Araç Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı 2022

Sıcak havalarda oldukça fazla görev yapan klimalar, bir otomobilde en önemli donanımlardan birisidir. Sürekli çalışan klimalarda ki kompresör bazı durumlarda arıza verebilmektedir. Siz oto ayar kullanıcıları için klima kompresörü tamiri ve fiyatları hakkında detaylı bir bilgi rehberi hazırladık.

Klima kompresörü basınç aktarımı yapmakta olan bir parçadır. Klima sıvı gazını basınç uygulayarak gaz haline dönüştüren kompresörlerin tamiri bir uzman tarafından yapıldığında oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Klima kompresör arızası durumunda araç soğutma görevini yapamaz hale gelir. Bu esnada klima çalışmaz ve kısa sürede tamiri yapılması gerekir.

AC düğmesine basıldığı andan itibaren klima kompresörü devreye girmektedir. Klima çalıştığı sürece basınç uygulayan bu parçanın önemi oldukça büyüktür. Tüm araçlarda tamir fiyatları farklı olabilmektedir. Kompresörün modeline, büyüklüğüne göre tamir fiyatları değişmektedir.

OTO Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı Ne Kadar ?

Kompresör tamiri, değişimi ve çıkma takılması halinde farklı fiyatlar ile karşı karşıya kalırsınız. Piyasa da ortalama olarak tamir fiyatlarını, sıfır fiyatlarını ve çıkma kompresör fiyatlarını sizler için bir araya getirdik.

Oto Klima Kompresör Tamiri Fiyatı:

Birçok araçtaki klima kompresörü tamir edilebilir. Yenileri çok pahalı olduğu için birçok kullanıcı tamir yöntemini seçmektedir. Örnek vermek gerekirse Connect klima kompresörü tamiri fiyatı ortalama olarak 800- 1200 TL arasındadır.

 • Linea klima kompresörü tamiri fiyatı = 1200- 1400 TL
 • Megane 1-2-3 Klima kompresörü tamiri fiyatı = 900- 1200 TL
 • Clilo klima kompresör tamir fiyatı = 900 TL

Diğer modellerde fiyat öğrenmek için yorum kısmından sorabilirsiniz.

Araç klima kompresörü nasıl tamir edilir ?

Klima kompresörü içerisinde birçok parça barındırır. Uzman bir servis tarafından klima kompresörü parçalarına ayrılır ve arızalı parçalar tek tek tespit edilerek tamir kitleri ile onarılır.

Oto klima kompresör bozulursa ne olur ?

Oto klima kompresörü bozulduğunda bir basınç kaybı olacağı için araç soğuk hava üflemeyecektir. Bu gibi durumlarda klima kompresörünün tamiri gerekmektedir.

Klima kompresör tamiri fiyatlarını öğrenmek için aracın marka ve model bilgilerini yorum kısmına yazabilirsiniz. Klima ustalarımız kısa sürede cevaplayacaktır.

“Araç Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı 2022” üzerine 45 yorum

 1. Aracım 2007 grande punto klima kompresörü kilitlendi tamiri olur mu olursa fiyat nekadar tutar?

  Cevapla
  • Merhaba Yılmaz bey, 2007 Grande Punto marka model aracınızın Klima Kompresörü fiyat tamiri ortalama 1750 – 2500 tl arası tutar.

   Cevapla
 2. 2002 model golf 4, klima tam sogutma yapmıyor, rolantide çalışınca serinliyo ama gaza basinca hiç sogutma yapmıyor. Sorun kompresör mu bilemiyorum, öyleyse yaklaşık fiyat alabilir miyim

  Cevapla
  • 2002 model golf 4 marka aracınızın klima kompresör tamir fiyatı ortalama 2500- 3000 yl fiyat çıkarır. Ek detaylı problemleriniz varsa ivedilikle servise götürünüz aracınızı.

   Cevapla
  • 2008 Honda Civic’lere kompresor tamiri önermiyoruz. Sıfır orjinalini 5.000 tl civarına işçilik dahil taktırabilirsiniz. Kullanılmış yan sanayi ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

   Cevapla
 3. Mrb benim aracım renault fluence 2011 dizel oto elektrikçi klima gazı doldurup test etti klima çalışmadı koperasörün değişmesi gerektiğini söyledi. Koperasör tamir olurmu acaba. Ve fiyat lütfen

  Cevapla
 4. 2006 model 1.7 CDI Mercedes vaneo aracım var gaz basıldı ama kompresörü arızalı olabilir dedi usta. Nasıl yardımcı olabilirsiniz. İletişim bilgisi alabilir miyim

  Cevapla
  • Mercedes Vaneo aracınızın komple klima kompresör tamir fiyatı ortalama = 2000 – 3500 tl arası bir fiyat çıkarır.

   Cevapla
 5. Merhaba, 2008 Audi A3, klima hızlı giderken soğutuyor, rolantide soğutmuyor. Sorun sanırım klima kompresörü. Tamiri ne kadar tutar.

  Cevapla
  • 2008 Audi A3 klimasında ki problem belirttiğiniz gibi kompresör arızası gibi görünüyor. Fiyatı ise ortalama 1900- 2800 TL arasında tutabilir.

   Cevapla
Yorum yapın