kaybı olacağı için araç soğuk hava üflemeyecektir. Bu gibi durumlarda klima kompresörünün tamiri gerekmektedir.

Klima kompresör tamiri fiyatlarını öğrenmek için aracın marka ve model bilgilerini yorum kısmına yazabilirsiniz. Klima ustalarımız kısa sürede cevaplayacaktır.

“Araç Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı 2023” üzerine 54 yorum

 1. Merhaba kolay gelsin, 2015 mercedes cla 180d aracım klima kompresörü çalışmıyor ustam kilitlenmiş olabilir dedi bu durumda tamiri yapılıyor mu yoksa degişmesimi gerekli?

  Cevapla
  • 2015 mercedes cla 180d Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı ortalama 3900- 4200 TL araso işçilik dahil fiyat çıkarır.

   Cevapla
 2. 2010 pegeult Bipper kompresör usta 2 kez conta mi ne dedi hatırlamıyorum patlatıp durdu gaz boşa gitti tamir maliyeti nedir ustam

  Cevapla
 3. Aracım 2007 grande punto klima kompresörü kilitlendi tamiri olur mu olursa fiyat nekadar tutar?

  Cevapla
  • Merhaba Yılmaz bey, 2007 Grande Punto marka model aracınızın Klima Kompresörü fiyat tamiri ortalama 1750 – 2500 tl arası tutar.

   Cevapla
 4. 2002 model golf 4, klima tam sogutma yapmıyor, rolantide çalışınca serinliyo ama gaza basinca hiç sogutma yapmıyor. Sorun kompresör mu bilemiyorum, öyleyse yaklaşık fiyat alabilir miyim

  Cevapla
  • 2002 model golf 4 marka aracınızın klima kompresör tamir fiyatı ortalama 2500- 3000 yl fiyat çıkarır. Ek detaylı problemleriniz varsa ivedilikle servise götürünüz aracınızı.

   Cevapla
  • 2008 Honda Civic’lere kompresor tamiri önermiyoruz. Sıfır orjinalini 5.000 tl civarına işçilik dahil taktırabilirsiniz. Kullanılmış yan sanayi ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

   Cevapla
 5. Mrb benim aracım renault fluence 2011 dizel oto elektrikçi klima gazı doldurup test etti klima çalışmadı koperasörün değişmesi gerektiğini söyledi. Koperasör tamir olurmu acaba. Ve fiyat lütfen

  Cevapla
 6. 2006 model 1.7 CDI Mercedes vaneo aracım var gaz basıldı ama kompresörü arızalı olabilir dedi usta. Nasıl yardımcı olabilirsiniz. İletişim bilgisi alabilir miyim

  Cevapla
  • Mercedes Vaneo aracınızın komple klima kompresör tamir fiyatı ortalama = 2000 – 3500 tl arası bir fiyat çıkarır.

   Cevapla
 7. Merhaba, 2008 Audi A3, klima hızlı giderken soğutuyor, rolantide soğutmuyor. Sorun sanırım klima kompresörü. Tamiri ne kadar tutar.

  Cevapla
  • 2008 Audi A3 klimasında ki problem belirttiğiniz gibi kompresör arızası gibi görünüyor. Fiyatı ise ortalama 1900- 2800 TL arasında tutabilir.

   Cevapla
Yorum yapın