Araç Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı 2022

Sıcak havalarda oldukça fazla görev yapan klimalar, bir otomobilde en önemli donanımlardan birisidir. Sürekli çalışan klimalarda ki kompresör bazı durumlarda arıza verebilmektedir. Siz oto ayar kullanıcıları için klima kompresörü tamiri ve fiyatları hakkında detaylı bir bilgi rehberi hazırladık.

Klima kompresörü basınç aktarımı yapmakta olan bir parçadır. Klima sıvı gazını basınç uygulayarak gaz haline dönüştüren kompresörlerin tamiri bir uzman tarafından yapıldığında oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Klima kompresör arızası durumunda araç soğutma görevini yapamaz hale gelir. Bu esnada klima çalışmaz ve kısa sürede tamiri yapılması gerekir.

AC düğmesine basıldığı andan itibaren klima kompresörü devreye girmektedir. Klima çalıştığı sürece basınç uygulayan bu parçanın önemi oldukça büyüktür. Tüm araçlarda tamir fiyatları farklı olabilmektedir. Kompresörün modeline, büyüklüğüne göre tamir fiyatları değişmektedir.

OTO Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı Ne Kadar ?

Kompresör tamiri, değişimi ve çıkma takılması halinde farklı fiyatlar ile karşı karşıya kalırsınız. Piyasa da ortalama olarak tamir fiyatlarını, sıfır fiyatlarını ve çıkma kompresör fiyatlarını sizler için bir araya getirdik.

Oto Klima Kompresör Tamiri Fiyatı:

Birçok araçtaki klima kompresörü tamir edilebilir. Yenileri çok pahalı olduğu için birçok kullanıcı tamir yöntemini seçmektedir. Örnek vermek gerekirse Connect klima kompresörü tamiri fiyatı ortalama olarak 800- 1200 TL arasındadır.

 • Linea klima kompresörü tamiri fiyatı = 1200- 1400 TL
 • Megane 1-2-3 Klima kompresörü tamiri fiyatı = 900- 1200 TL
 • Clilo klima kompresör tamir fiyatı = 900 TL

Diğer modellerde fiyat öğrenmek için yorum kısmından sorabilirsiniz.

Araç klima kompresörü nasıl tamir edilir ?

Klima kompresörü içerisinde birçok parça barındırır. Uzman bir servis tarafından klima kompresörü parçalarına ayrılır ve arızalı parçalar tek tek tespit edilerek tamir kitleri ile onarılır.

Oto klima kompresör bozulursa ne olur ?

Oto klima kompresörü bozulduğunda bir basınç kaybı olacağı için araç soğuk hava üflemeyecektir. Bu gibi durumlarda klima kompresörünün tamiri gerekmektedir.

Klima kompresör tamiri fiyatlarını öğrenmek için aracın marka ve model bilgilerini yorum kısmına yazabilirsiniz. Klima ustalarımız kısa sürede cevaplayacaktır.

“Araç Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı 2022” üzerine 2 yorum

 1. Barış dedi ki:

  Seat Cordoba 2006 1.4 TDI klima kompresörü tamiri fiyatı nedir?

  1. otoayar dedi ki:

   Seat Cordoba 2006 1.4 TDI klima kompresörü tamiri fiyatı günümüzde 1500- 2400 TL arasında tutmaktadır. Klima kompresörü açıldıktan sonra sorun tespit edilmekte ve tarafınıza fiyat verilmektedir. Çok daha basit sorunlarda olabilir. Bunlar ise çok daha uygun fiyatlara yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.